עזרה בוורד למה הערת השוליים לא יורדת עד הגבול התחתון של העמוד

עיגול רבוע

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
למרות שהיא מוגדרת ל"תחתית העמוד" ולא ל"מתחת הטקסט".

מה שקורה הוא שנשאר ריווח מכער בתחתית העמוד.
אני מנסה להגדיל את הערת השוליים (הגדלת ריווח בין קטעים, וכד'), ומה שקורה הוא התפשטותה כלפי מעלה, כלומר על חשבון הטקסט למעלה, ואילו הגבול התחתון שלה, הגבוה מדאי, נשאר כמו שהיה.

tkh

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
כדאי לבדוק כותרת תחתונה אם אין שם משהו שמפריע.

עיגול רבוע

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
פריסה>שוליים>תחתונות
כדאי לבדוק כותרת תחתונה אם אין שם משהו שמפריע.
בדוק שזה מעל הגבול של השוליים. וגם לא קשור לכותרת תחתונה.
הא ראיה: זה קורה רק בעמוד בו יש הערת שוליים.
בעמוד המקביל בו אין הערת שוליים הטקסט ממשיך יותר למטה (והפער הזה זה מה שמכער).
כמו כן כאשר אני מוחק את הערת השוליים בעמוד זה הטקסט יורד יותר.
גם השימוש ב"הצג גבולות טקסט" מראה בעליל שהערת השוליים לא יורדת עד למטה.

(פתרון חלקי לא משמעותי (שחשבתי שיוביל אותי לפתרון המלא): הסרתי את ה"רווח אחרי" הפיסקה (שהי' כ-3 נקודות), והיא ירדה בשיעור זה, אבל עדיין רחוקה כמה שורות מהשוליים)

מחוסר ברירה, נאלצתי להשתמש בפתרון ה'בדיעבד'י הבא: במקום הערת השוליים שמתי תבת טקסט שדימתה הערת שוליים.

עיגול רבוע

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
כנראה עליתי על הבעיה. בס"ד.
ואני מספר את הפתרון, כך שיוכל להועיל גם לאחרים.
יש מה שנקרא (בערך כך) "הודעת המשך הערת שוליים", שכאשר הערת שוליים ממשיכה לעמוד הבא, ישנו סימן חץ (או כל משהו אחר שאפשר לעשות במקומו) שמסמן שההודעה ממשיכה לעמוד הבא. שם באותו מקום היה לי אנטר מיותר. גיליתי אותו ע"י הצגת האנטרים. (סליחה על השפה הלא תקנית). נכנסתי לשם ומחקתי את האנטר.
איך נכנסים לשם?
קודם כל יש להיות/לעבור ל- תצוגת טיוטה,
הפניות>הערות שוליים>הצג הערות
המסך נחצה אופקית, ובשמאל המחיצה ישנה חלונית צרה. לוחצים על החץ ובוחרים את "הודעת המשך הערות שוליים". כך אפשר גם לעצב כרצוננו את הודעת ההמשך.
מקווה שהובנתי למרות שכתבתי בחפזון.

דאבל

משתמש מקצוען
אגב, בדרך הזו אפשר גם להחליף את הקו שיש מעל ההערות שוליים, ולעשות אותו לימין או שמאל או אמצע,
או בכלל להחליף אותו באיזה תמונה או ציור וכו', כיד הדמיון הטובה.
פשוט להכנס במקום הנ"ל, ולבחור "מפריד הערות שוליים", וגם "מפריד המשך הערות שוליים".

מ.לוינגר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איך עושים שהערת שוליים תיהיה על טור א' כאשר כל הדף הוא 2 טורים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה