התייעצות לכלוך בלתי נסבל בבניין

רבקה ק.

משתמש פעיל
מה הייתם עושים אם יש ילד מסוים, לא ילד קטן, מלכלך שוב ושוב את הלובי של הבניין ואת המעלית.
גם את חדר המדרגות אם כי ניכר ששם הוא פחות מבקר למזלנו,

מטנף פירושו זורק עטיפות של ממתקים, ביסלי במבה, כוסות נייר, עטיפות איגלו, ויורק. בעיקר יורק, זו הבעיה הגדולה. ההרגשה שהכל מזלזול אבל זה לא באמת משנה למה.

אמא שלו אמרה לי שיש לו בעיות בוויסות חושי (לא חושבת בכלל שאמור להיות קשר!)
והיא מטפלת בזה ושבכל מקרה בפעם הבאה אקרא לה.

וכך היה, אני הועד הבית ואני מחויבת לשמור על הניקיון והסדר כלומר לא לעמוד כמו שומרת או מנקה,
אבל זאת אחריות שלי באופן כללי, דיירים אחרים מתלוננים וזה ממש מציק, מעבר לכך עובד הניקיון שמגיע פעם אחת בשבוע לא צריך לעבוד קשה יותר בגלל זה.

באותו מקרה אמא שלו דרשה ממנו פשוט לנקות את מה שלכלך.
לפני כמה ימים שוב פעם יריקה במעלית.
במקרה הוא ירק כשהבת שלי הייתה איתו במעלית כלומר אפילו אין לו מודעות להתבייש או שהוא שם פס אחד גדול.

שוב קראתי לגברת שאמרה לו להרים את מה שהוא עשה הפעם ללא נייר אלא ביד החשופה עצמה, סליחה על הגועל, עד שלא היה נקי הוא שוב ושוב הרים ונזל לו קצת כמו שמרימים חלמון של ביצה שנשברה, סליחה שוב על התיאור המבחיל אבל למה שרק אני אגעל )-; הילד נראה נבוך. האמא ביקשה בעדינות לא באלימות או אימפולסיביות אבל הילד פשוט ציית.

אתם חושבים שהייתי צריכה לנסות לעצור בעדה? מצפון וכו׳.

מעבר לכך אם ממשיך לטנף האם עלי להמשיך לערב אותה או לנקוט בדרכים אחרות ואילו דרכים אם כן. באמת נהיה בלתי נסבל.

תודה למי שקרא עד כה.

אבא1

משתמש פעיל
מהיכרות במשפחה המורחבת-יריקות קשורות לבעיה בויסות חושי.
כמיטב ידיעתי הם ניסו לטפל בילד ההוא בוויסות, זה כנראה לא כ"כ פשוט.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
ושאר הלכלוך גם קשור לויסות חושי?
בעיות וויסות חושי יכולות להיות חלק מקולקציה רחבה של הפרעות נוירולוגיות אחרות.
יתכן שלאמא נוח ונעים יותר לנקוב בשם של הבעיה האחת ולא בכותרת הכללית (ואפשר להבין אותה).
מאד מבינה את המצוקה של דיירי בניין, ומאידך - גם את ההתמודדות של הילד והוריו. נראה לי שאפשר לדרוש מהם בנעימות אסרטיבית לדאוג שזה לא ישנה.
אף שהמצב מכעיס ומגעיל מאד, אם תכניסו בלב חמלה כלפי ההורים והילד (הם לא אשמים בהתמודדות הזו, היא קשה להם ודורשת ומאתגרת בשלל מישורים ומסבה הרבה אי נעימות מול הזולת, לא רק מול דיירי הבניין) - או אז תצליחו לפנות אליהם בנעימות לצד האסרטיביות.
דרישה שלא תכיל לצידה חמלה והבנה - גם תפגע בהם וגם, ככל הנראה, לא תוביל לשינוי, בטח לא שינוי לאורך זמן.

תלמה.

משתמש רשום
אני הייתי עושה שני דברים.

א. ממשיכה ללכת לאמא. זה לא ענייני איך היא מטפלת (אם כי הטיפול נראה סבבה לגמרי) וגם לא עוקבת לראות מה תעשה לו וכך על הדרך גם לא מראה התערבות וגם לא נגעלת... שני ציפורים במכה אחת.

ב. ואת זה הייתי עושה גם בלי קשר למה יעשה הילד בעתיד. מציעה לאמא לפצות את המנקה יחד עם הילד על העבר, זה נראה לי סופר חינוכי, לא כהתערבות וגם לא כממונה על ועד בית אלא כהצעה חברית משכנה.

בי. נ

משתמש צעיר
האם יש פחים בכל קומה?
אולי כדאי לשים גם אחד קטן במעלית.
יתכן שזה יקל עליו, אם לא יצטרך לשמור על הלכלוך עד קומת קרקע וכדו'.

[כמובן לא מצדיק את ההתנהגות אם אין פחים, אבל צריך להיות חכמים ולא צודקים, בפרט שגם כך הוא ומשפחתו מתמודדים.]

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מה את רוצה לעשות?
להיות גננת חנ"מ ולעזור לה לטפל בבעיות? או וועד בית?
תסבירי לה בעדינות שאת מבינה את הקשיים מצד שני אנשים משלמים בשביל לקבל בניין נקי ולכן בבקשה שתיקח עליו חסות, - לעקוב אחריו, להשגיח שלא יוצא עם ממתקים לבחוץ, לא לשלוח אותו לבניין עם ארטיקים וכו' לגבי יריקות חושבת שכן את צריכה להעיר לה שזה לא היגייני וממש לא מכובד ולכן שתטפל בנושא הזה בדחיפות.
כמובן שהכל בעדינות כי בכל אופן היא מתמודדת בצורה לא פשוטה.

משקיע חרוץ

משתמש פעיל
מעבר לכך אם ממשיך לטנף האם עלי להמשיך לערב אותה או לנקוט בדרכים אחרות ואילו דרכים אם כן
אולי פשוט לנסות לדמיין שזה היה הילד שלי וחוץ מהקושי בבית ובחברה נוסף לי כעת הקושי ואי הנעימות בבנין
ולנסות לחשוב על האימא שמתאמצת ומולך צריכה לנקות אחרי בנה הגדול
ולהתמודד עם חוסר ההבנה
אמא שלו אמרה לי שיש לו בעיות בוויסות חושי (לא חושבת בכלל שאמור להיות קשר!)
מה את רוצה ממנה -היא רצה לנקות אחריו ,היא מוכנה לשתף פעולה, את מצפה שתמסור אותו לאימוץ
או שתניח עליו רסן
אין מה לעשות לפעמים צריך להתמודד ולהתחשב בקשיים של השני ולשמוח שאתם לא מתמודדים עם זה

רבקה ק.

משתמש פעיל
האם יש פחים בכל קומה?
אולי כדאי לשים גם אחד קטן במעלית.
יתכן שזה יקל עליו, אם לא יצטרך לשמור על הלכלוך עד קומת קרקע וכדו'.

[כמובן לא מצדיק את ההתנהגות אם אין פחים, אבל צריך להיות חכמים ולא צודקים, בפרט שגם כך הוא ומשפחתו מתמודדים.]
תודה על הרעיון.
אין פחים בכל קומה (יש בניינים שיש פח בכל קומה?)
אדבר עם הדיירים, העלות מינורית. תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה