כללי לקוחה מתעלמת מטלפונים ולא משלמת. מה עושים?

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
גם שוטף + 90 גם אם יש, זה בחברות גדולות ולא ללקוחה קטנה אחת. ובטח שלא בלי הסכם מראש. כי ללא ההסכם, יש פה עברה על ביומו תיתן שכרו וגזל של עלויות הטלפונים והזמן שמבזבזים בלרדוף אחריה.
סתם חצופה

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י naamah;941242:
אבל בכל מקרה מעולם לא נתקלתי במצב של שוטף+90 גם עם חברות גדולות, מקסימום 30/60.
אני כן, עיריית בני ברק...

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י naamah;941242:
מה שכן, את צודקת שניסיון לדרוש תשלום לפני מסירת העבודה מלקוח גדול, תיתקל בגלגול עיניים במקרה הטוב ובניתוק קשרים במקרה הרע.
אישית, אני לא אעבוד פעם שניה עם איש מקצוע שנוהג כך. ולמי מכם שיעבוד פעם עם לקוח דת"ל/מהמגזר הכללי, כדאי לדעת שמחוץ למגזר החרדי זה ממש לא מקובל.

גם אני מוותרת על הטקס מול לקוחות גדולים עם מבנה ארגוני מסודר -
מה שאומר את מוציאה חשבונית - ומקבלת תשלום - לפעמים מיידי ולפעמים שוטף + ...

אך לקוחות קטנים, בהחלט אני מקפידה ע"כ!!
עדיף שהם ירוצו אחרי - וב"ה אני זמינה ורוצה לתת את העבודה כפי הפתגם "יותר משהעגל"...
מאשר אני ארוץ אחריהם - שכמנהג אנוש בהולים על ממונם...
ב"ה ישראל לא קמצנים, ולא גנבים..... אבל שוכחים...:)

שמואל בזנסון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני חושב שצריך לתת לכל לקוח ולא משנה קטן או גדול, תנאי תשלום נוחים. אדרבה, אם חברות גדולות משלמים בשוטף 30-60-90-120+, קל וחומר שלקוחות קטנים צריך לתת להם גם כן מרווח נשימה.

לפעמים עדיף לתת ללקוח קטן אופצייה של צ'ק דחוי מאשר לרדוף אחריו.

במקרים כאלו אנו נבחנים, האם אנחנו עסק מקצועי או עסק חובבני.
עסק חובבני הכוונה להשתמש בהכנסות - מהיד לפה.
עסק מקצועי לעומת זאת יכול לסבול צ'ק דחוי כי הוא חי על תזרים שנתי.

רבותי, אי אפשר לעצב לוגו ולבנות על הכסף הזה לקניות לשבת.
עסק שמכבד את עצמו צריך לתמחר את העבודות בצורה שתתן לו רזרבות לזמנים פחות קלים.
אזי תהיה לו האפשרות להתנהל מול הלקוחות בראש קצת גדול כלומר לתת אופציות של תשלומים נוחים.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י שמואל בזנסון;941322:
אני חושב שצריך לתת לכל לקוח ולא משנה קטן או גדול, תנאי תשלום נוחים. אדרבה, אם חברות גדולות משלמים בשוטף 30-60-90-120+, קל וחומר שלקוחות קטנים צריך לתת להם גם כן מרווח נשימה.

לפעמים עדיף לתת ללקוח קטן אופצייה של צ'ק דחוי מאשר לרדוף אחריו.

במקרים כאלו אנו נבחנים, האם אנחנו עסק מקצועי או עסק חובבני.
עסק חובבני הכוונה להשתמש בהכנסות - מהיד לפה.
עסק מקצועי לעומת זאת יכול לסבול צ'ק דחוי כי הוא חי על תזרים שנתי.

רבותי, אי אפשר לעצב לוגו ולבנות על הכסף הזה לקניות לשבת.
עסק שמכבד את עצמו צריך לתמחר את העבודות בצורה שתתן לו רזרבות לזמנים פחות קלים.
אזי תהיה לו האפשרות להתנהל מול הלקוחות בראש קצת גדול כלומר לתת אופציות של תשלומים נוחים.

באופן אישי כשדברתי על לא לשחרר עבודה לפני תשלום בפירוש דברתי גם על צ'ק. (לא דחוי בהגזמה, גם על זה מותר לעמוד.)
אני אומרת ללקוח שאפשר להביא גם צ'ק דחוי (שוב, בהגבלת זמן) אבל קודם שיהיה אצלי ביד.
לא שהבאת הצ'ק תדחה אלא רק מועד הפרעון...

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
יש הרבה חברות שעובדות בשוטף + 90 לצערנו.
למשל החברה למתנסים.

תילתן

משתמש סופר מקצוען
שוטף 60 או 90 זה כמעט מזומן!

קבלנו עבור עבודה מדצמבר 2012 ש'ק לתאריך 30-5-2013, ואמרנו תודה:eek:

בד"כ הש'ק נשלח סמוך למועד הפירעון ורק לרגל סוף שנת הכספים הם שולחים שקים מוקדם יותר מהרגיל.

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י mig;941310:
מה שאומר את מוציאה חשבונית - ומקבלת תשלום - לפעמים מיידי ולפעמים שוטף + ...

את יודעת שלפי הנחיות התמ"ת החדשות את לא צריכה להוציא חשבונית לפני תשלום, אלא דרישת תשלום?
אם את מוציאה חשבונית את מתחייבת מיידית בתשלום המע"מ ללא קשר לשאלה מתי התשלום עצמו יתקבל, וסוף סוף המדינה הגיעה למסקנה שאין שום סיבה שאת כעצמאית תלווי כסף למע"מ...
החל מלפני כמה חודשים, גם עוסקים מורשים מוציאים דרישת תשלום לפני תשלום, וחשבונית מס/קבלה רק לאחר תשלום.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
צודקת וזה נכון בעיקר לגבי עוסק פטור.
מי שעוסק מורשה, עד כמה שידוע לי צריך להנפיק חשבונית לפני קבלת התשלום.

נכתב ע"י naamah;941356:
את יודעת שלפי הנחיות התמ"ת החדשות את לא צריכה להוציא חשבונית לפני תשלום, אלא דרישת תשלום?
אם את מוציאה חשבונית את מתחייבת מיידית בתשלום המע"מ ללא קשר לשאלה מתי התשלום עצמו יתקבל, וסוף סוף המדינה הגיעה למסקנה שאין שום סיבה שאת כעצמאית תלווי כסף למע"מ...
החל מלפני כמה חודשים, גם עוסקים מורשים מוציאים דרישת תשלום לפני תשלום, וחשבונית מס/קבלה רק לאחר תשלום.

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תמנתי;941487:
צודקת וזה נכון בעיקר לגבי עוסק פטור.
מי שעוסק מורשה, עד כמה שידוע לי צריך להנפיק חשבונית לפני קבלת התשלום.

אני מדברת על עוסק מורשה.
התקנות התעדכנו לפני מס' חודשים.
כבר לא צריך להנפיק חשבונית לפני קבלת התשלום, אלא רק דרישת תשלום.
זאת כדי למנוע מצב שאת מתחייבת בתשלום מע"מ למדינה מיד עם הוצאת החשבונית.

אתן דוגמה:
אני עוסק מורשה.
ביצעתי עיסקה בשווי 15,000 ש"ח.
שווי המע"מ עבור עיסקה כזו הוא 2550 ש"ח.
נניח שאני מוציאה חשבונית לפני תשלום.
ב-15 לחודש, אני כבר חייבת להעביר למע"מ 2550 ש"ח טבין ותקילין.
אבל אני עוד לא קיבלתי את התשלום שלי!
יוצא, שאני מלווה למדינה 2550 ש"ח, מי יודע לכמה זמן.
לכן ב"ה מישהו שם למעלה קיבל שכל והחליט לשנות את התקנות כך שגם עוסק מורשה יכול להוציא דרישת תשלום לפני תשלום, וחשבונית מס/קבלה רק לאחר תשלום.

אצל עוסק פטור הבעיה היא בכלל אחרת,
הוא לא צריך לשלם מע"מ למדינה אז הוא לא מסתבך עם בעיית המע"מ,
אבל הוא כן מאבד את "הוכחת אי התשלום" ברגע שהוא מוציא קבלה.
(מה שלא רלוונטי אצל עוסק מורשה כי הוא יכול להנפיק "חשבונית לתשלום" בנפרד ו"קבלה" בנפרד).

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י naamah;941356:

אבדוק את הנושא, למען האמת לא אני אישית מוציאה את החשבונית...:)

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י mig;941554:
אבדוק את הנושא, למען האמת לא אני אישית מוציאה את החשבונית...:)

אותי עדכנה הרו"חית שלי.

מה שכן, לא כל החברות מודעות לזה.
אני הייתי צריכה לשלוח להנהלת חשבונות של חברה מסויימת לינק לתקנות החדשות, כי הם ממש לא ששו להוציא תשלום בלי חשבונית. אבל התעקשתי והם השתכנעו.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י naamah;941556:
אותי עדכנה הרו"חית שלי.

מה שכן, לא כל החברות מודעות לזה.
אני הייתי צריכה לשלוח להנהלת חשבונות של חברה מסויימת לינק לתקנות החדשות, כי הם ממש לא ששו להוציא תשלום בלי חשבונית. אבל התעקשתי והם השתכנעו.

לפעמים הם פשוט לא רוצים לדעת.

תילתן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י naamah;941356:

נכון, אבל לא לגמרי מדויק.
ראשית אין מסמך בשם הוראת תשלום, יש חשבונית עסקה שזו חשבונית ללא מע"מ.

אין משרד התמ"ת בנושא, יש את משרד האוצר אגף המסים, כמובן.

לא לכל אחד מהעוסקים במשק מותר להוציא חשבוניות מהסוג הזה ויש לברר אצל רו"ח של כל עוסק לגבי העסק הספציפי שלו.

הבעיה העיקרית היא שעסקים גדולים למרות שהם יודעים שזהו החוק לא אוהבים לעבוד עם נותני חשבוניות עסקה, הדבר מסרבל להם את הנהלת החשבונות ובנוסף על המוצרים שלהם שכוללים את עבודת הגרפיקה הם מחויבים להוציא חשבונית רגילה הכוללת מע"מ ולמעשה אינם יכולים לקזז את המע"מ על כל מרכיבי העבודה.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
תלתן, לא "הוראת תשלום" אלא מדובר בבקשת תשלום שהיא לא מסמך "חוקי" מחייב אלא בקשה להנפקת תשלום שעליה תוצא החשבונית מס.

sh12

משתמש מקצוען
יש בקשת תשלום, ויש הוראת תשלום= חשבונית עסקה ללא מע"מ

תילתן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י תמנתי;941596:
תלתן, לא "הוראת תשלום" אלא מדובר בבקשת תשלום שהיא לא מסמך "חוקי" מחייב אלא בקשה להנפקת תשלום שעליה תוצא החשבונית מס.

תמנתי, אסור לפי הידע שלי להוציא "סחורה" מעסק ללא תעודה רשמית וחוקית, חשבונית עסקה זו תעודה רשמית וחוקית רק ללא מע"מ הוראות תשלום....נער הייתי וגם זקנתי ולא ראיתי מסמך כזה, אבל אולי הוא קיים.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י תילתן;941605:
תמנתי, אסור לפי הידע שלי להוציא "סחורה" מעסק ללא תעודה רשמית וחוקית, חשבונית עסקה זו תעודה רשמית וחוקית רק ללא מע"מ הוראות תשלום....נער הייתי וגם זקנתי ולא ראיתי מסמך כזה, אבל אולי הוא קיים.

יש כזה דבר "תעודת משלוח"

תילתן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י mig;941617:
יש כזה דבר "תעודת משלוח"

נו באמת, ת.משלוח זה מסמך חוקי ורשמי מאז ומעולם, אבל יש לך מגבלות עד מתי שחובה להוציא בגינו חשבונית, בחשבונית עסקה אתה יכול להמתין לנצח עד שיגיע יום התשלום ללא כל מגבלת זמן.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י תילתן;941605:

בעסק שמוציא סחורות [כגון צעצועים למשל] חייבים להוציא תעודת משלוח שהיא תעודה רשמית והחשבונית על פי רוב נשלחת בדואר. לא חייבים להוציא "חשבונית" לפני הוצאת הסחורה.
את מערבת פה נושאים שלא קשורים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה