מה אפשר לעשות עם מלאי של שיבולת שועל -

• פותח הנושא yudb
  • פורסם בתאריך
בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

yudb

משתמש סופר מקצוען
בטעות נתקעתי עם כמות של שיבולת שועל
מה ניתן לעשות עם זה?

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
עוגה
עוגיות
חטיפי בריאות [כמו חטיף גרנולה]
קרמבל תפו"ע
דייסה....

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
הרב חיים כץ אומר שזה חמץ כי זה עובר אידוי או משהו כזה

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
נכתב ע"י rog;2509134:
אפשר אולי לטחון ולעשות כדורי שוקולד?

לא נראה לי שכדאי אם זה גולמי ולא עבר תהליך אפיה כלשהו.

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אתם עושים מכירת חמץ בבית??
ממליצה לשאול את הרב שלכם, יכול להיות שתופתעו כמונו מהתשובה, שאלנו שנה שעברה את הרב, והוא אמר שאין שום בעיה למכור חמץ גמור לגוי וזה אפילו לכתחילה.

• תודה
Reactions: stk

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
גם אני נתקעתי עם כמות ועשיתי עוגיות מעולות קריספיות בקלי קלות:
אני הכפלתי כמויות פי 4...
המרכיבים:
1 כף קמח
1 כפית אבקת אפייה
1/4 כפית מלח
1/3 כוס שמן
1.5 כוסות שבולת שועל מהירת הכנה (קוואקר)
2/3 כוס סוכר קנים
1 ביצהL בטמפטורת החדר
ניתן להוסיף אגוזי מלך גרוסים, קצת שומשום – אני לא שמתי
אופן ההכנה:
מכניסים לתוך קערה את הקמח, אבקת האפייה, המלח, ומערבבים.
מוסיפים את שיבולת השועל, והשמן ומערבבים.
טורפים ידנית את הביצה והסוכר עד שנהיה קצפי ואחיד. מוסיפים לתערובת ומערבבים.
מרפדים שלוש תבניות אפייה גדולות בנייר אפייה.
מניחים כמות קטנה, פחות מכפית שטוחה ע״ג התבניות. אני נעזרת בשתי כפיות. לא צריך לדייק. היות והעוגיות מתפשטות ומשתטחות, יש להשאיר מרווח של כ- 5 ס”מ בין העוגיות!
אופים כ 8 דקות בתנור שחומם מראש ל-180 מעלות. מוציאים את העוגיות כשהן מזהיבות. לא לחכות שיהיו שחומות… הן טיפונת רכות אך אחרי צינון הן נהיות קריספיות.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
נכתב ע"י rog;2509163:
ושיבולת שועל מהיר הכנה בואקום, מה דינו לדעתך?

אולי אפ מוסיפים לו נוזלים ואז הוא כאילו גומר את העיבוד שלו אבל זה יהיה מאוד כבד.....כי זה ממש כמו להכין כדורי שוקולד מקמח....

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י hbecker;2509186:
אולי אפ מוסיפים לו נוזלים ואז הוא כאילו גומר את העיבוד שלו אבל זה יהיה מאוד כבד.....כי זה ממש כמו להכין כדורי שוקולד מקמח....

אין עליך ,הני
הזמינות,המקצועיות והלב הרחב
תודה

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
נכתב ע"י rog;2509189:
אין עליך ,הני
הזמינות,המקצועיות והלב הרחב
תודה

ב"מקרה" אני כאן עכשיו. יכולתי גם לא להיות.

וכל מה שכתבתי זה רק השערה שלי...

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אפשר דייסת קוואקר
או עוגיות קוואקר
יש לי מתכון טעים של עוגיות קוואקר-שוקולד
או עם חמוציות, אגוזים וכדו' (סוג של חטיף בריאות)
אם תרצי- תכתבי

סטודיו ישר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
גם אניהיום נזכרתי בזה- ועשיתי שתי דברים-

את החטיף של בקר מפה- יצא ממש מוצלח!

ועוגיות מדהימות ונחטפות-

החומרים:

)כ-70 יחידות)

1 מרגרינה רכה

1 כוס סוכר

1 כוס סוכר חום

2 ביצים

1 כפית תמצית וניל

2.5 כוסות קוואקר

2 כוסות קמח

1/2 כפית מלח

1 כפית סודה לשתיה

1 כפית אבקת אפיה

350 גרם שוקולד צ'יפס
שמתי 150-200 גר' והספיק ברווח)

1.5 כוסות אגוזים טחונים – 100 גרם זה מעולה

אופן ההכנה:
מחממים תנור לחום גבוה.(200 מעלות)

מערבבים את המרגרינה והסוכר.

מוסיפים ביצים ותמצית וניל, מערבבים עד לקבלת תערובת אוורירית.

מוסיפים את הקוואקר, קמח, המלח והסודה לשתייה. בוחשים היטב עד לקבלת תערובת אחידה ומעט דביקה.
מוסיפים את האגוזים והשוקולד צ'יפס.

יוצרים כדורים קטנים, מניחים ברווחים בתבנית מרופדת בנייר אפיה, אופים בחום גבוה למשך כ-10 דקות.

yudb

משתמש סופר מקצוען
מרשם לעוגיות בריאות כתבתן תודה רבה לכל מי שכתבה
כוכב, אשמח גם למתכון שלך - ערב פסח, מחפשת משהו הכי קל שיש
נשאל גם רב, אבל אם אני זוכרת נכון, אנחנו לא מוכרים

מתכון לגרנולה מוצלחת,
יש?

אות לי

משתמש סופר מקצוען
גרנולה זה קל מאוד
על כל כוס שיבולת את מוסיפה רבע כוס סילאן או דבש
לתערובת הזאת אפשר להוסיף הכל:
אגוזים מכל הסוגים
שקדים מכל הסוגים
גרעיני חמנייה ודלעת
הכל צריך להיות מקולף וקצוץ.

מרפדים תבנית בנייר אפייה
מפזרים/משטחים את השיבולת והגרעינים ויוצקים את הסילאן
אופים כשלושים דקות על 170 מעלות - בודקים שרק משחים ולא נשרף

חשוב!! לערבב מפעם לפעם עם כף עץ בזמן האפייה [אחרת זה לא יוצא אחיד]

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה