מאמר על פרטיות ברשת - משהו שכח פיקסל

5127109

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בתוך כל הבאז על התנאים החדשים שפייסבוק רצתה להעביר למשתמשי וואצאפ, אשר העלו גל מסיבי של נטישות ושיחות ודיבורים על כל נושא הפרטיות ברשת, הורדות של טלגרם וסיגנל למכביר, מישהו פה שכח פיקסל אחד, שנותן לפייסבוק אחיזה גדולה מאוד ברשת, במעקב אחר מתשמשים, גם כאלה שלא מחזיקים בחשבון פייס בוק. ולמה קוראים לזה פיקסל? פשוט כי זה תמונה של פיקסל אחד, שאף אחד לא רואה, אף אחד לא מרגיש, אבל היא עושה את ההבדל. כמה מילים על הנושא הזה

כמה פיצרים בJS סגנון אחר של כתיבה.

למה לא לערבב async await עם then

י. צ.

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
@5127109 בנוגע למאמר "למה לא לערבב async await עם then "

נראה לי שהדברים שכתבת לא נכונים.
אני מסכים לגמרי שלא מומלץ לערבב בין הדרכים (לא הייתי אומר שאסור, אבל בלי סיבה מומלץ לא לערב בגלל קריאות הקוד ועקביות).
אבל הטענה שלך לכאורה לא נכונה. בשורה זו:
JavaScript:
const res = await fetch(someurl).then(p=>p.json())
הקריאה לפונקציית then מחזירה פרומיס חדש, וה-await מחכה ל"פתרון" של הפרומיס החדש, לכן הקוד תקני לגמרי.
ואגב, תיקון טעות, בפיסת קוד זה:
JavaScript:
try{
const _res = await  fetch(someurl)
const res  =_res.json()
showData(res)
}catch e {
doSomthing(e)
}
מכיון ש-res.json() מחזירה פרומיס, צריך לכתוב שם:
JavaScript:
const res = await _res.json()

נערך לאחרונה ב:

5127109

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
JavaScript:
const promise1 = () =>
  new Promise((resolve, reject) => {
    setTimeout(() => {
      resolve("foo1");
    }, 2000);
  });
const promise2 = () =>
  new Promise((resolve, reject) => {
    setTimeout(() => {
      resolve("foo2");
    }, 3000);
  });

const test = async () => {
  const res = await promise1().then((t) => promise2(t));
  console.log({ res });
};
test();
אתה צודק.
@י. צ.
היה לי פעם אחת שזה ממש היתה הטעות שהוא לא חיכה לשני ומשם חצבתי את התובנה הזו, אבל כנראה זה היתה טעות אחרת. תודה שעמדת אותי על טעותי, ואחקור את זה בהזדמנות.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מה התקנון פרטיות החדש של וואטסאפ שכולם נרעשים לגביו?

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
זה אכן נושא שצריך להגביר מודעות אליו. מאמר חשוב מאוד.
אבל מבחינת הפרטים הטכניים יש עוד מה להשלים.
למשל, בקטע המודגש הגזמת
1611003895578.png

לא שייך לאסוף את פרמטר הזה. דפדפנים לא חושפים אותו.

לעומת זאת יש הרבה דברים שמועברים דרך cookies
תפתחו את הטאב של network (נכנסתי לאתר שכתכת - סופר-פארם). תסננו לפי facebook, שימו לב למה שקורה בלשוני cookies.
אבל בגדול לא הבנתי, אם מופעל כבר הסקריפט של פייסבוק, בשביל מה צריך את התמונה של פיקסל? הסקריפט יכול לעשות כל מה שבא לו.

5127109

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מאוד מענין, באמפליטוד יש את זה מובנה, וכל מעקב מגיע עם זה. מאוד יתכן שזה DEVICEID שהם נותנים בשביל עצמם, צריך באמת לבדוק את זה. באמת הסקריפט עושה הכל, וזה נקרא על שם הפיסקל של האימג, ואם תראה שם בקוד תראה שהתמונה מרונדרת רק במקום שאין JS מורשה לרוץ בדפדפן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה