עזרה מדא הגזימו היום

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

גרפטריק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
בית שמש זה עיר עם 150 לידות בשבוע
מגוחך שיש כל כך מעט אמבולנסים. במיוחד שיש דרך לסוע
אני רוצה להאיר משהו שהסביר לי פעם פרמדיק במד"א בקשר ללידות.
בגלל שלידה זה לא משהו של הצלת חיים במקרה הרגיל אסור להם לעזוב את האיזור [מבי"ש לבתי חולים בירושלים] אלא במקרה של לידה מתקדמת ממש והם בודקים גם באמצע הנסיעה לפעמים אם יש אפשרות להחליף אמבולנסים בדרך כדי להישאר באיזור.
לידה זה משהו שמתכוננים אליו וברוב המקרים אפשר לצאת מספיק מוקדם ולא להסתמך על הטרמפ עם האמבולנס.
לעומת זאת באיחוד / הצלה בית שמש/ ובעזרת אחים וכד' ישמחו לתת לכם את השירות הזאת של נסיעה לבתי חולים ללידה ועדיף להתקשר אליהם ישירות ולא לחכות לחסדי מד"א.

אין עוד מלבדו"

משתמש פעיל
אני רוצה להאיר משהו שהסביר לי פעם פרמדיק במד"א בקשר ללידות.
בגלל שלידה זה לא משהו של הצלת חיים במקרה הרגיל אסור להם לעזוב את האיזור [מבי"ש לבתי חולים בירושלים] אלא במקרה של לידה מתקדמת ממש והם בודקים גם באמצע הנסיעה לפעמים אם יש אפשרות להחליף אמבולנסים בדרך כדי להישאר באיזור.
לידה זה משהו שמתכוננים אליו וברוב המקרים אפשר לצאת מספיק מוקדם ולא להסתמך על הטרמפ עם האמבולנס.
לעומת זאת באיחוד / הצלה בית שמש/ ובעזרת אחים וכד' ישמחו לתת לכם את השירות הזאת של נסיעה לבתי חולים ללידה ועדיף להתקשר אליהם ישירות ולא לחכות לחסדי מד"א.
יש כאלה שלידה אצלם זה בשניות או אפילו תוך חצי שעה
והמתנה של 40 דק' + נסיעה של 45 דק' תלוי בפקקים זה מלחיץ מאוד
ומה הם רוצים שאישה תלד בדרך או בבית?

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
יש כאלה שלידה אצלם זה בשניות או אפילו תוך חצי שעה
והמתנה של 40 דק' + נסיעה של 45 דק' תלוי בפקקים זה מלחיץ מאוד
ומה הם רוצים שאישה תלד בדרך או בבית?
יש שתי הגדרות במד"א ללידה. (למעשה גם בבית החולים יש הבדל ביחס לפי השלב).
מבחינים בין לידה שהיא רק התחלה לבין לידה פעילה (ואין כאן המקום לפרט).
לידה בשלב ראשוני דורשת פינוי באמבולנס, ולידה פעילה שבה מביאים בחשבון את האופציה שזה יכול להתקדם מהר, מביאים נט"ן.
אם אין נט"ן זמין יוצאים ל'חבירה' - הלבן יוצא לדרך והצהוב יוצא מאיפה שהוא נמצא, ובנקודה מסוימת הם מתחברים ומחליפים.

אין עוד מלבדו"

משתמש פעיל
יש שתי הגדרות במד"א ללידה. (למעשה גם בבית החולים יש הבדל ביחס לפי השלב).
מבחינים בין לידה שהיא רק התחלה לבין לידה פעילה (ואין כאן המקום לפרט).
לידה בשלב ראשוני דורשת פינוי באמבולנס, ולידה פעילה שבה מביאים בחשבון את האופציה שזה יכול להתקדם מהר, מביאים נט"ן.
אם אין נט"ן זמין יוצאים ל'חבירה' - הלבן יוצא לדרך והצהוב יוצא מאיפה שהוא נמצא, ובנקודה מסוימת הם מתחברים ומחליפים.
אצלי זה לא עזר ההגדרות ילדתי בדרך

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
ואני שמעתי על אין סוף מקרים גם על מקרה שהביא למות רח"ל בגלל אגו מנופח
אז אל תזמינו מד"א.
סגור?

מקומם לשמוע יחס כזה לאנשים שעושים כל כך הרבה בשביל אחרים. גם אם הם לא דתיים.

אין עוד מלבדו"

משתמש פעיל
ברור שיש לידות בזק, ומקרים שבהם לא מספיקים לצאת אפילו לא לצהוב.
אם היו מגיעים בזמן ולא אחרי 3/4 שעה אז כן יכלתי להספיק
ובלי קשר גם לידה לא פעילה אבל המתנה של 3/4 שעה + 45 דק נסיעה הכל יכול להיות וזה הימור רציני

אין עוד מלבדו"

משתמש פעיל
אם היה להם אמבולנס מן הסתם הם היו מגיעים.
לא שהם ישבו בתחנה ושתו קפה מאז שהתקשרת.
זה מה שאמרתי שיש להם מחסור
לא חשבתי ששתו קפה
אבל ללדת באמבולנס + נסיעה אחר כך זה טראומה שלא תביני לעולם

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
ממש מוזר, לי ידוע שברגע שהם לוקחים נסיעה הם מחויבים לה.
חבירות אמבולנס זה בדרך כלל כדי להעביר מרגיל לנט"ן.
למעשה, כמעט כל אמבולנס שיוצא ממודיעין עילית לבית חולים כלשהו מחליף מחוז בדרך. (מודיעין עילית זה איילון, כל בתי החולים של גוש דן הם מרכז, ובתי החולים של ירושלים הם מחוז ירושלים). והם בוודאות לא מחליפים אמבולנס.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
זה מה שאמרתי שיש להם מחסור
לא חשבתי ששתו קפה
אבל ללדת באמבולנס + נסיעה אחר כך זה טראומה שלא תביני לעולם
זה בהחלט גם ענין של שיתוף פעולה קהילתי.
זה שבערים אחרות המצב אחר, זה מגיע גם מהאנשים ומההתיחסות שלהם למדא ולא רק ממדא.

אין עוד מלבדו"

משתמש פעיל
זה בהחלט גם ענין של שיתוף פעולה קהילתי.
זה שבערים אחרות המצב אחר, זה מגיע גם מהאנשים ומההתיחסות שלהם למדא ולא רק ממדא.
מה עשיתי להם שזה העונש שלי?
בית שמש גדלה בשנתיים האחרונות באלפי משפחות צעירות והם לא הגדילו את מערך האמבולנסים שלהם
הגשתי תלונה למדא ולא הגיבו לי על זה

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
מה עשיתי להם שזה העונש שלי?
בית שמש גדלה בשנתיים האחרונות באלפי משפחות צעירות והם לא הגדילו את מערך האמבולנסים שלהם
הגשתי תלונה למדא ולא הגיבו לי על זה
את לא עשית להם כלום, וזה התוצאה של מרקם האוכלוסיה בבית שמש.
תגידי תודה לשכנים.

סטודיו בול

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה