דרוש מידע לעבוד בטיפול רגשי

מצב
הנושא נעול.

שולמית רוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מאוד מתלבטת האם להתחיל לימודים של תרפיה באומנות/פסיכודרמה.
השאלה שלי היא כרגע לא על הלימודים אלא על העבודה בתחום:
כמה קשים הסיפורים שעובדים איתם?
כמה העבודה היא מייגעת?
היה נשמע לי שעובדים בדרך כלל עם מעט מטופלים בשבוע. אם כך לאיזו משכורת אפשר להגיע כשזה תחום העבודה היחיד?
מאוד מאוד אשמח לחוות דעת מניסיון מהשטח!!!

שמואל ש

משתמש רשום
יש הבדל גדול בין טיפול לתרפיה וגם מאוד תלוי באיזה גיל
אם את מדברת על גיל של ילדים קטנים אז מדובר בס"ה בבעיות התפתחות והיקשרות וכדומה כך שהסיפורים לא קשים מדי.
כל תחום הטיפול הוא תחום מאוד מייגע וכל אחד תלוי כמה הוא יכול להתנתק מהאירוע לפי זה הוא יכול לקבל מטופלים.
בעיקרון מי שאוהב את זה חי מזה למרות שזה מייגע
בכל תחום טיפול חלק מהלימודים הוא היכולת להתנתק מהמטופל ולהישאר יציב וחסין

שמואל ש

משתמש רשום
אני באופן אישי מתעסק עם נוער משך יותר מחמש שנים פחות בכיוון הטיפולי אלא יותר בליווי ואחריות (יותר אוהב, זה יותר דינאמי) כך שאני בקשר יומיומי עם מטפלים ונמצא בסביבת מטפלים יומיומית
מטפל טוב זה מטפל שלומד כל הזמן דברים חדשים וזה שומר משחיקה,
מטפלים שלמדו משהו מסוים וממוקדים בו ולא מתקדמים ומתמקצעים יותר הם אכן נשחקים מאוד מהר
אני באופן אישי כבר עבדתי עם כל הגילאים (מגיל 7 ועד 22) עד שהגעתי לגיל שהכי התחברתי לאופי הפעילות והאינטראקציה ואני ממוקד בגיל הזה,

שולמית רוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני באופן אישי מתעסק עם נוער משך יותר מחמש שנים פחות בכיוון הטיפולי אלא יותר בליווי ואחריות
מאוד מעניין אותי לברר על עבודה בתחום כזה, שהוא לא ממש טיפולי אלא יותר ליווי וייעוץ. יש עבודה בשטח בדברים האלה?
בייעוץ חינוכי/ תעסוקתי הבנתי שאין הרבה ביקוש. וזה כנראה מתאים יותר לגיל מבוגר יחסית.

שמואל ש

משתמש רשום
לפי מה שהבנתי תרפיה=טיפול רגשי, לא?
בהגדרה זה אותו הדבר, הרי באנגלית מטפל זה תרפיסט
התכוונתי בעיקר להבדל בין טיפול פסיכולוגי לטיפול פסיכותרפי
בטיפול פסיכולוגי זה הרבה יותר דורש מהמטפל והרבה יותר מייגע ואפילו הפסיכולוגים הכי גדולים משתדלים לא לקחת יותר מ15/20 מטופלים לשבוע שזה 4/5 ליום שזה נקרא המוון
למיטב ידיעתי טיפול פסיכותרפי לסוגיו השונים דורש פחות כוחות נפש מהמטפל

שמואל ש

משתמש רשום
מאוד מעניין אותי לברר על עבודה בתחום כזה, שהוא לא ממש טיפולי אלא יותר ליווי וייעוץ. יש עבודה בשטח בדברים האלה?
בייעוץ חינוכי/ תעסוקתי הבנתי שאין הרבה ביקוש. וזה כנראה מתאים יותר לגיל מבוגר יחסית.
יש הרבה מאוד עבודה, בעיקר בבנים נוער בסיכון וכולי... זה תחום ללא גבול

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מטפל שלוקח מינימום 500 לטיפול * 60 לחודש זה 30 אל"ש....

נא להוריד מע"מ.
להוריד מיסים.
להוריד עלות שכירת קליניקה.
להוריד תשלומים להדרכות.
ועוד.

מי שרוצה להתעשר והולך על האפיק הזה עלול להתאכזב מאד מאד.
עד כמה שבדקתי לאחרונה בראש רשימת העשירים לא עומדים מטפלים ופסיכולוגים.

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
עד כמה שבדקתי לאחרונה בראש רשימת העשירים לא עומדים מטפלים ופסיכולוגים
יש לא מעט פסיכולוגים שמרוויחים היטב,
גם בארץ יש כמה שגרים בצפון תל אביב בדירות יוקרה,

אבל בעולם, יש כמה ברשימת העשירים שכל הכנסתם מתוך התחום הזה, עיין ערך אנטוני רובינס וכדומה.

בריטית

משתמש רשום
כמו בכל תחום , המומחים והמקצוענים שצברו שם טוב
השאלה מה עם אלה שעדיין אינם שם.
בעלי מקצוע בעשור הראשון לעבודתם, שמבססים את שמם הטוב כשכירים במקומות עבודה שונים.
לאילו משכורות הם יכולים להגיע?
כמה מקומות עבודה עליהם לשלב?

לבן

משתמש סופר מקצוען
מטפל שלוקח מינימום 500 לטיפול * 60 לחודש זה 30 אל"ש....
אין שום הצדקה בעולם שמטפל יקח סכומים כאלה.
פסיכולוגים גדולים לא לוקחים סכומים מטורפים כאלה לפגישות.

אבל בעולם, יש כמה ברשימת העשירים שכל הכנסתם מתוך התחום הזה, עיין ערך אנטוני רובינס וכדומה.
הוא לא מטפל נפשי, הוא מנטור ואיש שיווק, ומלמד אנשים לקחת כסף מאחרים באמצעות אימון אישי (ולא מעט כריזמה: הוא שוכר צוותות שימחאו כפיים ויעשו שואו בהרצאות שלו, הכל עניין בימתי ושיווקי בעליל).

שולמית רוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
טוב אל תיסחפו... לא באמת מחפשת להתעשר.
מחפשת פרנסה בכבוד עם סיפוק.
למי ידוע מניסיון אילו עוד תחומים מבוקשים יש בענף של נתינה ריגשית? כמו ייעוץ, ליווי, הדרכה?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
בדרך כלל מתחילים דרך מכונים ומוסדות (בית חם, עמותות עירוניות וכו').
וכשמגיעים מטופלים פרטיים, אפשר לשלב ביניהם.
יש כאלו שבמקביל, גם נותנים הרצאות וסדנאות. כלומר: ההכנסה היא לא רק ממטופלים.
*
הסיפורים שעובדים איתם - קשים. אולי לא 'קשים' אלא 'מורכבים'. מי שלא מוכנה לשמוע על נושאים מורכבים ועדינים, באמת פחות מתאים לה לעבוד בטיפול מקצועי. אי אפשר לבחור לטפל רק בנערה החמודה עם החרדות הקלות ולהחזיר אותה לתלם. זה לא עובד ככה. בטיפול עולים דברים כבדים. גם הנערה החמודה הזו עלולה להתגלות כמי שיש לה סיפור יותר טראומטי ומדמם ממה שחשבו בהתחלה. מי שלא מסוגל להתמודד עם הדברים האלה, המקצוע פחות מתאים לו.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה