עזרה מדא הגזימו היום

מצב
הנושא נעול.

2bsmile

משתמש פעיל
היית צריכה היום להעזר במדא ולהזמין נט"ן,
חיכיתי חצי שעה!!
ובסוף הגיע אמבולנס רגיל!!
ובנוסף,
מדא לא טרחו להעביר את המידע להצלה ככה שלא היה שום מענה זמין עד להגעת האמבולנס.
פשוט ישבתי וחיכיתי.
אחרי 15 דקות התקשרתי למדא שוב מה קורה?
התשובה ההזויה פקוק היום,הצוות ממש בדרך,
ולקח לו להגיע עוד רבע שעה!!
האמבולנס נסע לאט,חיכה ברמזורים אדומים,וכל הדרך התנהלה בחובבנות מטורפת,
ומה שגיליתי בסוף,במיון, שהצוות באמבלונס לא תיעד נכון את מה שאמרתי להם,מה שגרם להתייחסות פחות נכונה במיון,עם כל מה שזה אומר...
בקיצור,הזיה שלא תאמן.
יש לי משהו לעשות או לאמר למדא אחרי כזה סיפור?
אין לי מושג איפה את גרה, זה תלוי במרחב שאת שייכת אליו ובזמן
ואם את מזמינה נטן, לא אומר שבאמת את צריכה נטן, יושבים במוקד צוות מקצועי שיודע להבין דחיפות ארוע ומוציא אמבולנס בהתאם מבחינת סוג וזמן תגובה
באופן כללי באמבולנס נמצא צוות שזה לא המקרה הראשון שלו, והם ותיקים ומכירים ויודעים לאבחן מקרה דחוף ומה לעדכן את הבית חולים, נשמע שגם במוקד וגם באמבולנס החליטו שזה לא דחוף והתנהלו בהתאם (כשיש להם חשש אפילו קל שזה דחוף הם ישמחו ליסוע באדום ולקצר זמן נסיעה..)
ועם כל הכבוד - הם עם הידע המקצועי ולא את

בכל מקרה אם יש לך תלונות, מומלץ ממש גם בשבילך וגם למנוע מקרים כאלה בעתיד- לפנות למדא (עדיף למנהל שבאזור שלך) ולהגיד לו הכל

קצת מעצבן להכפיש מערך שלם של מתנדבים ועובדים (שאגב מבחינתי גם העובדים זה סוג של מתנדבים, הם עובדים על שכר מינימום בעבודה מלאת לחץ ואתגר..)
שוב אם הם טעו באבחנה חובה עליך לעדכן את מדא, בשביל למנוע בעתיד, אבל לא ללכלך ככה באופן גורף על כולם..

ואגב בנוגע לאיחוד הצלה, אפשר בהחלט להתקשר גם אליהם (למרות שמדא שולח גם אליהם, אם יש צורך בכוננים), אבל כתבת שרצית נטן, וכמה שידוע לי אין ברשותם כזאת ניידת..

POKER

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עימוד ספרים
(שאגב מבחינתי גם העובדים זה סוג של מתנדבים, הם עובדים על שכר מינימום בעבודה מלאת לחץ ואתגר..)
לא רציתי לכתוב זאת, אך בהחלט זה השכר של חובש/חובש בכיר במד"א....
ועוד נקודה חשובה בהחלט שכמעט תמיד עובד של מד"א לא מסיים משמרת בזמן והולך הבייתה, כמעט תמיד יש להם חריגה של 3-4 שעות מהמשמרת!!!

2bsmile

משתמש פעיל

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
ואני מכיר חובש שרץ בשבת בשעת בוקר מוקדמת (6:00) ללידה בתחנת אוטובוס, וכשהוא הגיע הוא ראה זוג חרדים יושבים ומחכים בסבלנות, הוא שאל אותם מי הזמין אמבולנס דחוף ללידה? והם ענו לו שזה הם, וכי האישה רק התחילה צירים (בלידה ראשונה), אבל הם רצו שיגיע אמבולנס מהר לכן הם אמרו שיש לידה וצירים מתקדמים וכו'.
אמר להם אותו חובש שבגללם הוא קם מקודם בבוקר (גזל שינה) ויותר חמור שבגללם הוא חילל שבת ללא הצדקה!!!
לכל מטבע יש שני צדדים, הרבה אנשים מוסרים מידע לא נכון למד"א ביודעים ובלא יודעים, דבר שגם גורם לבלבול.
מי אמר למתנדב מה היה הסיפור ומה היה הדיווח?
אולי הוא מספר לך משהו שקרה אתי - כי לי קרה סיפור הפוך!!

הזמנתי אמבולנס בראש השנה בשעה לילה מאוחרת (בסביבות 2)
אמרתי הכי ברור למד"א שיש לי המון זמן, ואין מה למהר, ואין צורך לשלוח מתנדבים של איחוד הצלה!
חיכיתי עם בעלי בתחנה, תוך 2 דקות מגיע מתנדב איחוד עם אופנוע - צריכים עזרה? בעלי עונה שלא.... הוא נוסע משם.
עובר עוד דקה וחצי - עוד מתנדב עם רכב..... בעלי מסביר לו שזה מיותר וזה סתם מפריע לנו, ועושה לנו לא נעים.... הוא עוזב את המקום.
הגיע גם מתנדב שלישי....
בסוף הגיע מתנדב של מד"א לשם שינוי, הוא לא היה מוכן לזוז משם! הוא חיכה שם עד שהאמבולנס הגיע בטענה שאסור להם לעזוב את המקום עד שמטפלים בי....
אולי אפשר לדון לכף זכות?

נערך לאחרונה ב:

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
אי אפשר לקרוא כזה אשכול
יש תלונה שכאן שןמעים צד אחד בלי לשמוע נתונים וצד שני
ויאללה להתחיל ללכלך על מד"א....

גם אני חרדי שאוהב את איחוד (למרות שראיתי לראשונה בירושלים אמבולנס של איחוד בנים ובנות !)
אבל למד"א מגיע תודה.

כל מתנדב מדא שיוצא לקריאה מבזבז מזמנו כשעתיים של פינוי, הלו"ש , קבלה למיון...

קצת זהירות בלכלוך.

לעלוב ב"ש

משתמש פעיל
אני מכירה מתנדב של מד"א באופן אישי שסיפר לנו שמד"א אף פעם לא רצים לשום מקרה חוץ מהתקף אלרגיה.
אנשי הצלה ואיחוד וכדומה תראו שהם תמיד באים בריצה הכי מהר שיש. מד"א אף פעם לא ממהרים.
נשמע מגוחך
כאחד שמכיר מקרוב
רוב המתנדבים הוותיקים
הם גם באיחוד וגם במד"א ויש המון שעברו בין האירגונים
להגיד שכשהוא תחת איחוד הוא רץ
וכשהוא תחת מד"א הוא הולך לאט
נשמע מגוחך..........
נ.ב בכל מקם יש טובים ויש פחות להכליל אף פעם לא נכון

ילילי

משתמש מקצוען
נשמע מגוחך
כאחד שמכיר מקרוב
רוב המתנדבים הוותיקים
הם גם באיחוד וגם במד"א ויש המון שעברו בין האירגונים
להגיד שכשהוא תחת איחוד הוא רץ
וכשהוא תחת מד"א הוא הולך לאט
נשמע מגוחך..........
נ.ב בכל מקם יש טובים ויש פחות להכליל אף פעם לא נכון
תקראו את המשך תגובותיי.

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
יש שתי הגדרות במד"א ללידה. (למעשה גם בבית החולים יש הבדל ביחס לפי השלב).
מבחינים בין לידה שהיא רק התחלה לבין לידה פעילה (ואין כאן המקום לפרט).
לידה בשלב ראשוני דורשת פינוי באמבולנס, ולידה פעילה שבה מביאים בחשבון את האופציה שזה יכול להתקדם מהר, מביאים נט"ן.
אם אין נט"ן זמין יוצאים ל'חבירה' - הלבן יוצא לדרך והצהוב יוצא מאיפה שהוא נמצא, ובנקודה מסוימת הם מתחברים ומחליפים.
מדויק מניסיון

אוהבת לקרא

משתמש רשום
וואו, ממש לא התכוונתי לגרום לכזה דיון,
מעריכה מאד את מי שעובד בכזאת עבודה,
בינינו, בלי קשר לגובה המשכורת,
זאת עבודה קשה!!מאד!!ואחראית!!
בנוגע לסיפור שלי:
היות שזה היה פינוי שני בכמה שבועות האחרונים, כן אחרי התקף אלרגיה,
ובהתקף הראשון הייתי בגוש דן, הזמנתי אמבולנס והגיע נטן תוך 5 דקות.
שאלתי אותם הזמנתי אמבולנס, למה הגיע נטן?
ענו לי שבמקרי אלרגיה לא לוקחים סיכונים,
ובאמת היתה נסיעה מהירה, יעילה ומקצועית ויצאתי בתחושה מאד טובה.
לעומת זאת בהתקף השני, שהיה השבוע, הייתי בירושלים, הזמנתי מיד נטן,
ולא הגיע!
וזה מה שרציתי לשאול פה ,
יש דרך לדבר עם מישהו?
לקבל פיצוי על העוגמת נפש הזאת?
או שצריך לתבוע?

אין לי מושג איפה את גרה, זה תלוי במרחב שאת שייכת אליו ובזמן
ואם את מזמינה נטן, לא אומר שבאמת את צריכה נטן, יושבים במוקד צוות מקצועי שיודע להבין דחיפות ארוע ומוציא אמבולנס בהתאם מבחינת סוג וזמן תגובה
באופן כללי באמבולנס נמצא צוות שזה לא המקרה הראשון שלו, והם ותיקים ומכירים ויודעים לאבחן מקרה דחוף ומה לעדכן את הבית חולים, נשמע שגם במוקד וגם באמבולנס החליטו שזה לא דחוף והתנהלו בהתאם (כשיש להם חשש אפילו קל שזה דחוף הם ישמחו ליסוע באדום ולקצר זמן נסיעה..)
ועם כל הכבוד - הם עם הידע המקצועי ולא את

בכל מקרה אם יש לך תלונות, מומלץ ממש גם בשבילך וגם למנוע מקרים כאלה בעתיד- לפנות למדא (עדיף למנהל שבאזור שלך) ולהגיד לו הכל

קצת מעצבן להכפיש מערך שלם של מתנדבים ועובדים (שאגב מבחינתי גם העובדים זה סוג של מתנדבים, הם עובדים על שכר מינימום בעבודה מלאת לחץ ואתגר..)
שוב אם הם טעו באבחנה חובה עליך לעדכן את מדא, בשביל למנוע בעתיד, אבל לא ללכלך ככה באופן גורף על כולם..

ואגב בנוגע לאיחוד הצלה, אפשר בהחלט להתקשר גם אליהם (למרות שמדא שולח גם אליהם, אם יש צורך בכוננים), אבל כתבת שרצית נטן, וכמה שידוע לי אין ברשותם כזאת ניידת..
יש למדא מספר מסודר?
לא החרום של 101?
ואיך אני מידע מי המנהל של האזור שלי?
אני ירושלמית.

2bsmile

משתמש פעיל
יש למדא מספר מסודר?
לא החרום של 101?
ואיך אני מידע מי המנהל של האזור שלי?
אני ירושלמית.
זה התקף אלרגיה שהצריך אפיפן?
אני מנחשת שלא, ולכן זה לא היה דחוף..

זה הטלפון הכללי-
03-9101101
וואצאפ: 03-9101101
info @ mda.org.il

וזה הטלפון של ירושלים
02-6523133
אבללל- מרחב ירושלים קצת קשים להשגה.. אז נראה לי שעדיף לך לטלפון הכללי..
וזה לא קשור אם את ירושלמית או לא, אלא למיקום שבו היית צריכה את הפינוי

אה, ואת יכולה על הדרך לפרגן שבגוש דן היו יעילים ;)

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
זה התקף אלרגיה שהצריך אפיפן?
אני מנחשת שלא, ולכן זה לא היה דחוף..

זה הטלפון הכללי-
03-9101101
וואצאפ: 03-9101101
info @ mda.org.il

וזה הטלפון של ירושלים
02-6523133
אבללל- מרחב ירושלים קצת קשים להשגה.. אז נראה לי שעדיף לך לטלפון הכללי..
וזה לא קשור אם את ירושלמית או לא, אלא למיקום שבו היית צריכה את הפינוי

אה, ואת יכולה על הדרך לפרגן שבגוש דן היו יעילים ;)
אין כזה דבר שיודעים מראש בטלפון אם צריך אפיפן.
תגובה אלרגית מצריכה נט"ן בסיווג שלה.

ymshiff

משתמש פעיל
הגשת תלונה לנציב תלונות הציבור (מבקר המדינה)
מאתר כל זכות.

ולעצם העניין, מד"א הוא ארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל, ולמרות זאת מותר להעביר עליו ביקורת.
כל פעם שיש ביקורת עניינית על התפקוד שלהם או על התשלום שהם גובים, מיד יש המון אנשים שמגוננים עליהם,
כנראה משפחות של מתנדבים - שעושים עבודת קודש.
זה בסדר לבקר אותם למרות שהם אנשים כמלאכים שמצילים חיים, כמו שמותר להתפעל מאנשי איחוד הצלה!
בהצלחה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה