למשרד פרסום דרוש: מחשב שממציא שמות...

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

אלי אלימלך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ישנה שמועה עקשנית כבר שנים ארוכות, שמחשב עלום בצה"ל ממציא את השמות למבצעים הצבאיים. עופרת יצוקה, עמוד ענן, ענבי זעם וכולי וכולי.

קודם כל, מסקרן ברמות. לגמרי מדע בדיוני שה'בינה המלאכותית' תגיע לרמה כזו של חשיבה קריאיטיבית + פנילינג + ערכי מותג + שקלול נתוני המיצוב של הבעיה התדמיתית הישראלית כלפי פנים, וכלפי חוץ.

כעת, תביאו אותה, את התוכנה (או את ה'מחשב של צה"ל', כפי שהוא נקרא בפי המון העם) ובמשרדי הפרסום ישלמו טבין ותקילין על זה. חה.

תכלס.
אני מחפש מקור לשמועה. יש לכם? (ר' גוגל לא מספק לצערי)

תודה

אברימי

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
צה"ל יכול הכל

member

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ואני שמעתי שהכניסו מאגר של שמות לתוכנה, והמחשב רק בוחר אותם באופן רנדומלי לפני כל מבצע.

dem

משתמש מקצוען
D I G I T A L
שטויות במיץ עגבניות
בתור מתכנתת, אין ולא תהיה כזו תוכנה
זו בינה אנושית בלבד

קופיריטרית

משתמש מקצוען
אז מה, אז הם פשוט פותחים את התנ"ך, עוצמים עיניים ובאיזה עמוד שיוצא בודקים מה כדאי...?
אם זה רציני כך, ודאי שניתן לעשות חיפוש כזה בכל מחשב. [לא צריך שיהיה להם ארון ספרים בבית..]
ואדרבה, משרדי פרסום יקרים, בואו נאמץ את השיטה... אולי זה יצא לא רע?!
תודה על הפטנט...

תמי

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
הם עולים ברמה ... ') היה עופרת יצוקה (מבצע בו הרגשנו איך הערבים יצוקים שם הייטב) אח"כ עמוד הענן (כולנו הרגשנו מתחת לענן שלא מפסיק להמטיר) לך תדע אולי מחר יהיה עמוד האש...(עדיף לא לפרט..) פחד..!!

אנא ה' גאל כבר את עמך אין לנו אלא אותך!!!

הברקהבפרסום

משתמש פעיל
זה שהמחשב בוחר שם, אוקיי בא נגיד...

אבל שהוא ידע לקרוא את המבצע 'עמוד ענן' על שם המלחמה שהיה ממוקד על ענן ורוח בלי דברים מעשיים, איך הוא ידע את העתיד? אולי זה גם קיים במחשבים?

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י dem;903396:
שטויות במיץ עגבניות
בתור מתכנתת, אין ולא תהיה כזו תוכנה
זו בינה אנושית בלבד

רגע, אבל בסמינרים יש תוכנה שלפי נתונים בונה מערכת שעות למורות?
אז מה זה שונה כל כך?

אגב- ואני חשבתי שקראו למבצע עמוד ענן כדי להכין אותנו שזה יהיה כענן חולף לא משהו שמשאיר את רישומו.

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
הם בטח מעסיקים איזה מכשף, יודע עבר, ומגיד עתידות...

(נ.ב. לומדים את זה באוניברסיטאות? לכו תדעו, אולי זה שווה...)

:)

member

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י תקוה;903449:
רגע, אבל בסמינרים יש תוכנה שלפי נתונים בונה מערכת שעות למורות?
אז מה זה שונה כל כך?

הבדל מהותי.

תוכנה שבונה מערכת שעות עובדת על פי נתונים ואילוצים שהוכנסו אליה. היא רק משקללת את הנתונים ונותנת את התוצאה.

כאן מדברים על תוכנה שמנתחת יחסים מדיניים, בטחוניים ותדמיתיים ויודעת גם מה יקרה בעתיד וממציאה בעצמה צירופי מילים מתאימים בעלי משמעות...

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
ולבינה אנושית כן אפשר לייחס נבואת עתידות?!

ודווקא לא נשמע מופרך להכניס נתונים לתוכנה ולקבל שם.
ניקח לדוגמה את המבצע האחרון. 'הפגזה אוירית' (לפחות בשלב הראשוני), 'מזג אוויר סתווי' (תזכרו איזה שבוע סוער קדם למבצע) ואולי עוד כמה נתונים שהשפיעו על השם הזה דווקא.

chanichen

משתמש רשום
נכון

נכתב ע"י member;903376:
ואני שמעתי שהכניסו מאגר של שמות לתוכנה, והמחשב רק בוחר אותם באופן רנדומלי לפני כל מבצע.
גם אני שמעתי כך פעם מצה"לי לשעבר

שרית3

משתמש חדש
אני לא שמעתי ואתה מחדש לי ומענין אותי מאיפה שמעתה את זה כי אני לא שמעתי
מענין שרק לבנברקים יש כאלא שמועות מה שבטוח אני צפתית שרחוקה משמועות כאלא
ואולי אתה תידע אותי במה שמתחדש

תודה שרית

ח פוגל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
הערת אגב

חברה, נראה לי שמשעמם לכם...

david48483

משתמש צעיר
נכתב ע"י שרית3;903576:
אני לא שמעתי ואתה מחדש לי ומענין אותי מאיפה שמעתה את זה כי אני לא שמעתי
מענין שרק לבנברקים יש כאלא שמועות מה שבטוח אני צפתית שרחוקה משמועות כאלא
ואולי אתה תידע אותי במה שמתחדש

תודה שרית

אם זכור לי נכון א' פאר בהמודיע כתב על זה פעם שיש תוכנה שמציעה שמות מתור אוסף מילים (כלומר בהקשר לנתונים שמכניסים). אבל מיועדת בעיקר להכניס את השם שרוצים לתת ולבדוק אם היה כבר כזה מבצע.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
השמות של המבצעים נקבעים ע"י המטכ"ל

המחשב שממציא שמות באקראיות (מתוך מאגר כמובן) מתייחס לצירי תנועה, נקודות גובה, הרים וכד', ע"מ להקל על ההתמצאות בשטח במהירות

פינטל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
נדמה לי שפעם קראתי כתבה שלמה בנושא בהמודיע
ונדמה לי עוד שזה היה פרי עטו של הסופר המהולל בנימין חינקיס

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה