מידע לנגן רק על פי הספר ולא לפי שמיעה????

בֶּכָויֹל מקרה

עיבודים קוליים
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אני חושב שכולנו פה עם דעה אחת פחות או יותר...
וננסה להביא כאן את המסקנות מהדיון עכ"פ כפי הבנתי....

1. כדי לדעת לנגן צריך להיות שייך לזה, ואיך אני יודע האם אני שייך לזה או לא... זה מאוד פשוט מנסים לנגן לא משנה עכשיו עם חברים או עם מורה (כמובן שעדיף עם מורה..) ואם רואים שכעבור תקופה ולא מצליחים להתקדם, אז כנראה אינך משוייך לתחום הזה.
2. מי שמעוניין ללמוד לנגן על כלים או סתם מוזיקה (ובדרך כלל זה קורה אצל מי שמרגיש שיש לו חיבור לזה ויש לו את החוש...), מה שצריך לעשות דבר ראשון זה ללכת למורה, לברר על מורה הכי טוב שיש וללכת אצלו כמובן בתקציב שיש לך, לא כל מי שלוקח הרבה כסף הוא מורה טוב, ולא כל מי שמלמד בזול הוא נקרא אחד שעושה מחיר טוב כי לפעמים זה לא ברמה הכי טובה...
3. יש כאלה שאין להם תקציב... או שאין להם את היכולת ללכת ללמוד מכל מיני סיבות או שאף פעם לא החליטו ללכת ללמוד ברשמי... ובאמת יש להם חיבור למוזיקה, האנשים האלה לפעמים אתה רואה אותם יושבים על אורגן או על גיטרה עם איזה ספר אקורדים ומתקדמים לאט לאט...

הוי אומר: יש לך כסף וזמן, חבל על כל דקה ותלך ללמוד אצל מקצוען, כי ככה תתקדם הכי טוב בצורה המהירה והמקצועית ביותר...
אין לך כסף או שלא יוצא לך ללמוד... אתה יכול לקנות חוברת עם אקורדים או חוברת לקלרינט או לכל כלי אחר, ופשוט להתחיל ללמוד לבד... או לפעמים להתייעץ עם כל מיני חברים שיודעים לנגן כבר ולהתקדם לאט לאט...
אבל זה בטוח שברגע שיש לך את האפשרות ללכת למורה, זה הדבר הראשון שצריך לעשות.

עכשיו לגבי מה שהרבה שאלו פה שיש כאלה נגנים טובים שלמדו לבד, ומאידך יש נגנים שבכלל לא למדו לבד רק אצל מורים... התשובה היא: אחד שההורים השקיעו בו ושלחו אותו למורה מאז שהוא היה צעיר והשקיעו בו הרבה.. ולכן הוא הגיע לאיפוה שהוא הגיע...
והשני שלא למד אצל מורה.... זה מסיבות טכניות שלא שלחו אותו למורה.. והוא פשוט מחובר חזק למוזיקה אז הוא התחיל ללמוד לבד ויש לו גם ראש טוב אז הוא קלט את העניין בעצמו.. ובן אדם מוכשר כזה אם הוא היה לומד אצל מורה ג"כ הוא היה מתקדם פי אלף...

מקווה שהסברתי את עצמי נכון...
אם קראתם את המאמר תודה רבה לכם.

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני חושב שכולנו פה עם דעה אחת פחות או יותר...
וננסה להביא כאן את המסקנות מהדיון עכ"פ כפי הבנתי....

1. כדי לדעת לנגן צריך להיות שייך לזה, ואיך אני יודע האם אני שייך לזה או לא... זה מאוד פשוט מנסים לנגן לא משנה עכשיו עם חברים או עם מורה (כמובן שעדיף עם מורה..) ואם רואים שכעבור תקופה ולא מצליחים להתקדם, אז כנראה אינך משוייך לתחום הזה.
2. מי שמעוניין ללמוד לנגן על כלים או סתם מוזיקה (ובדרך כלל זה קורה אצל מי שמרגיש שיש לו חיבור לזה ויש לו את החוש...), מה שצריך לעשות דבר ראשון זה ללכת למורה, לברר על מורה הכי טוב שיש וללכת אצלו כמובן בתקציב שיש לך, לא כל מי שלוקח הרבה כסף הוא מורה טוב, ולא כל מי שמלמד בזול הוא נקרא אחד שעושה מחיר טוב כי לפעמים זה לא ברמה הכי טובה...
3. יש כאלה שאין להם תקציב... או שאין להם את היכולת ללכת ללמוד מכל מיני סיבות או שאף פעם לא החליטו ללכת ללמוד ברשמי... ובאמת יש להם חיבור למוזיקה, האנשים האלה לפעמים אתה רואה אותם יושבים על אורגן או על גיטרה עם איזה ספר אקורדים ומתקדמים לאט לאט...

הוי אומר: יש לך כסף וזמן, חבל על כל דקה ותלך ללמוד אצל מקצוען, כי ככה תתקדם הכי טוב בצורה המהירה והמקצועית ביותר...
אין לך כסף או שלא יוצא לך ללמוד... אתה יכול לקנות חוברת עם אקורדים או חוברת לקלרינט או לכל כלי אחר, ופשוט להתחיל ללמוד לבד... או לפעמים להתייעץ עם כל מיני חברים שיודעים לנגן כבר ולהתקדם לאט לאט...
אבל זה בטוח שברגע שיש לך את האפשרות ללכת למורה, זה הדבר הראשון שצריך לעשות.

עכשיו לגבי מה שהרבה שאלו פה שיש כאלה נגנים טובים שלמדו לבד, ומאידך יש נגנים שבכלל לא למדו לבד רק אצל מורים... התשובה היא: אחד שההורים השקיעו בו ושלחו אותו למורה מאז שהוא היה צעיר והשקיעו בו הרבה.. ולכן הוא הגיע לאיפוה שהוא הגיע...
והשני שלא למד אצל מורה.... זה מסיבות טכניות שלא שלחו אותו למורה.. והוא פשוט מחובר חזק למוזיקה אז הוא התחיל ללמוד לבד ויש לו גם ראש טוב אז הוא קלט את העניין בעצמו.. ובן אדם מוכשר כזה אם הוא היה לומד אצל מורה ג"כ הוא היה מתקדם פי אלף...

מקווה שהסברתי את עצמי נכון...
אם קראתם את המאמר תודה רבה לכם.
יפה כתבת.
סיכמת את זה בצורה מצויינת!

טובי וינברג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לענ"ד ובלת"ק חלקי
אצל מורה גזה כפי שמתואר למעלה, אפשר ללמוד טכניקה טובה (אם הוא אכן מורה טוב, כמובן)
ואם המורה עצמו לא מפותח בנגינה לפי שמיעה או באלתור- תמיד אפשר להשלים את המום עובר הזה אצל מורים אחרים מאלתרים
אכן אין תחליף לטכניקה טובה
באותה מידה שבלי מוסיקליות הבעה דמיון ורגש אין הרבה טעם לנגינה
שניהם חשובים מאד
אז אם מורה א' ידע לתת טכניקה- זה מעולה.
במקביל או לאחר מכן- חשוב להשלים חסרים אצל מורה אחר
מורה זה לא חתונה קתולית ולענ"ד טוב מאד ללמוד אצל כמה מורים (עדיף לא בו זמנית)
לא מאד מבינה על מה הוויכוח כאן...

משולם לוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אנסה לענות על אחת אחת.
א' אינני יודע באיזו רמה אתה מנגן ומהו הידע המוזיקאלי שלך בשביל לשפוט ש"אפשר להיות מוזיקאי אמיתי" אבל גם לשיטתך אתה כותב שהתחלת עם ספר למתחילים וכן שאם היית לומד היית מגיע גבוה יותר. אף פעם לא מאוחר מידי!....;)וכל הטענה שיש לך על מורה זה שאולי (לא בדקת)זה היה מדכא לך את היצירתיות. בשורה התחתונה אתה בעצמך מספר שלמדת אבל בדרך הקצרה שהיא ארוכה...
ב' לגבי נחמן צוקר שמעתי שהוא למד אצל דניאל זמיר(לא בדקתי אם זה נכון)
ג' לגבי מה שכתבת על היצירתיות שמעתי מכמה מוזיקאים בכמה סגנונות של מוזיקה על כך שיש להרבה אנשים מחשבה כזאת, ש"ללמוד מוזיקה זה מקבע את הבן אדם למה שהוא למד ותו לא!"אבל זה לגמרי לא נכון! כמה שבן אדם לומד יותר ומחזיק יותר נכון ובחופשיות את הכלי וכמובן שולט יותר בטבעיות בסולמות הוא מצליח להוציא את הסגנון שלו ברמה הרבה יותר גבוהה ממה שהוא היה מצליח ללא הידע והתרגול.
1) אני בהחלט מבין את הקושי שלך, לשפוט על פי המוזיקאליות שלי, שאתה לא יכול לראות. אבל תצטרך איכשהו להאמין לי (לפחות למען הדיון)!
2) גם אני דיברתי עם הרבה מוזיקאים בחיי :rolleyes: , ואני מודע לזה שהרבה מהם חושבים כמוך, אבל עדיין יש הרבה מוזיקאים שיחשבו שאני צודק (ביניהם אני :eek:)
3) לגבי נחמן. אני יודע שהוא מנגן על כמה וכמה כלי נגינה, ועל חלק מהם הוא לא למד!
וכעת לעניין עצמו ! זה נכון שמי שיש לו זמן. יכולת. ורצון. ללמוד אצל מורה, ולהתאמן כמה שעות ביום, למשך הרבה שנים,
זה רק יכול לקדם אותו. אבל במקרה שלי, ושל עוד רבים אחרים, זה מסתכם בלנגן כשכיף לך ולא כי אתה רוצה להיות גיטריסט
ואז אם תיכנס למשטר של אימונים מפרכים ומשעממים אתה (כלומר אני) עלול לאבד את כל הטעם ולפרוש.
לעומת זאת כשאני מנגן בשביל הכיף, אני מתקדם במהירות (כמובן לפי הכישרון שהוא מתנת שמיים). והכי חשוב ! אני לא צריך שיחות דרבון/מוטיבציה. כי פשוט כיף לי ואז אם אתה מספיק מוזיקאלי במשך הזמן אתה מזהה לבד, על מה אתה צריך לעבוד ועל איזה באגים אתה צריך להתאמן אבל אז אתה עושה את זה כשאתה כבר גיטריסט שכיף לו לנגן ורואה את התוצאות של האימונים !!

נ.ב. אני ממש לא משווה את היכולות שלי, לאלה של "נחמן צוקר" (אם זה מה שהובן)!.

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
1) אני בהחלט מבין את הקושי שלך, לשפוט על פי המוזיקאליות שלי, שאתה לא יכול לראות. אבל תצטרך איכשהו להאמין לי (לפחות למען הדיון)!
2) גם אני דיברתי עם הרבה מוזיקאים בחיי :rolleyes: , ואני מודע לזה שהרבה מהם חושבים כמוך, אבל עדיין יש הרבה מוזיקאים שיחשבו שאני צודק (ביניהם אני :eek:)
3) לגבי נחמן. אני יודע שהוא מנגן על כמה וכמה כלי נגינה, ועל חלק מהם הוא לא למד!
וכעת לעניין עצמו ! זה נכון שמי שיש לו זמן. יכולת. ורצון. ללמוד אצל מורה, ולהתאמן כמה שעות ביום, למשך הרבה שנים,
זה רק יכול לקדם אותו. אבל במקרה שלי, ושל עוד רבים אחרים, זה מסתכם בלנגן כשכיף לך ולא כי אתה רוצה להיות גיטריסט
ואז אם תיכנס למשטר של אימונים מפרכים ומשעממים אתה (כלומר אני) עלול לאבד את כל הטעם ולפרוש.
לעומת זאת כשאני מנגן בשביל הכיף, אני מתקדם במהירות (כמובן לפי הכישרון שהוא מתנת שמיים). והכי חשוב ! אני לא צריך שיחות דרבון/מוטיבציה. כי פשוט כיף לי ואז אם אתה מספיק מוזיקאלי במשך הזמן אתה מזהה לבד, על מה אתה צריך לעבוד ועל איזה באגים אתה צריך להתאמן אבל אז אתה עושה את זה כשאתה כבר גיטריסט שכיף לו לנגן ורואה את התוצאות של האימונים !!

נ.ב. אני ממש לא משווה את היכולות שלי, לאלה של "נחמן צוקר" (אם זה מה שהובן)!.
בא נסכם שאני מסכים איתך.
אבל לקינוח תצפה בביצועים האלו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה