עזרה מדא הגזימו היום

מצב
הנושא נעול.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בערים מסויימות מתקשרים קודם כל לאיחוד הצלה או משהו כזה ורק אח"כ למד"א.

יש ביקורת גדולה על מד"א, אף אחד לא מסתיר את זה....

אני רוצה להוסיף כאן זוית אחרת:
כאחד שיש לו גיס שעובד במד"א, ועוד 3 גיסים שמתנדבים במד"א (!) אני יכול לומר, ש(כמעט)בכל אמבולנס יושב מתנדב שלא מקבל אגורה על עצם היותו מציל חיים!!! וכל חובש/פראמדיק הוא אדם שמשאיר משפחה בבית, ואישה שמתמודדת לבד עם הילדים 'על הבוקר' או נמצאת לילה לבד בבית בגלל שהבעל נמצא במשמרת לילה וכדו', וחלקם בהתנדבות מלאה!!!!.
החובשים/פארמדיקים האלה מוסרים את נפשם לעבודה פשוטו כמשמעו. ולא רק הם אלא גם המשפחה שלהם שמסתובבת לקול צלילי העבודה/התנדבות, כשהאבא עוזב את הכל ורץ לקריאה.
הם יכולים לבוא למשמרת בוקר היום, אחרי שאתמול הם עשו משמרת בוקר כפולה זה יכול להגיע לפעמים ל-10 שעות משמרת! (ומי שמתנדב לא מקבל ע"כ אגורה שחוקה).
באופן אישי יצא לי לשמור לא פעם ולא פעמיים על ילדים של גיסים שלי אפי' בשעות לא שעות (כגון 7 בבוקר, 12 בלילה וכו') בגלל שהאבא רץ להחייאה או דברים כאלה, ולפעמים זה לוקח גם שעה עד שהם חוזרים, רק אז התחלתי להבין מה המתנדבים/העובדים של מד"א כולל המשפחות שלהם עוברים...

אני רוצה לראות אותך אחרי משמרת ארוכה ומעייפת, מאיר פנים למישהו.....

ישנו מוקד שמקבל את הטלפונים, והוא מעביר אותם לשטח, לפי שיבוץ של מתנדבים ואמבולנסים בשטח, הם יודעים בכל רגע נתון איפה כל אחד נמצא, והאם הוא באמצע קריאה או לא.
וכאן טמונה בעיה, שהם יושבים במשרד ממוזג איפה שהוא בארץ, והם לא מכירים מספיק טוב את השטח, ולכן הרבה פעמים הם שולחים צוות שנמצא רחוק מהזירה, במקום צוות שנמצא קרוב וכדו', וזה אחד הגורמים העיקריים לבלאגן שיש במד"א.

הם מצילי חיים, ואין לזלזל בכך, ובשביעי באוקטובר גילינו שהם גם מוסרים את נפשם כפשוטו להציל חיים, (אני מציע לך לשבות שבת/חג עם מתנדב מד"א שפתח 'שורה'....).
תשאל כל מתנדב שהיה בשטח בשמחת תורה, אני מכיר חלק שעד היום לא מצליחים לישון בלילה!!! וזה אחרי שהם קיבלו ומקבלים תמיכה פסכולוגית ונפשית!!!
יתכן ולא באנו להכליל שיש שם אנשים נפלאים וצדיקים.
אבל עצם זה שיושבים שם כאלה שיכולים לגרום למוות ולא ניתן לסמוך עליהם בכל הנוגע להצלת חיים
הוא בעייתי
יש לי קרובת משפחה שילדה בבית וכמעט הלכה התינוקת כי אדון מדא לא ידע שצריך לתפוס אותה
והיא נפלה על הראש
תודה לקל ששלום לה
ובדיוק ברגע שזה קרה נכחו שם 2 חברה מהצלה

בשנים זה מצוין

משתמש רשום
זה לא יגמר במקרה אחד כי יש שם ההרבה מה לתקן יש שם הההרבה שצריכים לחטוף
אם במד''א חושבים שזו עבודה בשכר ותו לא
אז שלא יעסקו ויקראו לעצמם ארגון הצלת חיים
כשכמעט לכל מקרה הם באים לאחר דקות ארוכות וזה במקרה הטוב
וגם אז בחלק מהמקרים גובים תשלום מטורף שביל אנשים חולים
וגם היחס לא משהו בלשון המעטה מניסיון וחוויה אישית.
אנשים לפני שאתם כותבים,
בכל מקום יש הכל

בכל מקום יש יראי שמים יותר ופחות..

מהכרות אישית וקרובה עם משהו שעובד שם (כן, בשכר, ועדיין זה עבודת קודש) ששמע פעם שמשהו אומר שהם משחקים ולוקחים ב"איזי" ובקלות וכו'... הוא פשוט כעס עד כדי בכי,
יכול להיות שנתקלתם, אבל אם זה מעלה למשהו דמעות אז כנראה זה לא כך, לא חובבני וממש לא מרצון "לא לעזור"

ובאותו יום נסעו והצילו חיים, בשבת עם הטלית רצו ונסעו לשטח אש.

ויש שם המון התנדבות, יש ארגון שלהם "אמבולנס המשאלות"- לגמרי בהתנדבות
לומר שזה לא ארגון של הצלת חיים?! יום אחד תעשו את זה במקומם ותגידו אם הצלתם חיים או לא...

נערך לאחרונה ב:

2bsmile

משתמש פעיל
ולעצם העניין, מד"א הוא ארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל, ולמרות זאת מותר להעביר עליו ביקורת.
כל פעם שיש ביקורת עניינית על התפקוד שלהם או על התשלום שהם גובים, מיד יש המון אנשים שמגוננים עליהם,
כנראה משפחות של מתנדבים - שעושים עבודת קודש.
זה בסדר לבקר אותם למרות שהם אנשים כמלאכים שמצילים חיים, כמו שמותר להתפעל מאנשי איחוד הצלה!
בהצלחה

זה בסדר לבקר, אבל ההכללות.. -
כשכמעט לכל מקרה הם באים לאחר דקות ארוכות וזה במקרה הטוב
וגם היחס לא משהו בלשון המעטה מניסיון וחוויה אישית.

אני מכירה מתנדב של מד"א באופן אישי שסיפר לנו שמד"א אף פעם לא רצים לשום מקרה חוץ מהתקף אלרגיה.
אנשי הצלה ואיחוד וכדומה תראו שהם תמיד באים בריצה הכי מהר שיש. מד"א אף פעם לא ממהרים.
ויש עוד כאן ובעוד אשכולות.. אין לי כח לחפש

אבל דברים כמו -
ובהתקף הראשון הייתי בגוש דן, הזמנתי אמבולנס והגיע נטן תוך 5 דקות.
אף אחד לא אומר..

תחשבו על כל המתנדבים שקוראים, באיזה תחושת זלזול יוצאים מזה..
במקום ללכלך כאן - תלכו, תעשו משמרת אחת, תפגשו בכל המתנדבים שיוצאים לקריאות בשעות לא שעות, מתנדבים שעות על חשבונם, אנשים מיוחדים, שהדבר האחרון שאפשר להגיד עליהם - מזלזלים, איטיים, ולא מתיחסים יפה.

נכון שיש מקום לביקורת , וכמו בכל תחום יש אחוז קטן של כאלה שלא מתאימים לתפקיד. וכדאי להתלונן במקרים כאלה, ( ומדא מתיחס ומעיר/מפטר בהתאם..)
אבל ההכללה הזאת פוגעת במורל של ה99 אחוז של המתנדבים שכן עושים את העבודה במסירות, במלוא היחס והמקצועיות..

אגב , אני לא מתיחסת דווקא לאשכול הזה.. פשוט אחת לחודש נפתח כאן אשכול בנושא
ואני לא מדברת על הענינים הארגוניים- תשלומים וכו, אלא היציאה על המתנדבים

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
יש משהו שלא הבנתי, אם אני מזמינה איחוד הצלה, למה מגיע גם מד"א?
לא רציתי להזמין כדי לא לשלם.
הם חייבים על פי חוק להעביר את הפניה.
את יכולה לסרב להתפנות וזה לא עולה לך כלום.

שרגא מ...

משתמש צעיר
יש משהו שלא הבנתי, אם אני מזמינה איחוד הצלה, למה מגיע גם מד"א?
לא רציתי להזמין כדי לא לשלם.
כי ברוב המקרים שצריך פינוי לבית חולים
מי יפנה אותך ? מי ?
טוסטוס של איחוד והצלה?
לכן צריך את שני האירגונים

שורת סיכום שכולם יסכימו עליה :

ביום ששני הארגונים ישלבו ידיים - יהיה פה הרבה יותר טוב והמון יהודים יחיו ליותר זמן..
.

POKER

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אבל עצם זה שיושבים שם כאלה שיכולים לגרום למוות ולא ניתן לסמוך עליהם בכל הנוגע להצלת חיים
הוא בעייתי
עצם האמירה הזו היא בעייתית!!!!!!!!!!
יש לי קרובת משפחה שילדה בבית וכמעט הלכה התינוקת כי אדון מדא לא ידע שצריך לתפוס אותה
והיא נפלה על הראש
מקרה חריג ונדיר מאוד, לידה זה דבר בסיסי שלומדים בקורס....
ואם אכן זה נכון-חייב להתלונן.

ערוגת הבושם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כי ברוב המקרים שצריך פינוי לבית חולים
מי יפנה אותך ? מי ?
טוסטוס של איחוד והצלה?
לכן צריך את שני האירגונים

שורת סיכום שכולם יסכימו עליה :

ביום ששני הארגונים ישלבו ידיים - יהיה פה הרבה יותר טוב והמון יהודים יחיו ליותר זמן..
.
אם הייתי חושבת שצריך פינוי הייתי מזמינה מדא בלי להסס, אבל זה לא היה משהו כזה ולכן חשבתי שאם אני אזין איחוד הצלה יגיעו רק כוננים וביי.

שרגא מ...

משתמש צעיר
את יכולה להתקשר למוקד מד״א ולבטל הגעת אמבולנס
לא מסובך בכלל
תגידי תודה שאת חיה במדינה ששרותי רפואת החירום שלה מפותחים ככה שאלה הבעיות שלך.
מאשר שהמצב היה הפוך.
אם הייתי חושבת שצריך פינוי הייתי מזמינה מדא בלי להסס, אבל זה לא היה משהו כזה ולכן חשבתי שאם אני אזין איחוד הצלה יגיעו רק כוננים וביי.

POKER

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עימוד ספרים
סירבתי לפינוי וכעת הם מבקשים 250 שקל
הם טיפלו בכם??? א"כ משלמים ע"ז כסף.
שבוע שעבר הייתי בסיטואציה שהגיע אמבולנס, אבל לא היה צריך טיפול של הצוות הרפואי, והוא רק עמד להשגיח שהכל בסדר, בסוף החולה סירב להתפנות והם אמרו שמכיון שהם לא טיפלו-לא משלמים על ההגעה.

איטי פטיטי

משתמש צעיר
והיא נפלה על הראש
נשמע לי מוזר מאוד... לא מאמינה שאין חובש במד״א שלא יודע את הכללים הבסיסיים...

אגב, לי יצא 3 פעמים בחיים שלי להזמין שירותי מד״א ובשלושתם הגיעו ממש ממש מהר (2 מתוכם בי-ם)
אני מאמינה שיש מקומות שהם לא בסדר בהם, ומן נסתם יש שם גם מתנדבים פחות נחמדים - אבל חבל ללכלך על כ״כ הרבה אנשים סתם...
ואגב, בזו העת רוצה גם להודות למתנדבים של איחוד הצלה שעושים עבודת קודש גם הם!

איזה מאמי

משתמש פעיל
הזדמנות לציין לשבח את מד"א ברכסים!
התקשרנו בשעת לילה להצלה בשביל דבר פשוט ולא חירום (חבישה).
(זה היה קצת דחוף ולא היתה לנו אלטרנטיבה)
התקשרו ממד"א ואמרנו שהם לא צריכים לבוא כי 100% שא"צ בפינוי.
למרות זאת הם הגיעו- כמחוייבותם,
אך לא עזבו עד שוידאו שהכל בסדר,
הסבירו הכל,
ולמרות שהתנצלנו על שהטרחנו אותם-
הם היו כ"כ נעימים וחדורי תחושת שליחות.

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
ביום ששני הארגונים ישלבו ידיים - יהיה פה הרבה יותר טוב והמון יהודים יחיו ליותר זמן...
במו"ע זה עובד מצוין
מתקשרים למד"א ואז באים 5 כוננים של איחוד שמחליטים אם להביא אמבולנס של מד"א...

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
גילוי נאות: אני כונן ונהג אמבולנס של איחוד הצלה בבני ברק.

איחוד הצלה מעבירים את הקריאות גם למד"א, זה לא נכון לומר ולהכפיש ארגון שלם בגלל בעיות נקודתיות - לא את מד"א ולא את איחוד הצלה.
ואמר לי פרמדיק של איחוד הצלה שהוא ראש סניף שמד"א לא מעבירים אליהם קריאות והוא מקבל את זה בדרך סבוכה מאד (לא זוכר איך)

אוהבת לקרא

משתמש רשום
כשרפרפתי שוב על האשכול אני מרגישה שלא התנסחתי מספיק הוגן,
יכולתי בסה"כ לשאול אם מישהו יודע איפה מתלוננים למדא על צוות שלא תפקד טוב לדעתי,
בלי לפרט את כל הסיפור,
כנראה שהייתי גם מתוסכלת מהחויה המאד מאד לא נחמדה שעברתי במיון (חוץ מהפינוי עצמו)
ובאמת לא התכוונתי להעלות את הנושא הזה של מדא מול הצלה,
וכמו שכתבו כבר יש על זה הרבה אשכולות ישנים
זה ממש לא היתה הכוונה ואני מתנצלת אם מישהו נפגע.
והאמת שספציפית אצלי כתבתי שכזאת חריפות דווקא כי זה היה לי מאד חריג שהם ככה התנהלו.
בד"כ בהתקפים קודמים הייתי מאד מרוצה מהמענה ומההשרות.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נשמע לי מוזר מאוד... לא מאמינה שאין חובש במד״א שלא יודע את הכללים הבסיסיים...

אגב, לי יצא 3 פעמים בחיים שלי להזמין שירותי מד״א ובשלושתם הגיעו ממש ממש מהר (2 מתוכם בי-ם)
אני מאמינה שיש מקומות שהם לא בסדר בהם, ומן נסתם יש שם גם מתנדבים פחות נחמדים - אבל חבל ללכלך על כ״כ הרבה אנשים סתם...
ואגב, בזו העת רוצה גם להודות למתנדבים של איחוד הצלה שעושים עבודת קודש גם הם!
אמת לאמיתה
ולא באתי לשכנע.
אלא להעיר תשומת לב שבמקרה הזה הידע החסר פה הוא בסיסי
ונשמע שאני לא היחידה פה.

ואגב אח"כ שכנות אמרו לה שהוא ידוע כבעייתי
ולקרוא רק להצלה

איטי פטיטי

משתמש צעיר
אמת לאמיתה
ולא באתי לשכנע.
אלא להעיר תשומת לב שבמקרה הזה הידע החסר פה הוא בסיסי
ונשמע שאני לא היחידה פה.

ואגב אח"כ שכנות אמרו לה שהוא ידוע כבעייתי
ולקרוא רק להצלה
ולי נשמע מוזר שבמד״א יש פראמדיק עם חסר ידע כ״כ בסיסי.
בכל זאת - הם נקראים יותר מומחים מהחובשים של שאר האירגונים...
והם עושים לידות לא פעם.

בכל אופן - אין עניין להוציא גם שם של חוסר מקצעיות אצל מד״א כי זה ודאי לא נכון ברב מוחלט של המקרים.
ביקורת על חוסר זמינות בכל האזורים שמגיעה להם- מגיעה להם.
על חוסר מקצועיות - לא יפה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה