לקוח שלא משלם באופן סדרתי

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

שלכם

משתמש פעיל
תביעה קטנה - תבדקו קודם אם יש לכם הוכחות

נכתב ע"י תהילה לוין;2488356:
תודה על האזהרה.
לגבי הכסף שמגיע לך, יש תביעות קטנות וזה הליך דיי מהיר בסך הכל.
לפעמים יש כאלה שמספיק לומר להם שזה הכיוון שתצטרכי ללכת אליו והם משלמים מהלחץ.
לגבי תביעה קטנה, זה בהחלט יכול להיות רעיון טוב
אם יש את שתי הנתונים הבאים
1) יש לכם שם שלא האדם מס' זהות שלו, כתובת מגורים. או בקיצור בכדי לתבוע בבית משפט לא מספיק טלפון וכתובות מייל, וזה שהוא הזדהה בשם חיים או יוסי.
2) צריך הוכחות, מה לעשות 'המוציא מחברו עליו הראיה' וזה גם בבית דין, התכתבות במייל או שיחות מוקלטות, יכולת פעמים רבות לשמש ראיה בבית משפט, ולפעמים אפילו בבית דין [שדורש בקרך כל ראיות נוקבות יותר]. תבדקו אלו ראיות יש לכם לפני שאתם פונים לתבוע.

בכל מקרה יש לעשות שאלתם חכם לפני שמגישים תביעה בערכאות או תלונה במשטרה

לאחר כתיבת ההודעה קראתי כמה תגובות נוספות בעניין, ולהלן התיחסותי.
1) פניה למשטרה, במרבית המקרים לא מאוד תועלתי, בוודאי שלא לפונה באופן אישי, אולי לכלל הציבור, מאידך זה יכול להועיל וכפי הנראה לא לגרום נזק, אז סופרות שמעוניית להגישת בהזדמנות תלונה במשטרה בשביל שתדע לתאר בכתבות על המשטרה, זה בהחלט הזדמנות טובה [אני באופן אישי הגשתי כבר מספר פעמים תלונות במשטרה, זה ממש נחמד, במרבית המקרים זה לא הועיל, היו פעמים שכן].

2) לקיחת מס' ת.ז. מלקוח, למי שלא מעונינים בקשר אישי עם הלקוחות ולא מבקשים פרטים אכן בעייתי, אך מי שבכל מקרה מחתמים על חוזה, יכול בהחלט להוסיף בחוזה סעיף של מס' ת.ז. זה רק יועיל.
אגב, באגרון אפשר פעמים רבות לבדוק מס' ת.ז. של אנשים לפי שם וכתובת.

Datarecover

משתמש רשום
נכתב ע"י למדן וידען;2488897:
חברים יש מושג של 'נוכל סדרתי' פניה למשטרה של הנפגעות בצירוף השעה והתאריך המדוייק שניהל אתכם שיחת טלפון ומספר הטלפון והמשטרה מוציאה איקון סלולארי + פלט שיחות והוא מוזמן לחקירה.
המשטרה לא רצה כל כך מהר להוציא איכון סלולרי על כל תלונה שמגיעה אליהם
זה עולה להם המון כסף שהחברות הסלולריות דורשות מהם (מדובר באלפי שקלים שהחברות הסלולריות גובות מהמשטרה על כל איכון בודד)

המילה הנכונה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מלפפון;2489035:
לא הולכת להגיש שום תביעה גם לא בבית דין.
הכי מאיים זה לפרסם את שמו עם הכתובת ות"ז שלו שיש ברשותי.
על 700 שקל לא הולכת להתקשקש ולהעניש את עצמי בטרטורים..
כרגע הבנאדם לא עונה, אבל כבר הכנתי לו מייל אסרטיבי.
רק מתלבטת מתי לשלוח אותו.
מלפפון, אנחנו הרי יודעים שיש לברנש גישה לפרוג...
אז חבל שכתבת במילים מפורשות את הנ"ל.
מהן משתמע שאין לאיום שלך שום כוונות מימוש.... וחבל!

המילה הנכונה

משתמש מקצוען
וחוצמזה, אני משוכנעת בכל לב(!), שהב"א צריך טיפול נפשי...
ולא העמדה לדין בגלל אי פריעת חובות...

מלכי ש

משתמש מקצוען
ואני כן חושבת שכדאי להילחם.
אולי לא בשביל ה-700 שלכם, אבל בשביל כל הסכומים שמצטברים עם האחרות שזה הרבה יותר.
אולי באמת הדרך היא לא בבית משפט, בשביל הסכום הזה.
אבל כדאי לחשוב על כיוון אחר לפעולה, כדי שהסיפור הזה יפסק ולא תהיינה עוד נפגעות.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י המילה הנכונה;2489096:
מלפפון, אנחנו הרי יודעים שיש לברנש גישה לפרוג...
אז חבל שכתבת במילים מפורשות את הנ"ל.
מהן משתמע שאין לאיום שלך שום כוונות מימוש.... וחבל!

כתבתי שאני הולכת לפרסם את השם שלו אבל לא להתקשקש בבית משפט.
מאיים יותר לפרסם שם מאשר לסגור דברים בשקט בבית דין.

שרה arch

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י מלפפון;2488474:
פרוט, את מבקשת מכל לקוח את מספר תעודת הזהות שלו?
אני לא, וגם לא אעשה את זה.
עדיף לי ליפול פעם אחת מאשר לעבוד בצורה חשדנית עם לקוחות הוגנים.

ברכהלה,
יש פה שני אלמנטים.
ראשון- הוא לא משלם את הסכום הנדרש.
שני- האם העמותה שלו קיימת או מפוברקת.

אני מתייחסת כרגע רק לנושא הראשון, ולכזה דבר אי אפשר לפנות למשטרה.

ותתפלאו לשמוע, אני מרחמת עליו.
מדובר בבן אדם תמים ומסכן שחושב שאפשר לעבוד בדרך שטינקרית ופתלתלה.
זה לא יעצור בזה, ולא אתפלא לשמוע שיש לו מלא חובות לעשרות אנשים.
הניסיון שלו עם העמותה זה כדי לשלם את כל החובות מההסתבכויות הקודמות.
סוג בני אדם שאפילו לא מבינים כמה הם מפילים בעיקר את עצמם.
כנראה לא לכולם יש שכל שווה.
מה לעשות.

רק לא ממליצה לכם ליפול איתו. למרות כל רחמיי עליו..

למה לא לבקש ת"ז,
רושמים את זה בחוזה עבודה...
הרבה חוזי עבודה ראיתי שמכניסים את זה

פשוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה והפקת סרטים
ואם הוא מזייף שם ות.ז.
מאיפה את יודעת אם הפרטים שרשם לך נכונים או לא???

stk

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
בקשו מכל לקוח מס' ת.ז. לצורך הנפקת חשבונית כדין
למרות שלא חובה בכל סכום...
וגם בדקו במס הכנסה אם הת.ז. תואם את שמו...

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י פשוט;2489271:
ואם הוא מזייף שם ות.ז.
מאיפה את יודעת אם הפרטים שרשם לך נכונים או לא???

יש לי את מספר הת"ז שלו.. נו. מה עוזר?

פרוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אחרי שהוא כבר חייב לך, זה עוזר רק למקרה שתרצי לתבוע אותו.
א. בתביעה עצמה
ב. בבחינת כדאיות התביעה (כאמור תבדקי בהוצאה לפועל אם הוא חייב מוגבל, ואם כן תבררי מה גובה החובות שלו).

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י Datarecover;2488955:
זה עולה להם המון כסף שהחברות הסלולריות דורשות מהם (מדובר באלפי שקלים שהחברות הסלולריות גובות מהמשטרה על כל איכון בודד)

סתם סקרנות, אתה כותב את זה מידיעה ברורה?

ציפורת הנפש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
נחמה מסויימת בלקרוא את כל האשכול הזה - שלא אני הייתי הטפשה בסיפור הזה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה