דרוש מידע למדת/עובדת בחנ''מ?? אשמח לשמוע מנסיונך. תודה!

E.Tehila

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני שוקלת להתחיל להתמחות בצורה רצינית בחנ''מ.
עבדתי בעבר בכל מיני מקומות ומוסדות של חנ''מ, יש לי הרבה ידע ומושגים בעולם הזה-זה לא שאני באה ממקום ריק.
גם כיום כשאני בחינוך הרגיל אני די קולטת מהר קשיים ובעיות של ילדים.

אשמח לשמוע ממי שכבר עמוק בתחום ומבינה/עובדת בזה ומרוצה.
כמה נקודות:
1.כיום יש לי בכיר בהוראה רגילה בלבד, האם שווה לי לעשות המרה לגננות ואז בכיר בחנ''מ ואח''כ תואר?
הבנתי בהוראה בחנ''מ פחות מומלץ כי אין ביקוש, מצד שני נראה לי שהוראה זה כיוון שכולל כמעט הכל מה שאין כן כשמתעסקים רק עם הגיל הרך אני טועה?!
2.איפה הכי קל ומומלץ ללמוד את זה? אני מבינה שאצטרך הרבה שעות גם להתמחות ואח''כ לתואר, מצד שני אני גם חייבת להמשיך לעבוד בתקופה הזו ולא להחסיר יותר מידיי...
3.הבנתי שנוות ישראל בירושלים זה המקום הכי שמור שמציע תואר, מצד שני הבנתי שהם גובים מחיר גבוהה, ובהתחשב בכך שיש לי גם שעה פלוס נסיעה לכל כיוון אני די בספק, זה באמת שווה? או שעדיף ללכת למקומות כמו מבחר וכד' וזה לא כזה נורא..
4.מה הסיכוי לקבל עבודה מסודרת ומשרה קבועה בתחום? עד כמה המשכורת שווה את המאמץ והכוחות?

סורי על עומס השאלות,
אבל באמת שחשוב לי ממש כ---ל מידע בנושא.

תודה רבה רבה רבה!!!

מה יש

משתמש מקצוען
כמו בחינוך הרגיל רק יותר בהקצנה
יש מחסור של כח אדם
(לא בחרדי במרכז הארץ)
אני לא יודעת לומר לך כלום על הלימודים
אבל חנמ זה עולם..
מה את רוצה לעשות בתוכו?
לפי זה תביני מה את רוצה ללמוד

E.Tehila

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כמו בחינוך הרגיל רק יותר בהקצנה
יש מחסור של כח אדם
(לא בחרדי במרכז הארץ)
אני לא יודעת לומר לך כלום על הלימודים
אבל חנמ זה עולם..
מה את רוצה לעשות בתוכו?
לפי זה תביני מה את רוצה ללמוד
משום מה מאז שהתחלתי לברר, נתקלתי ביותר ויותר כאלו שלמדו ולא מצאו מקום עבודה מסודר...
אולי חסר סייעות בכל מיני מקומות אבל זה עבודה שלא מצריכה לימודים בד''כ והשכר על הפנים.

הכיוון- ת'אמת לא ממש יודעת,
לעבוד עם ילדים, לקדם אותם.
אני אוהבת יותר להתעסק עם החנ''מ המורכב יותר,
לא מה שמוגדר היום חנ''מ ומשולב בחינוך הרגיל.-אולי גם זה בעתיד, עכשיו הפוקוס שלי יותר למורכב.

בכוון הנכון

משתמש פעיל
מנסיון כואב רוב החברות שלי שלמדו חינוך מיוחד לא עוסקות בזה בכלל
קשה להיות סייעת במשך תקופה מאד ארוכה ,
לעבוד בפרך ולא לקבל תגמול הוגן....

hadas112

משתמש חדש
היי
אני סטודנטית לחינו"מ (תואר)
יודעת לגבי עבודה בתחום שחסר הרבה מאוד כוח אדם גם מורות לאו דוקא סייעות (בשנה א' הציעו לי לחנך כיתה של ילדים אוטיסטים בתפקוד נמוך)
ואם יש לך שאלות על הילימודים אז בכיף

tovi100

משתמש צעיר
מלימודי הוראה תוכלי להיות- מורה או גננת
ובשתיהם השכר לא משהו
אם את אומרת שאת אוהבת לטפל בהם ממש
עדיף לך ללמוד מקצוע יותר טיפולי כמו מרפאה בעיסוק או קלינאות תקשורת
שם השכר יפה ומחפשים עובדים..

שניונת

משתמש פעיל
הי אני מורה עם תקן בחינוך מיוחד כבר 3 שנים,
קיבלתי הוראה עם תקן בשנה השניה שלי בתחום,
(שנה ראשונה סייעת)
משכורת לפי אופק חדש פלוס אחוזים נוספים שמקבלים בחינו"מ
(את יכולה לעשות מחשבון שכר בגוגל
נהנית כל יום בעבודה
אוהבת את הילדים ברמה קיצונית.

הדר מוריה

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אני שוקלת להתחיל להתמחות בצורה רצינית בחנ''מ.
עבדתי בעבר בכל מיני מקומות ומוסדות של חנ''מ, יש לי הרבה ידע ומושגים בעולם הזה-זה לא שאני באה ממקום ריק.
גם כיום כשאני בחינוך הרגיל אני די קולטת מהר קשיים ובעיות של ילדים.

אשמח לשמוע ממי שכבר עמוק בתחום ומבינה/עובדת בזה ומרוצה.
כמה נקודות:
1.כיום יש לי בכיר בהוראה רגילה בלבד, האם שווה לי לעשות המרה לגננות ואז בכיר בחנ''מ ואח''כ תואר?
הבנתי בהוראה בחנ''מ פחות מומלץ כי אין ביקוש, מצד שני נראה לי שהוראה זה כיוון שכולל כמעט הכל מה שאין כן כשמתעסקים רק עם הגיל הרך אני טועה?!
2.איפה הכי קל ומומלץ ללמוד את זה? אני מבינה שאצטרך הרבה שעות גם להתמחות ואח''כ לתואר, מצד שני אני גם חייבת להמשיך לעבוד בתקופה הזו ולא להחסיר יותר מידיי...
3.הבנתי שנוות ישראל בירושלים זה המקום הכי שמור שמציע תואר, מצד שני הבנתי שהם גובים מחיר גבוהה, ובהתחשב בכך שיש לי גם שעה פלוס נסיעה לכל כיוון אני די בספק, זה באמת שווה? או שעדיף ללכת למקומות כמו מבחר וכד' וזה לא כזה נורא..
4.מה הסיכוי לקבל עבודה מסודרת ומשרה קבועה בתחום? עד כמה המשכורת שווה את המאמץ והכוחות?

סורי על עומס השאלות,
אבל באמת שחשוב לי ממש כ---ל מידע בנושא.

תודה רבה רבה רבה!!!
גם אני פחות או יותר באותה דילמה.
יש לי בכיר ותואר בחינוך רגיל ושוקלת להרחיב את התואר לחנ"מ.
אוהבת לעבוד בעיקר אחד על אחד, שנקרא במשרד החינוך מורת שילוב.
ולהתעמק בתחום הנפש, על גבול ניתוח התנהגות.
כך שאם הגעת למסקנות, אשמח שתשתפי אותי :)

shirelo141

משתמש פעיל
ממה שאני רואה דווקא המחסור הגדול הוא למורות חנ''מ
בשנה שעברה והשנה חיפשו אצלינו בנרות מורות לחנ''מ.. הכוונה למוסד של משרד החינוך בחרדי גם בחינוך רגיל קשה למצוא..
אני מאוד נהנית, העבודה לא פשוטה אבל מי שאוהבת את התחום תהנה
כשנמצאים באופק חדש השכר לא רע, יש 15% תוספת ואם את מחנכת כיתה אז גם גמול חינוך
אני נכנסתי לתקן חינוך כיתה כבר בשנה השלישית שלי (לפני כן הייתי מורה מקצועית ומורה עמיתה שנה, לא סייעת..)
גננת לדעתי מרוויחה יותר כי היא מנהלת גן

בננות:)

משתמש פעיל
מעניין, תואר בחנ"מ הוא נחשב גם בהוראה רגילה או שבשביל הוראה רגילה יעדיפו משהי שעשתה תואר בהוראה רגילה?

אני פנתרה.

משתמש רשום
סיכוי גבוה מאד. יש מחסור רציני, והמוסדות ח"מ מתרחבים משנה לשנה.
כשאת מורה/גננת המשכורת שווה מאד. בד"כ מטעם משרד החינוך+אופק חדש.
את את אוהבת את זה מאד ממליצה.

ר ל

משתמש פעיל
צילום מקצועי
בנוות אומנם יקר מאד 20 א' + בנוסף לנסיעות
אבל עדין לדעתי שווה יותר ממקומות אחרים
יחסית יש הרבה למידה דרך הטלפון וכו'

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה