כללי למבינים ברזי התוכנות של אדובי

דורון רונן

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
שמתי לב שקובץ באינדי שוקל הרבה פחות מקובץ בפוטושופ למרות שהוא מכיל אותה תמונה, ובאותה איכות יחד עם פרטים נוספים. אני מתכוון לתוצאה הסופית אחרי שמירת הקובץ בפורמט pdf. האם משהוא יודע מדוע זה כך. חשוב לי לדעת היות ולעיתים הקובץ בפוטושופ יוצא גדול מאד גם אחרי ששומרים אותו כעותק ברזולציה נמוכה יותר, ולכן אני לא מצליח לשלוח אותו במייל. לכן שאלתי היא האם ניתן להעביר אותו לאינדי ולשמור אותו כקובץ PDF בלי לאבד שום דבר מהאיכות. ואם כן כיצד זה יתכן.

NG

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
פוטושופ - שומר לך זאת עם כל הכובד משום שבדר"כ לפני הכל גם כשאתה סוגר זאת בפוטושופ עליך לשטח את השכבות לשכבה אחת ואז זה ישמר לך בפחות נפח.

אינדיזיין מבוססת על לינקים כך שהוא לא סוחב עמו את כל כובד הגרפיקה.
וכמובן שהיא לא מאבדת מהאיכות

NG

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
היי

פוטושופ - שומר לך זאת עם כל הכובד משום שבדר"כ לפני הכל גם כשאתה סוגר זאת בפוטושופ עליך לשטח את השכבות לשכבה אחת ואז זה ישמר לך בפחות נפח.

אינדיזיין מבוססת על לינקים כך שהוא לא סוחב עמו את כל כובד הגרפיקה.
וכמובן שהיא לא מאבדת מהאיכות

חיטובים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ובקיצור:
התמונות לא מוטמעות בקובץ האינדיזיין אלא רק קישורים, ולכן הוא שוקל פחות. הטמעת התמונות מתבצעת בעת הייצוא ל-PDF.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
בפוטושופ אם שומרים בשכבות, הוא יוצא גדול אבל אם מסירים את ה V בשכבות, הוא שומר בנפח יותר קטן.
ולמרות זאת הרבה יותר קל ונוח לייצא ל PDF איכות דפוס באינדיזיין.

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
היכן מסירים את הוי בשכבות בפוטו שופ, לא זכורה לי כזו אופציה...

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
כשאת עושה save as > pdf
נפתחת לך תיבת דו שיח. למטה, יש לך אפשרויות של save as copy.
אם מסמנים בו V, זה מסיר את ה V מ save as layers
[אני מקווה שכך באמת הם כותבים, זה נכתב מהזכרון]

אלי ויסברג

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
הוא מדבר על משקל הקובץ הסופי של הPDF.
יש הפרשים בין פוטושופ לאינדי גם בשיטוח בPS.

אם תמקם את הPSD (גם כPDF מיוצא מPS) באינדי זה ישקול פחות, אבל וקטורים (כמו טקסט) ישוטחו.

--

באותו עניין. למה באילוסטרייטור קובץ ישקול יותר ממקביל באינדי, למרות שאני מתאים את ההגדרות כמו שצריך?

דורון רונן

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נא לעיין שוב בשאלה

אני יודע שאינדיזין בעצם לא מטמיע את התמונות אלא רק שומר על לינקים, אבל כתבתי בשאלה שההבדל הגדול בין שתי התוכנות הוא גם כאשר מייצאים לפידיאף, גם אם מסמנים וי בשמירה לקובץ. עדיין ההבדל הוא עצום בנפח. לכן שוב אני שואל אם יש לי תמונה בפוטושופ שאני רוצה ליצא אותה כפידיאף, האם הדרך היחידה והטובה היא להעביר אותה לאינידי. זה נשמע לא הגיוני אבל משום מה זה מקטין את הקובץ ביותר מ80 אחוז.

israel10

משתמש רשום
מנסיון.

מה שאני גיליתי (אולי זה כבר ידוע לכולכם) שיש הפרש מאוד גדול במשקל כששומרים בפוטושופ מסמך ז"א SAVE AS - PDF לעומת כשמדפיסים ז"א PRINT בPDF
כלומר: כשמדפיסים לפי די אף הקובץ שוקל הרבה פחות!

קדימה k

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
ובכן... אם זה חידוש עבורכם- אז אינדיזין זו הדרך הנכונה ביותר לייצא קבצים לPDF.
בגלל ההבדל המשמעותי במשקל, כמו שצויין פה.
מה זה אומר?
פשוט מאד, כל עבודה שעשיתם (פוטושופ, אילוסטריטור) תפתחו באינדי' ותשמרו כקובץ PDF. תופתעו לגלות כמה הקובץ קל.
בהצלחה!

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
כשסוגרים נכון מהתוכנות הנ"ל,
לא מצאתי פערים משמעותיים אם בכלל.

דורון רונן

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
תודה רבה על התשובות. אך האם משהוא יכול להסביר בצורה מקצועית מדוע זה כך. הרי שניהם דוחסים לקובץ פי די אף באותה שיטה. אם כך מניין נובע הפער הזה. כשנבין את זה אולי גם נדע לשחק בהגדרות של הפוטושופ מעבר למה שצוין פה כדי להשיג תוצאה יותר דלת משקל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה