כללי לקוח ששינה דעתו..

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ערב טוב.
לקוח פנה אלי בביצוע עבודת עימוד על ספר של כמאה וחמישים עמו' בגודל פנורמי,,
עכשיו הוא פתאום משנה דעתו [לאחר סיום העבודה] ואומר שהוא רוצה את העבודה בגודל רגיל ולא פנורמי.. [להפוך מרוחב לאורך].

זה המון עבודה!!! (יהיו הרבה תזוזות של תמונות)
כמה עלי לקחת על זה?

tuvyael

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לפי דעתי - 80 אחוז ממחיר העימוד. כי רוב העבודה כבר נעשתה

גילה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
ולעבור ל CS6, כי שם אפשר לעשות את זה בחצי זמן...

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י tuvyael;920911:
לפי דעתי - 80 אחוז ממחיר העימוד. כי רוב העבודה כבר נעשתה
לא הבנתי את תשובתך.
אם רוב העבודה כבר נעשתה למה לקחת עוד 80% ממחיר העימוד?

לדעתי - תלוי עד כמה השינוי ישפיע על העיצוב הנוכחי.
סתם לדוגמא, אם זה ספר עם רקע חלק, תיבת טקסט משורשרת לכל אורכו ותמונות משובצות - אז העבודה תהיה לשנות רק את גודל התיבה בעמוד אב ולהזיז את התמונות למקומם החדש - ואז לפי דעתי צריך לגבות תוספת של 25% מערך העבודה.

אם העימוד מורכב יותר, בנוי על גריד מושקע שיש צורך לשנותו ולהתאימו לפורמט החדש, הטקסט אינו רציף ובנוי מקטעים קטעים שיהיה צורך לעבור לשנות את מיקומם ועימודם עמוד אחר עמוד + שינוי מיקום תמונות - זה לדעתי לא שווה בתוספת של פחות מ-50-75% (תלוי כמה גבית על העבודה מלכתחילה).

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י גילה;920980:
ולעבור ל CS6, כי שם אפשר לעשות את זה בחצי זמן...

אני ב- CS6!
ומה כוונתך שאפשר לעשות את זה בחצי מהזמן?
לכל עמוד יש קובץ מצורף, את מבינה מה זה אומר :(

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י eden7115;920982:
לא הבנתי את תשובתך.
אם רוב העבודה כבר נעשתה למה לקחת עוד 80% ממחיר העימוד?

לדעתי - תלוי עד כמה השינוי ישפיע על העיצוב הנוכחי.
סתם לדוגמא, אם זה ספר עם רקע חלק, תיבת טקסט משורשרת לכל אורכו ותמונות משובצות - אז העבודה תהיה לשנות רק את גודל התיבה בעמוד אב ולהזיז את התמונות למקומם החדש - ואז לפי דעתי צריך לגבות תוספת של 25% מערך העבודה.

אם העימוד מורכב יותר, בנוי על גריד מושקע שיש צורך לשנותו ולהתאימו לפורמט החדש, הטקסט אינו רציף ובנוי מקטעים קטעים שיהיה צורך לעבור לשנות את מיקומם ועימודם עמוד אחר עמוד + שינוי מיקום תמונות - זה לדעתי לא שווה בתוספת של פחות מ-50-75% (תלוי כמה גבית על העבודה מלכתחילה).

עימוד מורכב...
אם זה היה עימוד פשוט לא הייתי שואלת :(

גרפיקהil

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
קרה לי גם:(
סיכמתי עם הלקוח על כפול ובמידה שזה יהיה פחות עבודה אוריד לו במחיר.
בסוף לקחתי 70%.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י רמה פלוס;921022:
אני ב- CS6!
ומה כוונתך שאפשר לעשות את זה בחצי מהזמן?
לכל עמוד יש קובץ מצורף, את מבינה מה זה אומר :(

ב CS6 יש אפשרות לפריסה אלטרנטיבית (מיועד בעיקר לעימוד של ספרים אלקטרוניים, ע"מ להתאים למגוון של התקנים או להתקן שהעימוד משתנה עם הסיבוב)

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
לפי דעתי, ללקוח יהיה הכי ברור שתגידי לו לפי שעות
כך הוא לא ירגיש מנוצל ולא נסחט.

גיל קוליוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
בחוזה העבודה שלי כתוב כמה אני לוקח על שעות עבודה חריגות (דהיינו חורגות מההסכם, כגון במקרה הנ"ל), בנוסף לכך הסכום גבוה מהסכום הרגיל שאני לוקח על-מנת שהלקוח יחשוב פעמיים אם לחזור בו מההסכם.

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י כוכב103;921100:
לפי דעתי, ללקוח יהיה הכי ברור שתגידי לו לפי שעות
כך הוא לא ירגיש מנוצל ולא נסחט.

מה זאת אומרת???
עשיתי פעם ספר של 300 עמו' באזור ה-3 ימים,, אם נחשבן את זה לפי שעות-לא חושבת שזה לקח לי יותר מ-12 עד 15 שעות..
במקרה הזה-גם אם הייתי לוקחת 100 ש"ח לשעה, המחיר שהיה מתקבל זה 1200-1500 ש"ח... נשמע לך הגיוני, המחיר הוא לא פחות מכפול ואפילו יותר.. [תלוי ברמת הגרפיקה והעימוד...]..
ולבוא ולומר לבן אדם שאני לוקחת 200 ש"ח לשעה--זה מופרך!
בקיצור--גרפיקה לא לוקחים לפי שעות, אלא לפי עבודה.
אין כאן שום עניין של ניצול.

מוציאלאור

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י רמה פלוס;921267:
מה זאת אומרת???
עשיתי פעם ספר של 300 עמו' באזור ה-3 ימים,, אם נחשבן את זה לפי שעות-לא חושבת שזה לקח לי יותר מ-12 עד 15 שעות..
במקרה הזה-גם אם הייתי לוקחת 100 ש"ח לשעה, המחיר שהיה מתקבל זה 1200-1500 ש"ח... נשמע לך הגיוני, המחיר הוא לא פחות מכפול ואפילו יותר.. [תלוי ברמת הגרפיקה והעימוד...]..
ולבוא ולומר לבן אדם שאני לוקחת 200 ש"ח לשעה--זה מופרך!
בקיצור--גרפיקה לא לוקחים לפי שעות, אלא לפי עבודה.
אין כאן שום עניין של ניצול.

א. למה שאלת? לא בשביל לקבל תשובה?
ב. איך המחיר אמור להיות יותר מכפול? האם הלקוח צריך לשלם יותר מאשר עלתה הגרפיקה ההתחלתית?

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מוציאלאור;921871:
א. למה שאלת? לא בשביל לקבל תשובה?
ב. איך המחיר אמור להיות יותר מכפול? האם הלקוח צריך לשלם יותר מאשר עלתה הגרפיקה ההתחלתית?

א. שאלתי בשביל לקבל תשובה, נכון,, אבל יש תשובות שאני יודע מראש שהם אינם נכונות..

ב. תקרא שוב מה שכתבתי..

לילה טוב לכוווווווווווווווווווווווווווווווווולם.

מוציאלאור

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י רמה פלוס;921876:
א. שאלתי בשביל לקבל תשובה, נכון,, אבל יש תשובות שאני יודע מראש שהם אינם נכונות..

ב. תקרא שוב מה שכתבתי..

לילה טוב לכוווווווווווווווווווווווווווווווווולם.

א. תשובה כזאת לא כ"כ מתקבלת על דעתי.

ב. אכן, בקריאה חוזרת הבנתי הכוונה.

מה לא

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אברהם;921089:
ב CS6 יש אפשרות לפריסה אלטרנטיבית (מיועד בעיקר לעימוד של ספרים אלקטרוניים, ע"מ להתאים למגוון של התקנים או להתקן שהעימוד משתנה עם הסיבוב)
איפה זה בcs6 עם לא קשה תדריך לי איפה אני מוצא האופציה. (עובד באנגלית)
תודה

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מוציאלאור;921882:
א. תשובה כזאת לא כ"כ מתקבלת על דעתי.

לא קרה לך פעם שמישהו יעץ לך ולא קיבלת את דעתו?
לפעמים גם ההיגיון נותן תשובות...
אני באמת מודה לכל העוזרים, וחלקם באמת עזרו, והכל בא על מקומו בשלום עם הלקוח.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה