מידע שימושי מהללאל

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
נכתב ע"י רקורדית;674000:
ואני הקטנה לא מבינה, איך אפשר לכתוב בשלוש שנים ספר כזה
שימו לב שהתחקיר כולל עשרות, אם לא מאות, נושאים ותתי נושאים שצריך לחקור היטב,
עוד לפני שנכנסים לקטע ההסטורי: רפואה, גסטרונומיה, בוטניקה, רכיבה, לחימה ועוד עשרות נושאים
ואל תשכחו בניית דמויות, עלילה, דיאלוגים...
סקרנות אישית- זה הולך גם במגזר הכללי? לדעתי גם שם זה עוקף בהליכה חלק גדול מהספרות
כפייה דתית לא?
סמייל ראש בקיר

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י נוי;673990:
האם בספרים הללו מצוינים מקורות היסטוריים?
חשוב לי לדעת לפני שאני קוראת עלילה על רקע היסטורי מה לקחת ברצינות כעובדה , ומה קצת פחות.
אני חושבת שבאופן כללי הידע מאד מצומצם על כל מה שהיה בממלכת כוזר. אבל היא מציינת באיסתרק רקע כללי עם מקור עד כמה שזכור לי

סא איור

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
היא מציינת במפורש שממלכת כוזר- בתור השראה. לא מעבר...

מירי ו.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י 3012;673172:
אני לא יודעת אם מ. קינן חברה כאן בפורום, בכל אופן אם אתם פוגשים אותה מסרו לה בשמי שלדעתי "איסתרק" הוא אחד "ה"ספרים (בה' גדולה!!!) ובכלל, כל הספרים שלה אחד אחד...
לא חברה בפורום,
אך העברתי לה את המסר....:)

מרק

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י מירי ו.;674151:
לא חברה בפורום,
אך העברתי לה את המסר....:)
גם בשמנו (אנחנו ארבע על מחשב אחד, ולכן הניק משותף)

כותבת

משתמש צעיר
D I G I T A L
ולמה שלא יקח יותר משלוש שנים? הזמן הוא ענין של השבחה!

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י mig;673334:
אולי משהי מנכבדי/דות הפורום יוכלו להסביר את הענין של המעבר לכריכות רכות כשהספרים כ"כ יקרים?
קריאה לא נוחה, התבלות מהירה ועלות יקרה...

והתשובה כתובה בשורה האחרונה - התבלות מהירה.
ספר עם כריכה עבה נשאר משנות אבא עד שנות סבא (כמעט)
ספר עם כריכה רכה נשאר בקושי לקורא הבא (כמעט)
אם פעם מכרו 1000 ספרים במהירות ואת ה1000 ספרים השניים בקושי הרי שהיום אם הספרים מתבלים כל הזמן אז כל הזמן קונים ספרים ומוציאים לאור מרוויחים...

• תודה
Reactions: RPO

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י תקוה;674392:
והתשובה כתובה בשורה האחרונה - התבלות מהירה.
ספר עם כריכה עבה נשאר משנות אבא עד שנות סבא (כמעט)
ספר עם כריכה רכה נשאר בקושי לקורא הבא (כמעט)
אם פעם מכרו 1000 ספרים במהירות ואת ה1000 ספרים השניים בקושי הרי שהיום אם הספרים מתבלים כל הזמן אז כל הזמן קונים ספרים ומוציאים לאור מרוויחים...

נו נו...
בדרך כלל כשהספר חדש והוא נמכר, רק ספרים נדירים יימכרו היטב כשהם כבר לא חדשים על המדף. אחרים תופסים את מקומם.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י עפרה;674401:
נו נו...
בדרך כלל כשהספר חדש והוא נמכר, רק ספרים נדירים יימכרו היטב כשהם כבר לא חדשים על המדף. אחרים תופסים את מקומם.

מה שקורה במציאות:
סוף סוף הגיע תורי בספר (זה או אחר) אחרי כל הגיסות, האחייניות והשכנות, הכריכה - כבר ככה ככה, אי אלו אלומות דפים מתחילות להראות סימני אי שביעות רצון ותגובות טרם פרידה, אבל התוכן, משהו משהו.

איכשהו בסוף היום, לאחר הכביסות, ההשכבה, איסוף אי אלו פרטים מהרצפה ומחיקת שאריות ארוחת הערב ומלחמת הקרב של הגדולים. אחרי שסגרתי סופית את העבודה לדפוס ושלחתי את הסקיצות שהבטחתי ללקוח ה-י-ו-ם. נטלתי לידי את הספר - רק בשביל להציץ וגליתי את עצמי בשעה 5 לפנות בוקר כשראשי שמוט על דפי הספר שהפעם אמרו שלום באופן סופי לכריכה ואף היא התקמטה...

לא נעים, אז משאירים את הספר על המדף וקונים לשכנה חדש...

(לתוהות, זה לא חייב להיות ממש כך במציאות, זה יכול להיות גם אחרת, העיקר בכריכה רכה הולך יותר...)

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
MIG - בדרך כלל מישהו שהיה לו ספר ו'הלך', לא יילך לקנות חדש. גמר את התפקיד ושלום. את מכירה מישהו שיקנה אותו הספר שוב רק כי התבלה??? כמה פעמים יחזור ויקנה?
אצלנו אם ספר אהוב מתבלה - מדביקים אותו קצת, ואף פעם לא הולכים לקנות אותו מחדש!!!
ואם את מדברת על מישהו שהספר לא שלו והוא נהרס אצלו ולכן חייב לקנות שוב - נו, יכול לקרות גם לספר בכריכה קשה שהילד קשקש עליו, או שהוא נאבד לך... בכל אופן קשה לי להאמין שהסיפורים האלה כל כך נפוצים עד שהם הופכים את ההוצאה של ספר בכריכה רכה לעדיפה מבחינה כלכלית.
אני חושבת שהסיבה שמישהו יעדיף להוציא ספר בכריכה רכה היא רק אם ובגלל המחיר הזול יותר, או בגלל אופנה שגורמת לו להיראות מודרני יותר. לאף אחד אין עניין שהספרים שהוא מוציא יתבלו מהר יותר. לא זה סוג המוצרים שהמוכר מרוויח מזה שהם מתבלים.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י עפרה;674500:
MIG - בדרך כלל מישהו שהיה לו ספר ו'הלך', לא יילך לקנות חדש. גמר את התפקיד ושלום. את מכירה מישהו שיקנה אותו הספר שוב רק כי התבלה??? כמה פעמים יחזור ויקנה?
אצלנו אם ספר אהוב מתבלה - מדביקים אותו קצת, ואף פעם לא הולכים לקנות אותו מחדש!!!
ואם את מדברת על מישהו שהספר לא שלו והוא נהרס אצלו ולכן חייב לקנות שוב - נו, יכול לקרות גם לספר בכריכה קשה שהילד קשקש עליו, או שהוא נאבד לך... בכל אופן קשה לי להאמין שהסיפורים האלה כל כך נפוצים עד שהם הופכים את ההוצאה של ספר בכריכה רכה לעדיפה.
אני חושבת שהסיבה שמישהו יעדיף להוציא ספר בכריכה רכה היא רק אם ובגלל המחיר הזול יותר, או בגלל אופנה שגורמת לו להיראות מודרני יותר. לאף אחד אין עניין שהספרים שהוא מוציא יתבלו מהר יותר. לא זה סוג המוצרים שהמוכר מרוויח מזה שהם מתבלים.

את אמורה להתמצא קצת במחירים כאחת שקרובה להוצאה,
ההפרש הוא שקלים בודדים ללקוח, ובד"כ חלק מנגזרת המחיר זה הפופולריות של הסופר/ ספר, כך שברור שמי שקוטף את הקופון זה ההוצאה.
המחיר של הספר היה זהה כך או כך (60-70 ש"ח) ואצלם פרוטה לפרוטה מצטרפת.

וזה מה שכ"כ מקומם, משלמים הון עתק על ספרים שמהר מאד מאד מתבלים, וכן, בעידן הרכות יוצא יותר לקנות כי מתבלה (לאחרים...)

mishehoo

משתמש צעיר
אני בעד כירכה רכה, זה הרבה יותר קל, גמיש אפשר לקרוא איך שנוח כולל לקפל את הכריכה אחורה. ובכלל אצלנו בבית היה אוסף הכריכות האבודות- כריכה קשה מטבעה מתפרקת כולה ואז נשארים ספרים ערומים. כריכה רכה מתבלה אולי אבל היא תמיד חלק מהספר.
ובקשר למהללאל, ראיתי את הפרסום ועכשיו אני בחיפושים מי בסביבתי כבר השיג...

לשם שינוי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
להנאתכם, 50 עמודים ראשונים מהספר.

החומר מופץ באישור בעלי הזכויות.
ניתן להמשיך ולהעביר לרשימת התפוצה שלכם.

קריאה נעימה!

קבצים מצורפים

• מהללאל להנאתכם.pdf
    KB 559.1 · צפיות: 135

imagine

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נודה ונהלל,
למי שזיכתה אותנו בהצצה ל"מהללאל"
(עד שבעלי יקנה לי;), אאלץ להסתפק בזה... או שמישהי תתנדב להשאיל לי אותו לשלוש שעות (ולספקניים מביניכם, כן! זו מהירות הקריאה שלי ב"ה, אל תגלו למצלמות המשטרה...) עכשיו מרוב מתח הפרצוף שלי נראה כך :eek: ואחרי שאתם תזכו למצווה הזו תצליחו לגרום לי להראות כך:):):):):):):):):):)

לשם שינוי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י 3012;683366:
(עד שבעלי יקנה לי;), אאלץ להסתפק בזה... או שמישהי תתנדב להשאיל לי אותו לשלוש שעות (ולספקניים מביניכם, כן! זו מהירות הקריאה שלי ב"ה, אל תגלו למצלמות המשטרה...)

נראה לי שזו מהירות הקריאה שלך כל עוד אינך יודעת שהספר מכיל קרוב ל- 1,000 עמודים.
אז אל תחתמי חוזה עם המשאילה ל-3 שעות בטרם תבדקי את יכולותיך.... ;)

.

imagine

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אז כמו ששיערתי, יהיו ספקניים...
אוקי, בואי נעשה הסכם:
תמצאי לי מישהי שתהיה מוכנה להשאיל לי את הספר ל- 3 שעות (עם סטופר...!!) ואח"כ תעשו לי פה מבחן על מה שקראתי (כדאי שתהיו בטוחים שלא רק הסתכלתי בתמונות:D)
רק שימו לב: אם הציון עובר - הספר במתנה...!!!;)
(קחי בחשבון שרק השבת קראתי את "כורי הפחמים" המדהים!!! של יהודית פריינד (497 דפים = כמעט 1000 עמודים כמדומני...) תוך שלוש שעות! (גמרנו את הסעודה ב 1:30 וכשבאו הגיסות לסעודה שלישית בשעה 4:15 כבר אחזתי בפרקי הסיום.)
זו מתנת שמיים, ב"ה! אנא עזרו לי לנצל אותה :)
(שלא ישמע חלילה שאני סתם מתרברבת, פשוט זה בא לשכנע אתכם שהספר שלכם לא יסבול מחרדת נטישה משום שעד שהוא יקלוט שהוא נמסר לאומנה, הוא כבר יחזור למשפחתו הביולוגית ;):D)

miri012

משתמש מקצוען
נכתב ע"י 3012;683366:
נודה ונהלל,
למי שזיכתה אותנו בהצצה ל"מהללאל"
(עד שבעלי יקנה לי;), אאלץ להסתפק בזה... או שמישהי תתנדב להשאיל לי אותו לשלוש שעות (ולספקניים מביניכם, כן! זו מהירות הקריאה שלי ב"ה, אל תגלו למצלמות המשטרה...) עכשיו מרוב מתח הפרצוף שלי נראה כך :eek: ואחרי שאתם תזכו למצווה הזו תצליחו לגרום לי להראות כך:):):):):):):):):):)

אני מוכנה, לשלוש שעות בדיוק... :)
אצלנו כבר סיימו לקרוא אותו, חוץ ממני שמפחדת להתחיל ולשכוח מהכל.
מעדיפה לשמור לי אותו לשבת.
השאלה היא באיזו עיר את גרה.

לשם שינוי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אם ב- 3 שעות היא קראה 500 עמודים אז היא צריכה 6 ש' כדי לקרוא 1000
(אמרתי לך שאת לא יכולה לסיים אותו תוך 3 ש'!:p)
וזו לא הגזמה, הספר מכיל 900+ עמודים ואם אני לא טועה אפילו מעל 990.

וכאשר יעברו 3 ש', מה תעצרי אותה במתח? :eek:

miri012

משתמש מקצוען
נכתב ע"י לשם שינוי;683679:
אם ב- 3 שעות היא קראה 500 עמודים אז היא צריכה 6 ש' כדי לקרוא 1000
(אמרתי לך שאת לא יכולה לסיים אותו תוך 3 ש'!:p)
וזו לא הגזמה, הספר מכיל 900+ עמודים ואם אני לא טועה אפילו מעל 990.

וכאשר יעברו 3 ש', מה תעצרי אותה במתח? :eek:

האמת שאין לי בעיה להיפרד ממנו ללילה שלם. :)
אני פשוט לא יודעת איפה 3012 גרה, ייתכן שרק בנסיעות אלי היא תפסיד את כל הזמן שתכננה להקדיש לקריאה.
אבל בעצם אפשר לקרוא גם באוטובוס, כך שזה לא ממש משנה..

דניאל נ

משתמש מקצוען
חוץ מזה שהיא תצטרך לצלם את הספר ולכתוב עליו שיר וזה בערך עוד 10 דקות

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה