למה אני יושב בצפירה

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אני חייב לשבת בצפירה. חייב. אני חרדי, ובדיוק עכשיו שורל'ה שלי התחילה לקבל הצעות שידוכים.
אם לדייק, אני ממש לא נגד הצפירה. אבל מאז שנה שעברה אני לא מרשה לעצמי.

מה שקרה אז, שבדיוק בצפירה התחלתי לעמוד, ובסוף הרחוב ראיתי את משה גרוניס ממהר, נו, השדכן הכי נחשב. זה שמשווק את כל האליטות.
שור'לה שלי נשמה טובה, מגיע לה שפיץ של שפיץ. אולי מחברון אפילו. אני לא יכול להרשות לעצמי לעמוד בצפירה.
אז הלכתי מהר, בכוונה, עשיתי רעש עם הנעליים על המדרכה, רציתי שגרוניס יקבל עליי את הרושם הנכון, ויידע להציע לנו את הבחורים הטובים.
אני ממש מקווה שיציע לנו בן של איזה ראש ישיבה. קצת נחת לעת זקנה.

דווקא היום, מעשה שטן, היו כמה חילוניים אצלנו בשכונה. אחת מהם, דומה קצת לסבתא ע"ה לפני שנפטרה, צעקה אליי מהמדרכה ממול: תתביישו לכם.
שתתבייש היא איך שהיא נראית. לא התאפקתי ואמרתי לה שאישה כמוה, ששונאת ככה יהודים, מתנהגת כמו נאצית.
היא התחילה לבכות באידיש. חבל שהיא לא עושה תשובה במקום לבכות.

אז הלכתי עוד יותר מהר, התקרבתי למשה, רציתי לומר לו בוקר טוב, להיות בטוח שהוא רואה אותי, ראיתי פתאום שגם הוא עומד בצפירה.
התלבטתי מה לעשות, אולי לעמוד גם עכשיו, לעשות את עצמי כאילו לא שמעתי עד עכשיו את הצפירה?

בסוף אמרתי 'יהיה בסדר, יש סייעתא דשמיא למי שהולך לפי התורה', ודפקתי לו על הכתף.
הוא הסתובב, אוי ואבוי לי. טעיתי.
זה לא משה גרוניס.

במקומו, ראיתי מולי את יענקי קרויס. המקולקל של השכונה, זה שמגייס בשקט לנח"ל ולנצח יהודה, מחזיק את האייפון שלו סגור ומחכה שתיגמר הצפירה כדי להציץ במסך.
הוא תקע בי עיניים מלאות שטנה, ואמר:
אתה עושה חילול השם.

נערך לאחרונה ב:

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
חזק!
אבל למה דווקא לשבת אם אפשר להתנדנד על הערסל בחצר?

נערך לאחרונה ב:

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
לא יפה...
חוץ מזה, קורע.
מוכשר מאד!! מרגיש לי כאילו גם אני הייתי שם.. [רק לא זוכר אם עמדתי..]
...
קיבלתי, אכן ליבי נקפני בעת הכתיבה.
ערכתי קלות, תודה רבה לך על הערה במקומה.

יענקי R

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי

תותח אתה.

כישרון מיוחד שמפתחים עם השנים בפרוג, לדעת איזה אשכול עומד להימחק ולשמור אותו מבעוד מועד.

(על החתום: האיש הגמלוני עם המחק הגדול והמנעולים הזהובים המתנודדים על החגורה)

יענקי R

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
(על החתום: האיש הגמלוני עם המחק הגדול והמנעולים הזהובים המתנודדים על החגורה)
שאט-אט מפתח כישרון להריח את אותם אשכולות ממרחק ולהספיק למוחקם לפני שמאן-דהו יספיק לשומרם וחלילה להפיצם...
;)

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אתה יודע, @מ״ם, מתי נשבעתי לעצמי שלעולם לא ארצה לשוב לכס הרם והנישא?
ביום בו מחקתי אשכול של חבר, פשוט כי זה לא בקריטריונים, והתנצלתי וכולי, וידעתי שלמרות הכל טינה תשאר, ואז אמרתי:
שמישהו אחר ימחק ויסתכסך.

ובלי קשר, אין עליך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קטו

א לֹא לָנוּ יי לֹא לָנוּ כִּי לְשִׁמְךָ תֵּן כָּבוֹד עַל חַסְדְּךָ עַל אֲמִתֶּךָ:ב לָמָּה יֹאמְרוּ הַגּוֹיִם אַיֵּה נָא אֱלֹהֵיהֶם:ג וֵאלֹהֵינוּ בַשָּׁמָיִם כֹּל אֲשֶׁר חָפֵץ עָשָׂה:ד עֲצַבֵּיהֶם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם:ה פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ:ו אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יִשְׁמָעוּ אַף לָהֶם וְלֹא יְרִיחוּן:ז יְדֵיהֶם וְלֹא יְמִישׁוּן רַגְלֵיהֶם וְלֹא יְהַלֵּכוּ לֹא יֶהְגּוּ בִּגְרוֹנָם:ח כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם:ט יִשְׂרָאֵל בְּטַח בַּיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:י בֵּית אַהֲרֹן בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יא יִרְאֵי יי בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יב יי זְכָרָנוּ יְבָרֵךְ יְבָרֵךְ אֶת בֵּית יִשְׂרָאֵל יְבָרֵךְ אֶת בֵּית אַהֲרֹן:יג יְבָרֵךְ יִרְאֵי יי הַקְּטַנִּים עִם הַגְּדֹלִים:יד יֹסֵף יי עֲלֵיכֶם עֲלֵיכֶם וְעַל בְּנֵיכֶם:טו בְּרוּכִים אַתֶּם לַיי עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:טז הַשָּׁמַיִם שָׁמַיִם לַיי וְהָאָרֶץ נָתַן לִבְנֵי אָדָם:יז לֹא הַמֵּתִים יְהַלְלוּ יָהּ וְלֹא כָּל יֹרְדֵי דוּמָה:יח וַאֲנַחְנוּ נְבָרֵךְ יָהּ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה