השקעות למשקיעים בחו"ל - עד כמה השחיקה בשער הדולר מסמסה לכם את הרווחים מהשנה החולפת, ומשנים קודמות ?

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אשמח למידע ולתובנות אישיות בנושא
בפרט שיש חשש לשחיקה נוספת בשער הדולר.

(ישנם תושבי חו"ל שממהרים לקנות דירות בארץ לפני ששער הדולר יצנח עוד יותר והם ייאלצו להיפרד מיותר דולרים על אותה דירה באותו מחיר)

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
בגדול, שער הדולר לא באמת שוחק רווחים
אתה מחזיק דירה
לא דולרים
ולכן, אם סיבת הרווח שלך בדולרים היא בגלל אינפלציה של הדולר, לא באמת הרווחת.
אז על הנייר נדמה לך כביכול הרווחת, וההמרה לש''ח מפסידה לך, אבל לאמיתו של דבר אין הרבה משמעות לשינוי שער הדולר ביחס לנכס, אם הדולר ירד, כנראה שחלק מהעלייה של הנכס האמריקאי שלך איננה אמיתית אלא רק אינפלציונית

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בגדול, שער הדולר לא באמת שוחק רווחים
אתה מחזיק דירה
לא דולרים
ולכן, אם סיבת הרווח שלך בדולרים היא בגלל אינפלציה של הדולר, לא באמת הרווחת.
אז על הנייר נדמה לך כביכול הרווחת, וההמרה לש''ח מפסידה לך, אבל לאמיתו של דבר אין הרבה משמעות לשינוי שער הדולר ביחס לנכס, אם הדולר ירד, כנראה שחלק מהעלייה של הנכס האמריקאי שלך איננה אמיתית אלא רק אינפלציונית
יפה
ומה בקשר למשקיעים במניות,
הרי אזרח ארה"ב שמשקיע במניות הירידה בשער הדולר לא מפריעה לו, ומבחינתו הדולר נשאר כשהיה כל עוד אין אינפלציה משמעותית,
לעומת אזרח ישראלי שצריך ביום מן הימים להמיר את הדולר לשקל - ואז על פניו הרווחים נשחקים בהחלט,
מה אומר ?

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אותו הדבר בדיוק
מניות הם נכס אמיתי ולא מטבע, ולכן אין משמעות לשער הדולר-שקל ביחס אליהם
לדוגמא, נניח יש לך מניה של מייקרוסופט
הם מחזיקים נדל''ן, מערך עובדים, פטנטים ועוד ועוד רכיבים שביחד מהווים את השווי של מייקרוסופט
כאשר מייקרוסופט עלתה ב10%, ובאותו הזמן חל פיחות של שער הדולר ב5% כתוצאה מאינפלציה דולרית (החישוב מסובך יותר, אבל מפשט) זה אומר שלמרות שנראה כביכול השווי של הנכסים שהחברה מחזיקה עלה ב10% האמת היא לא כך והשווי שלהם עלה רק ב5%, יתרת העלייה אינה עלייה אמיתית אלא מדומה.
היא מועילה כמובן בשביל לגדר את עצמך מפני אינפלציה, אבל לשאלה אם אתה חי בשקלים או בדולרים אין שום משמעות, בכל מקרה הנכס שלך נשאר באותו שווי אמיתי מבחינת סל הצריכה שלך.
פשוט צריך להכניס לראש שבדיקת העלייה לפי שער הדולר אינה בדיקה ''אמיתית'' יותר מאשר בדיקה לפי שער השקל, הבדיקה צריכה להיעשות מול מוצרים אמיתיים, וביחס אליהם אינפלציה בשער הדולר אינה משמעותית באופן ישיר.

(כמובן, יש סטיות לכאן ולכאן, ועלייה בשער השקל-דולר אינה מוזילה מיידית את המוצרים המיובאים מארה''ב, אבל בגדול אין הרבה משמעות ישירה)

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
העניין הוא שמי ששם לפני 10 שנים 100K דולר, והרוויח במהלך השנים,
פתאום הדולר ירד בחדות כלפי מטה וזה מחק רווחים של שנים, אולי ?

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לא
אם הדולר ירד בחדות, אז הדירות בארה''ב אמורות לעלות בחדות.
יתכן כמובן מצב שגם הדולר ירד בחדות, וגם הדירות בארה''ב ירדו בחדות, אבל אין לזה קשר ישיר לירידת הדולר
אינפצליה = עליית מחיר סל מוצרי הצריכה (יש עוד הגדרות לאינפלציה אבל זו המקובלת בשיח ובהקשר הזה)

שואפת ליותר

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אשמח למידע ולתובנות אישיות בנושא
בפרט שיש חשש לשחיקה נוספת בשער הדולר.

(ישנם תושבי חו"ל שממהרים לקנות דירות בארץ לפני ששער הדולר יצנח עוד יותר והם ייאלצו להיפרד מיותר דולרים על אותה דירה באותו מחיר)
זה בהחלט מוריד מהרווחים. ואפילו מלחיץ.
אם הנושא הוא נדלן, כרגע משקיעים שוב, בעסקה נוספת עם הדולרים הקיימים עד שהדולר יתאושש ויעלה.

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אציין, שזה באמת עשוי להיות חשש אמיתי, מכיוון שהם לא מחזיקים בנכס חומרי/אמיתי אלא במטבע ולכן הם חשופים באמת לסיכון אינפלציוני, ובשונה מהשאלה בכותרת שעוסקת במשקיעים בחו''ל = מחזיקים נכסים בחו''ל כגון מניות או נדל''ן.
אסייג שמי שמחזיק אג''ח לא צמוד, הוא בהכרח חשוף לסיכוני מטבע. במקרה כזה אפשר לחשוב על גידור מטבע וכדומה (לא בקי בעלויות של כזה דבר, וכמה הגידור עצמו שוחק את הרווח)

רינהרינה

משתמש מקצוען
העניין הוא שמי ששם לפני 10 שנים 100K דולר, והרוויח במהלך השנים,
אם הוא מממש את ההשקעה כשהדולר נמוך (מוכר את הדירה / מניות וכו')
הוא מפסיד כסף,
אבל קשה להאמין שימחקו הרווחים.
גם אם השקיע כשכל דולר היה שווה 60 אג' יותר מעכשיו הוא הפסיד סה"כ כ15% מההשקעה,
אמנם זה הרבה אך אם נחלק את זה ל10שנות השקעה זה מפחית מהרווח 1.5% לשנה (גם הרבה אבל לא מוחק את הרווחים),
וכמובן ככל שיש לו יותר שנים את ההשקעה ההפסד הולך ופוחת.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
זמן טוב לרכוש טיסות והשקעות בחו"ל..

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אם הוא מממש את ההשקעה כשהדולר נמוך (מוכר את הדירה / מניות וכו')
הוא מפסיד כסף,
בגדול, זה לא נכון.
אם מחיר הדירה עלה בגלל שהדולר צנח, זה אומר שהדירה לא באמת התייקרה, והתשואה היא מדומה ונובעת רק מכך שהבנק המרכזי בארה''ב הדפיס כמויות מטורפות של דולרים (לדוגמה)

איך זה עובד?
בוא נדמיין עולם וירטואלי שבו יש רק דירות כסף ומכוניות
100 דירות
100 מכוניות
300 דולר
דירה עולה 2 דולר
מכונית עולה 1 דולר

עכשיו מגיע הבנק ומדפיס עוד 300 דולר ומחלק לאזרחים
מה קורה למי שמחזיק דירה?
הדירה מתייקרת ועולה 4 דולר והמכונית מתייקרת ועולה 2 דולר
מדוע?
כי כרגע יש 600 דולר שמתחלקים ל100 דירות ו100 מכוניות
יש? נמשיך הלאה.

אם אני מחזיק דירה להשקעה, ואני כל הזמן מודד אותה מול הדולר, אני ממש מתמוגג מנחת, ההשקעה שלי ממש הכפילה את עצמה בתוך שנתיים, הדירה עולה כיום 4 דולר במקום 2
אבל כעת מכרתי את הדירה להשקעה ואני מגלה ששער המכוניות עלה מול הדולר
האם באמת קרה משהו לדירה שלי, או שמא הדירות והמכוניות לא השתנו ורק הדולר שיחק לעצמו משחקים?

ירידת שער הדולר פירושה שיש יותר דולרים בשוק, זה לא משפיע על שום דבר באופן ישיר, מלבד עצם העובדה שכל דבר בעולם יצטרכו יותר דולרים בשביל לקנות אותו, בין אם מדובר בדירה באריזונה, ביזונים ברוסיה, וקרני קרנפים באפריקה, אבל כל עוד אתה לא מחזיק דולרים, היחס הפנימי בין אבקת סוכר לבין שמן קקאו לא משתנה.

ולכן אם אתה רוצה לדעת האם הדירה שלך עלתה, אתה צריך לבדוק זאת מול שערי כל המטבעות בעולם, או יותר נכון מול מדדי מחייה בעולם וכדומה.
(ואם ניכנס יותר, אז לאמיתו של דבר אתה צריך לבדוק האם זה עלה יחסית ליחידות צריכה אישיות שלך, אבל זה באמת חשבון מורכב מאוד, ולא חשוב להבנת הענין)

בקיצור, ירידת שער הדולר מול המטבעות בעולם, אינה משמעותית כלל באופן ישיר כלפי נכסים מציאותיים

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בגדול, זה לא נכון.
אם מחיר הדירה עלה בגלל שהדולר צנח, זה אומר שהדירה לא באמת התייקרה, והתשואה היא מדומה ונובעת רק מכך שהבנק המרכזי בארה''ב הדפיס כמויות מטורפות של דולרים (לדוגמה)

בוא נדמיין עולם וירטואלי שבו יש רק דירות כסף ומכוניות
100 דירות
100 מכוניות
300 דולר
דירה עולה 2 דולר
מכונית עולה 1 דולר

עכשיו מגיע הבנק ומדפיס עוד 300 דולר ומחלק לאזרחים
מה קורה למי שמחזיק דירה?
הדירה מתייקרת ועולה 4 דולר והמכונית מתייקרת ועולה 2 דולר
מדוע?
כי כרגע יש 600 דולר שמתחלקים ל100 דירות ו100 מכוניות
יש? נמשיך הלאה.

אם אני מחזיק דירה להשקעה, ואני כל הזמן מודד אותה מול הדולר, אני ממש מתמוגג מנחת, ההשקעה שלי ממש הכפילה את עצמה בתוך שנתיים, הדירה עולה כיום 4 דולר במקום 2
אבל כעת מכרתי את הדירה להשקעה ואני מגלה ששער המכוניות עלה מול הדולר
האם באמת קרה משהו לדירה שלי, או שמא הדירות והמכוניות לא השתנו ורק הדולר שיחק לעצמו משחקים?

ירידת שער הדולר פירושה שיש יותר דולרים בשוק, זה לא משפיע על שום דבר באופן ישיר, מלבד עצם העובדה שכל דבר בעולם יצטרכו יותר דולרים בשביל לקנות אותו, בין אם מדובר בדירה באריזונה, ביזונים ברוסיה, וקרני קרנפים באפריקה, אבל כל עוד אתה לא מחזיק דולרים, היחס הפנימי בין אבקת סוכר לבין שמן קקאו לא משתנה.

ולכן אם אתה רוצה לדעת האם הדירה שלך עלתה, אתה צריך לבדוק זאת מול שערי כל המטבעות בעולם, או יותר נכון מול מדדי מחייה בעולם וכדומה.
(ואם ניכנס יותר, אז לאמיתו של דבר אתה צריך לבדוק האם זה עלה יחסית ליחידות צריכה אישיות שלך, אבל זה באמת חשבון מורכב מאוד, ולא חשוב להבנת הענין)

בקיצור, ירידת שער הדולר מול המטבעות בעולם, אינה משמעותית כלל באופן ישיר כלפי נכסים מציאותיים
ובקיצור
"כסף" אין לו ערך בפני עצמו
הוא משמש רק כ"מתווך" בין המוצרים.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה