למה כדאי ליווי של איש מקצוע

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
המטרה כאן לא להפחיד, אלא להסביר שאנחנו לא רק מחפשים לקחת את כספכם. (להפך תעשו הכל לבד, תבואו אלינו רק עם הבעיות-שם יושב הכסף הגדול :) )

אתמול השתתפתי בהרצאה של עו"ד חיים גבאי (http://hgabay.co.il/ תוכלו לקרוא על הרזומה שלו)
מטרת ההרצאה היתה לתת טיפים לציבור המייצגים מה עושים במקרה של ביקורת.
אני לא מתכוונת להעלות את כל ההרצאה לכאן.

רק סיפור אחד קטן, הגיע מבקר מס הכנסה לאדם שיש לו עסק בבית. הבנ"א הכניס אותם, וענה על שאלותיהם. גם לשאלה אם יש כספת בבית ענה "כן" ולבקשת המפקח לראות את הכספת, הוביל אותם לחדר השינה שלו !!! (הלו, הוא לא חייב, אבל הוא כנראה חכם, הוא לא צריך ליווי של איש מקצוע), פתח בפניהם את הכספת והראה את הכסף שנצבר.
לבקשתם הסכים להתלוות אליהם למשרדי מס הכנסה, ושם חתם על שומה מרצון, שתוצאת השומה היתה שכל הסכום שהיה בכספת (מעל 100,000$) נמסר כמס לאנשי מס הכנסה.

רק אח"כ נזכר הבנ"א בזכותו להתייעץ, והתברר שעשה טעות, ועוד אחת, ושוב נוספת ואפילו בימ"ש לא יכל לבטל את השומה.

אז תמשיכו לבד, ייתכן שאתם באמת חכמים ויודעים להסתדר לבד, אבל מאיפה אתם יודעים אם מי ששואל אתכם כאן בפורום איך מבצעים דברים הוא גם חכם כמוכם ? אולי אתם מפילים אותו בפח ???? קצת יותר אחריות.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
י
המטרה כאן לא להפחיד, אלא להסביר שאנחנו לא רק מחפשים לקחת את כספכם. (להפך תעשו הכל לבד, תבואו אלינו רק עם הבעיות-שם יושב הכסף הגדול :) )

אתמול השתתפתי בהרצאה של עו"ד חיים גבאי (http://hgabay.co.il/ תוכלו לקרוא על הרזומה שלו)
מטרת ההרצאה היתה לתת טיפים לציבור המייצגים מה עושים במקרה של ביקורת.
אני לא מתכוונת להעלות את כל ההרצאה לכאן.

רק סיפור אחד קטן, הגיע מבקר מס הכנסה לאדם שיש לו עסק בבית. הבנ"א הכניס אותם, וענה על שאלותיהם. גם לשאלה אם יש כספת בבית ענה "כן" ולבקשת המפקח לראות את הכספת, הוביל אותם לחדר השינה שלו !!! (הלו, הוא לא חייב, אבל הוא כנראה חכם, הוא לא צריך ליווי של איש מקצוע), פתח בפניהם את הכספת והראה את הכסף שנצבר.
לבקשתם הסכים להתלוות אליהם למשרדי מס הכנסה, ושם חתם על שומה מרצון, שתוצאת השומה היתה שכל הסכום שהיה בכספת (מעל 100,000$) נמסר כמס לאנשי מס הכנסה.

רק אח"כ נזכר הבנ"א בזכותו להתייעץ, והתברר שעשה טעות, ועוד אחת, ושוב נוספת ואפילו בימ"ש לא יכל לבטל את השומה.

אז תמשיכו לבד, ייתכן שאתם באמת חכמים ויודעים להסתדר לבד, אבל מאיפה אתם יודעים אם מי ששואל אתכם כאן בפורום איך מבצעים דברים הוא גם חכם כמוכם ? אולי אתם מפילים אותו בפח ???? קצת יותר אחריות.
ישר כח!
אכן לא ברור עניין ההמלצות חסרות האחריות.
אוסיף ברשותך שהגשה וטיפול באופן עצמי ללא איש מקצוע הם לא רק צפויים לעיתים לטעויות אלא שהם מונעים שירותים רבים שניתן להשיג כך דרך איש מקצוע כמו:
1. תחשיבים כלכליים.
2. תחזיות מס.
3. גישה לצפיה וביצוע פעולות במערכת המייצגים של מ"ה.
4. גישה לצפיה וביצוע פעולות במערכת המייצגים של ביטוח לאומי.
5. אישורים לבנקים וגופים אחרים.

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
י

ישר כח!
אכן לא ברור עניין ההמלצות חסרות האחריות.
אוסיף ברשותך שהגשה וטיפול באופן עצמי ללא איש מקצוע הם לא רק צפויים לעיתים לטעויות אלא שהם מונעים שירותים רבים שניתן להשיג כך דרך איש מקצוע כמו:
1. תחשיבים כלכליים.
2. תחזיות מס.
3. גישה לצפיה וביצוע פעולות במערכת המייצגים של מ"ה.
4. גישה לצפיה וביצוע פעולות במערכת המייצגים של ביטוח לאומי.
5. אישורים לבנקים וגופים אחרים.
זה הפלוס הגדול, אבל אנשים לא מבינים את זה, הבעיה הגדולה שהם חכמים גם כשהם בביקורת, יותר נכון השכל נעלם להם מרוב פחד.... (ואנחנו סתם עושקות אותם :) )

מרחבית

משתמש מקצוען
אם כבר הבאתם סיפור, כדאי להסביר בצורה עניינית מה היה שם. סיפור הזוי ומעורפל לא משכנע. גילוי מרצון יש לו את הכללים שלו, ונשמע שרשות המס לא עמדה בכללים. גם לא ברור איך אפשר לחייב בן אדם במאה אחוז מס.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אם כבר הבאתם סיפור, כדאי להסביר בצורה עניינית מה היה שם. סיפור הזוי ומעורפל לא משכנע. גילוי מרצון יש לו את הכללים שלו, ונשמע שרשות המס לא עמדה בכללים. גם לא ברור איך אפשר לחייב בן אדם במאה אחוז מס.
מאיפה הסקת שזה גילוי מרצון?
גילוי מרצון נעשה ביוזמת הנישום. פה מדובר בביקורת שהגיעה לביתו של אדם.
וכל אשכולות השאלות פה שנענות בשמחה על ידי אנשי מקצוע רק מוכיחים שכנראה ברוב המקרים לא מומלץ להסתדר לבד ומי שבכל זאת עושה זאת שיהיה מודע להשלכות ולממשקים שהוא מפסיד.

מה הענינים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני חושבת שכדבריכם - עדיף בד"כ להתיעץ עם איש מקצוע
אבל הסיפור שהבאתם כל כך לא משקף, לא חכמה להביא סיפור על אנשים תמימים או נאיביים או - - - ולהוציא ממנו הוכחות.
רוב האנשים החכמים שאני מכירה לא היו עושים כזו שטות.

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
לא היה גילוי מרצון.
בפורום מצומצם העו"ד נתן פרטים נוספים, שאין לי אפשרות לכתוב מעל גבי פורום פתוח.
ברור שרשות המס לא עמדה בכללים, אבל לו היה הנישום משוחח עם איש מקצוע כבר בהתחלה, הוא לא היה מגיע למצב הזה.
רשות המיסים עובדת בשטית מצליח, וצריך לדעת איך להתמודד איתם, ואז זה האדם הפשוט, המפוחד מהמילים "מס הכנסה" לא יודע.

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
אני חושבת שכדבריכם - עדיף בד"כ להתיעץ עם איש מקצוע
אבל הסיפור שהבאתם כל כך לא משקף, לא חכמה להביא סיפור על אנשים תמימים או נאיביים או - - - ולהוציא ממנו הוכחות.
רוב האנשים החכמים שאני מכירה לא היו עושים כזו שטות.
רוב האנשים שאני מכירה מסביבי, כששומעים "מס הכנסה" רוצים רק לרצות (ל-שוואית, ר-פתח), כדי לצאת בסדר.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מה?
לא מבינה מה העניין להשאיר את הסיפור עמום...
לא אני פרסמתי את הסיפור כך שהבחירה על עמימות אינה נתונה בידי :)
אני הייתי דווקא מתמקדת בדוגמאות יותר יומיומיות אבל למה שאכתוב אם פשוט אפשר לעיין באינספור אשכולות כאן ולהיווכח שאין תחליף לאיש מקצוע, שיש סבירות גבוהה לטעויות והחמצת דברים בטיפול עצמי. ועוד ועוד.

CPA

משתמש פעיל
היום היתה לי פגישה עם רב קהילה שגם עצמאי וסוף סוף החליט לקחת בעל מקצוע. בבדיקת דוחות עברו שהגיש בעזרת התייעצות עם חברים, התגלה שלא הכיר כמעט בהוצאות, לא דיווח על כל ניכוי המס במקור שנוכה ממנו ועל הסטטוס של התיק בביטוח לאומי לא היה על מה או עם מי לדבר.
חשבתי שבאתי לסגור על טיפול שוטף ונוספה לי הכנסה נוספת: תיקון שומות.

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
לא אני פרסמתי את הסיפור כך שהבחירה על עמימות אינה נתונה בידי :)
1. היית רוצה לזהות את עצמך בסיפור ?
2. הסיפור מכיל מידי הרבה פרטים בשביל להעלות אותם בכתב.
3. רואה ש @שירה בירה לא רואה אתה הסיפור כעמום, היא מכירה את התנהלות מס הכנסה וגם את של הלקוחות :rolleyes:

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
3. רואה ש @שירה בירה לא רואה אתה הסיפור כעמום, היא מכירה את התנהלות מס הכנסה וגם את של הלקוחות :rolleyes:
שירה בירה בעברית זו ניקית אחרת.
לגבי עמימות- כל סיפור שאין בו את הפרטים המלאים הוא עמום.
בכל מקרה יש כ"כ הרבה דוגמאות יומיומיות פה בפורום שאין טעם לחזור עליהן.

מרחבית

משתמש מקצוען

אף אחד לא דיבר על פרטים מזהים. ספרת סיפור הזוי, קיצוני, חסר פרטים. זה לא משכנע ככה. (הגם שאני חושבת שעדיף להתייעץ עם בעל מקצוע).
האם את מעוניינת לשכנע את @שירה בירה (באנגלית...) או את הציבור הלא מקצועי?
ומותר סוף סוף לדעת מה זה 'שומה מרצון'? או שזה סוד מקצועי...

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אף אחד לא דיבר על פרטים מזהים. ספרת סיפור הזוי, קיצוני, חסר פרטים. זה לא משכנע ככה. (הגם שאני חושבת שעדיף להתייעץ עם בעל מקצוע).
האם את מעוניינת לשכנע את @שירה בירה (באנגלית...) או את הציבור הלא מקצועי?
ומותר סוף סוף לדעת מה זה 'שומה מרצון'? או שזה סוד מקצועי...
שומה מרצון זה מונח שגוי.
הכוונה כנראה לשומה בהסכם -הסכמת שני הצדדים ואינה ניתנת לערעור.
יש כמה סוגי שומות.
אם תרצי ארחיב לך
וחבל שאתן מתייגות את שירה בירה. סתם מטריח אותה. היא לא קשורה לזה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה