למישו יש פאנץ' לתת לי?

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
לפני כמה ימים דפק אצלינו אדם שפשט ידו.
באותו רגע עניין אותי איך אנו מנקודת המבט שלו מאחורי הדלת. החלטתי, אכתוב על זה קטע!
אתמול, שראיתי כאן את כל ההטיות בשורש פ.ש.ט חשבתי שזה בדיוק מתאים.
אבל נתקעתי, אין לי עלילה, אין לי פאנץ'
מי ממשיך?

הריח שעלה מהבית בקומה השניה היה מגרה וממיס, ריח של ארוחת ערב מיטגנת. ריח של משפחה. עליתי על זה שזה מהדלת החומה עם השלט הילדותי רק שעמדתי ממש קרוב אליה. מתלבט אם לדפוק, חושש להקיש. 'הם לא אנשים שיטרקו דלתות על אנשים' שכנעתי את עצמי, החום עלה לי לפנים. כאילו אין מאחורי שמונה בניינים בני ארבע קומות. שישים אנשים שנענו לנקישות ולקול הלחשני שלי, כל פעם, כאילו זו הפעם הראשונה. ועשרים זוגות ידיים שפטרו אותי עם פרוטה.

"אמא!" נשמעה התגובה מתוך הבית לדפיקות שלי שכמעט ולא נשמעו. העינית השחירה, קול גרירת כיסאות ואברך צעיר, מחזיק בתינוקת מייללת פותח את הדלת.

"אחי מתחתן עוד חודש, אבא שלנו מאושפז אחרי אירוע מוחי. ואין לנו אפילו סכום התחלתי להוצאות החתונה.." אני כמעט רועד, העור שמתחת הזקן אדום כולו. לא מבין איך אני עומד בתוך הסיטואציה הזו. זה לא אני. בטוח!

"מזל טוב על אחיך, איזה יופי, שיזכו לבנות בית נאמן בישראל!" בלי שאני שם לב, אני כבר בתוך הבית. הריח של החביתה והחמימות המשפחתית ממלאים את כולי.

כשאני קולט שאני יושב על ספה, מניח את הרגליים הדואבות מסיבוב של שעות. את הלב המפרפר מכל שם משפחה שקצת מצלצל מוכר. כבר ניצבת מולי כוס מהבילה.

"נו, ומה עם אבא? מטפלים בו? יש מישהו שנמצא איתו בתוך הריצות של ערב החתונה?" הוא שואל באמפתיה. ונותן לי הרגשה שגם לקבץ נדבות מדלת לדלת זה סוג של "ריצות ערב חתונה".

אני לוגם מהכוס, ומתכבד מהעוגיות.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
וואו.
ת'אמת, לא מכיר פאנץ' טוב יותר מעוגיות.

אבל @עבדקן בדרך.

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
:p

גם אני, לכן נתקעתי:D

נערך לאחרונה ב:

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
תיארתם יפה מאוד את צד השנורר.
היה תקופה שעסקתי בזה (לא בשביל עצמי, חברים. בשביל הכולל).
זה עבודה פיזית מתישה מאוד.

יום אחד בנווה יעקב היה קשה.
לא אספתי כלום.
זכור לי אברך אחד שהכניס אותי ונתן לי כוס קפה וזה ממש העמיד אותי על הרגליים. אחר כך הוא אמר לי, כסף אין לי לתת לך, אבל הכנסת אורחים זה גם משהו. ותאמינו לי שהיה עדיף.
אני חושב לסיים את הסיפור ככה.
שלאברך לא היה כסף לתת אבל הוא נתן את הלב וזה הכניס בי כוחות חדשים לעבודת הקודש.
ואיך זה קשור לכל הפושט יד נותנים לו?
כבר נסתדר איכשהו. העיקר יש פאנץ'

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
פאנץ' מעולה.

אפשר גם משהו על סיפורו האישי של בעל הבית, שאי פעם לפני כך וכך שנים נצרך אף הוא לאותו דבר, ומאז קיבל על עצמו לקבל כך כל נוקש.
(מסכן).

דיו וקסת

משתמש מקצוען
אפשרויות להמשך:

א. הם מתייחסים אליו יפה ושולחים אותו בלי שקל. הוא מגלה שהוא ציפה ליחס יותר מאשר לכסף.

ב. הם מארחים אותו בכבוד ולבסוף נותנים לו סכום מכובד. הוא שואל מה קרה שמתייחסים אליו ככה, לראשונה בקריירת השנורריות. הם מספרים לו שיש סיפור שלם מאחורי זה:
ב.1 מישהו זקוק לישועה והם קיבלו קבלה (בעצת אחד מגדולי הדור) לתת יחס הגון למי שלא מקבל אותו משום אדם
ב.2 בעל הבית מספר לו שהוא היה באותו מצב לאחרונה. איך הוא יצא משם?​

ג. הם מארחים אותו וכו' מפנקים בכסף וכו'. מתברר שהם חושבים בטעות שהוא אוסף עבור מישהו שהם מכירים היטב. כשהטעות מתבררת הם נבוכים, מדוע צריך להתייחס בכבוד רק למי שמכירים?

עד כאן. מקווה שפתחתי כיווני מחשבה. (ואם הסיפור זוכה -הקינוחים מהארוחה זוגית אלי...)
בהצלחה

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
(ואם הסיפור זוכה -הקינוחים מהארוחה זוגית אלי...)
בהצלחה

לא הייתי ממליצה לבנות על הקינוח אם הוא תלוי בסיפור הזה:(
(צריכה עוד זמן בשביל להיכנס להשראה. לצערי אין לי אותו עכשיו.)

ממש אהבתי את הכיוונים, נראה לי שאלך על השלישי. הכי יפה בעיני.

נערך לאחרונה ב:

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אפשרויות להמשך:

א. הם מתייחסים אליו יפה ושולחים אותו בלי שקל. הוא מגלה שהוא ציפה ליחס יותר מאשר לכסף.

ב. הם מארחים אותו בכבוד ולבסוף נותנים לו סכום מכובד. הוא שואל מה קרה שמתייחסים אליו ככה, לראשונה בקריירת השנורריות. הם מספרים לו שיש סיפור שלם מאחורי זה:
ב.1 מישהו זקוק לישועה והם קיבלו קבלה (בעצת אחד מגדולי הדור) לתת יחס הגון למי שלא מקבל אותו משום אדם
ב.2 בעל הבית מספר לו שהוא היה באותו מצב לאחרונה. איך הוא יצא משם?​

ג. הם מארחים אותו וכו' מפנקים בכסף וכו'. מתברר שהם חושבים בטעות שהוא אוסף עבור מישהו שהם מכירים היטב. כשהטעות מתבררת הם נבוכים, מדוע צריך להתייחס בכבוד רק למי שמכירים?

עד כאן. מקווה שפתחתי כיווני מחשבה. (ואם הסיפור זוכה -הקינוחים מהארוחה זוגית אלי...)
בהצלחה

מלך הכיתה אתה!!!

הגשש

משתמש מקצוען
פאצ'ים נוספים בבקשה.
א. הוא הגיע לביתו שלו.
ב. הוא הגיע לבית חמיו, גיסו וכד'.
ג. הוא מוצא את עצמו מתעורר במדרגות מתוך חלום.
ד. הוא נופל לתרגיל עוקץ מתקדם.
ה. מתברר למתרים שהמארח הכותב בפרוג, רוצה בסה"כ טור עסיסי על כל הפושט יד...

מוותר על הקינוח. לא מוותר על היין הקטיפתי שיצטרף לארוחה.

משה מנחם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
פאצ'ים נוספים בבקשה.
א. הוא הגיע לביתו שלו.
ב. הוא הגיע לבית חמיו, גיסו וכד'.
ג. הוא מוצא את עצמו מתעורר במדרגות מתוך חלום.
ד. הוא נופל לתרגיל עוקץ מתקדם.
ה. מתברר למתרים שהמארח הכותב בפרוג, רוצה בסה"כ טור עסיסי על כל הפושט יד...

מוותר על הקינוח. לא מוותר על היין הקטיפתי שיצטרף לארוחה.
בוא'נה, אתה מכניס ת'חבר'ה לדילמה: איך נותנים לייק על אחד מחמשת הפאנצ'ים (ואתה בטח מנחש איזה)?

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
יש להם אולם שמחות, ו/או אמרגני חתונות והם סוגרים לו דיל של החיים
אבי המשפחה קבלן ויש לו דירה לחצי שנה לזוג
יש להם רשת חנויות בגדים והמשפוחה סוגרת הלבשה לאירוע.

נראה לי אני מתחיל להשתכנע ורץ אליהם גם...

אפשר במקביל לקבל טלפון שהאבא מת, תוך כדי שהוא יושב שם ואבי המשפחה הוא מהחברה קדישא.
או שמתברר שיש לו ביטוח חיים.

להמשיך?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קטו

א לֹא לָנוּ יי לֹא לָנוּ כִּי לְשִׁמְךָ תֵּן כָּבוֹד עַל חַסְדְּךָ עַל אֲמִתֶּךָ:ב לָמָּה יֹאמְרוּ הַגּוֹיִם אַיֵּה נָא אֱלֹהֵיהֶם:ג וֵאלֹהֵינוּ בַשָּׁמָיִם כֹּל אֲשֶׁר חָפֵץ עָשָׂה:ד עֲצַבֵּיהֶם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם:ה פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ:ו אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יִשְׁמָעוּ אַף לָהֶם וְלֹא יְרִיחוּן:ז יְדֵיהֶם וְלֹא יְמִישׁוּן רַגְלֵיהֶם וְלֹא יְהַלֵּכוּ לֹא יֶהְגּוּ בִּגְרוֹנָם:ח כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם:ט יִשְׂרָאֵל בְּטַח בַּיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:י בֵּית אַהֲרֹן בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יא יִרְאֵי יי בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יב יי זְכָרָנוּ יְבָרֵךְ יְבָרֵךְ אֶת בֵּית יִשְׂרָאֵל יְבָרֵךְ אֶת בֵּית אַהֲרֹן:יג יְבָרֵךְ יִרְאֵי יי הַקְּטַנִּים עִם הַגְּדֹלִים:יד יֹסֵף יי עֲלֵיכֶם עֲלֵיכֶם וְעַל בְּנֵיכֶם:טו בְּרוּכִים אַתֶּם לַיי עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:טז הַשָּׁמַיִם שָׁמַיִם לַיי וְהָאָרֶץ נָתַן לִבְנֵי אָדָם:יז לֹא הַמֵּתִים יְהַלְלוּ יָהּ וְלֹא כָּל יֹרְדֵי דוּמָה:יח וַאֲנַחְנוּ נְבָרֵךְ יָהּ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה