ליצירה תורנית מרתקת - דרושים שותפים!

חכם עתיק

משתמש רשום
שלום רב לאוהבי תורה,

התחלנו לעבוד על יצירה תורנית גדולה, ייחודית ומרתקת - בה אנו מסדרים שאלות המגיעות מעולם המעשה, במציאות החיים המודרנית כיום - על פי סדר השולחן ערוך.

מדובר כאמור, בתחום תורני מעניין, מרתק, ונחוץ מאוד לעולם התורה.

התחלנו בעשייה בשו"ע חו"מ הל' דיינים (סימנים: א-כז).

אנו מחפשים שותפים נוספים לרעיון ולדרך 'דאינו דומה מועטין העושין את התורה למרובין העושין את התורה' שישתתפו בכתיבה ובעריכה משותפת - שאלות מצויות ממציאות החיים היום - ע"פ סדר השולחן ערוך.

אם אתה מתחבר לרעיון, או שהוא נראה לך מעניין, שלח מייל ל: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

בברכת התורה.

חכם עתיק

משתמש רשום
אם שותפות יש כאן הרי ששכר אין כאן ;)..

כאמור לא מדובר בעבודה קבועה - אלא ביצירה תורנית מעניינת ומרתקת מאאאוד, שיכולה להתאים ל"שעות הפנאי התורניות" (מושג שהתחדש זה עתה!) בה כל אחד ייתן קצת מחלקו ובאופן משותף ייצא בעז"ה יצירה תורנית מפוארת ותועלתית ביותר, ומיני ומינך תסתיים שמעתתא.

הפעילות יכולה מאוד לקדם ברמה התורנית וההלכתית כל אחד מהמשתתפים הפעילים.

ביקרא דאורייתא.

ערך רב

משתמש פעיל
עריכה תורנית
בזאת תבחנו:
אם תצליח להביא את העורכים התורניים להוציא זמן בשביל הפרוייקט שלך, החשוב, המעניין והמרתק ככל שיהיה, מבלי מתן שכרה בצידה (בעולם הזה לפחות), כנראה אתה באמת חכם עתיק.

chagold

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
אגב, גם לי יש פרוייקט תורני ענק שאני מצפה לעבודת צוות להקמתו. אבל אני גם מודע לכך שעבור העורכים התורניים זה לכה"פ ככל 'כולל' אחר.

ערך רב

משתמש פעיל
עריכה תורנית
נכתב ע"י chagold;2489961:
אגב, גם לי יש פרוייקט תורני ענק שאני מצפה לעבודת צוות להקמתו. אבל אני גם מודע לכך שעבור העורכים התורניים זה לכה"פ ככל 'כולל' אחר.

בא נדבר בלשון חז"ל:
אם אין קמח אין תורה.

toichen

משתמש רשום
שאלה לחכם עתיק: האם אתה בעצמך מרים את הפרויקט הזה ללא מימון ובהתנדבות מלאה?

shar

משתמש צעיר
עריכה תורנית
מי שאומנותו כתיבתו, לא נראה לי שיחלק בחינם את כלי אומנותו, ובדרך כלל לאומן אין עתות פנאי כי דבק באומנותו בכל עת.
ודי לחכימא.

חכם עתיק

משתמש רשום
תשובות לתגובות:

בעל ערך רב כתב: בזאת תבחנו: אם תצליח להביא את העורכים התורניים להוציא זמן בשביל הפרוייקט שלך, החשוב, המעניין והמרתק ככל שיהיה, מבלי מתן שכרה בצידה (בעולם הזה לפחות), כנראה אתה באמת חכם עתיק. ועוד כ' בהמשך דבריו: בא נדבר בלשון חז"ל: אם אין קמח אין תורה.

תשובה: הבא ונביא דוגמאות מן החול אל הקודש: המרשתת מלאה באין סוף וגבול ותכלית של כתיבה (גם מקצועית ואיכותית) של חומרים שכותביהם לא קיבלו ולא יקבלו עבורם שום תגמול בעולם הזה ובעולם הבא. ניקח רק את אחד המיזמים הבולטים: 'ויקיפדיה'. בגירסה העברית לבדה יש כיום למעלה מ-200,000 ערכים (!!) בשאר השפות יש אינסוף ערכים, הערכים ברובם מושקעים, כתובים בצורה מקצועית, מיליארדי שעות שאנשים - בחלקם מלומדים ואנשי מקצוע, השקיעו, כתבו, ערכו, הביאו מקורות וקישורים - הכל ללא שום קבלת תגמול כאמור.

במקרה דידן, אנו פונים לאנשים שרגילים ואוהבים ללמוד תורת ה', כשהם מודעים לחשיבות העצומה שבעצם הלימוד, ליצירת פרוייקט תורני משותף שכל אחד ואחד יוכל להשתמש בו ולהעלות עשרות מונים את רמת הלימוד ןהעיון שלו. כאמור מדובר ביצירה מעניינת וגם קלה לביצוע (פרטים בהמשך לפי דרישה) כך שאנני רואה שום סיבה הגיונית שהמיזם יצליח באופן פחות מהפרויקטים הנ"ל, ולא תהא כהנת כפנדקית.

chagold כ': אגב, גם לי יש פרוייקט תורני ענק שאני מצפה לעבודת צוות להקמתו. אבל אני גם מודע לכך שעבור העורכים התורניים זה לכה"פ ככל 'כולל' אחר.

ובכן: אם מדובר ביצירה שיתופית ומעניינת - לך על זה! כאמור - ההגיון אומר דווקא שאפשר להצליח דווקא ללא מימון ומיסחור הרעיון - כל מה שמתוקצב הוא בהכרח מוגבל (לתקציב) דווקא מה שפועל ללא מימון יכול להצליח יותר! וגם אם הרעיון לא יצליח ב-100% אלא ב-20% זה עדיין עדיף מ-0% שהוא מצליח כיום.

אגב מסקרן אותי לשמוע על הרעיון שלך - תוכל להשאיר הודעה באשכול זה או באישי שלי.

ר' toichen כתב: שאלה לחכם עתיק: האם אתה בעצמך מרים את הפרויקט הזה ללא מימון ובהתנדבות מלאה?

תשובתי: אכן כך, התחלתי את המיזם מיוזמתי וללא שום מימון משום גורם - אינני יודע אם ההגדרה היא 'בהתנדבות' כי אני פשוט מאאאוד אוהב את העשייה הזו ואנני 'מנדב' את עצמי אליה, ומבחינתי מדובר בלימוד תורה ברמה גבוהה ועמקנית, תוך כדי יצירה ועשייה תורנית תועלתית. אבל אם התוכן הפנימי של השאלה היא: אולי אתה בעצם עושה קופה מכל העניין ופשוט מחפש 'פראיירים' שיעבדו עבורך חינם? ובכן: איני מתכנן לראות מכל העניין אף פרוטה שחוקה. אני מתכוון לתועלת המטרה - יצירה שתאפשר לרבבות לומדים ללמוד הלכה בצורה עמוקה, יסודית, מובנת וברורה לאין ערוך ממה שלומדים כיום.

הרב shar כתב: מי שאומנותו כתיבתו, לא נראה לי שיחלק בחינם את כלי אומנותו, ובדרך כלל לאומן אין עתות פנאי כי דבק באומנותו בכל עת. ודי לחכימא.

תשובתי: יורשה לי לחלוק על דעת כת"ר, א' להרבה מאוד אומנים באומנות התורה יש עדיין זמנים לא מנוצלים, שיוכלו להקדיש - ללא שום מחויבות כמובן - למיזם המרתק הזה. יש גם הרבה עורכים תורניים בתחילת דרכם שהמיזם יוכל להוות עבורם סוג של התמחות וניסיון בעריכה תורנית - כאמור אינסוף אנשי מקצוע באינסוף תחומים שמחים לחלוק את תחום התמחותם אף ללא מימון.

בהמשך אסביר לגופו של עניין על עצם המיזם וחשיבותו העצומה.

בברכת התורה.

עלה גדול

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
כעורך תורני ותיק, נראה לי שקצת חבל להשקיע כל כך הרבה מלל - כפי שהשקיעו כאן עד עתה - על ביצה שלא נולדה...
יתכבד הרב חכם עתיק, יעלה בפרוטרוט את מיזם חייו, ויראו העורכים אם אף הם נמשכים לזה.
כי דבר אחד ברור: אדם לא יעשה דברים בחינם, אלא אם כן הוא אוהב אותם. אם אכן יוברר שיש בפרוייקט הזה טעם ו'גישמאק', שמא יהיו אי אלו חכמים חדשים, שירצו להשתתף...
[ולדעתי די בזה, ואין טעם להמשיך להתגושש על מה שאינו ידוע].

יונתן1

משתמש צעיר
עריכה תורנית
נכתב ע"י חכם עתיק;2492647:
תשובה: הבא ונביא דוגמאות מן החול אל הקודש: המרשתת מלאה באין סוף וגבול ותכלית של כתיבה (גם מקצועית ואיכותית) של חומרים שכותביהם לא קיבלו ולא יקבלו עבורם שום תגמול בעולם הזה ובעולם הבא. ניקח רק את אחד המיזמים הבולטים: 'ויקיפדיה'. בגירסה העברית לבדה יש כיום למעלה מ-200,000 ערכים (!!) בשאר השפות יש אינסוף ערכים, הערכים ברובם מושקעים, כתובים בצורה מקצועית, מיליארדי שעות שאנשים - בחלקם מלומדים ואנשי מקצוע, השקיעו, כתבו, ערכו, הביאו מקורות וקישורים - הכל ללא שום קבלת תגמול כאמור.

בויקיפדיה אתה חלק ממשהו ענק, אלפי אנשים יקראו וייעזרו במה שכתבת, זה נותן מוטיבציה.

לגופו של הפרויקט, יש סדרת ספרים בשם אבני דרך (פרינץ), 10 כרכים של שאלות מעשיות על כל חלקי השו"ע. הסדרה הצליחה לא רע.

חכם עתיק

משתמש רשום
נכתב ע"י יונתן1;2494986:
בויקיפדיה אתה חלק ממשהו ענק, אלפי אנשים יקראו וייעזרו במה שכתבת, זה נותן מוטיבציה.

לגופו של הפרויקט, יש סדרת ספרים בשם אבני דרך (פרינץ), 10 כרכים של שאלות מעשיות על כל חלקי השו"ע. הסדרה הצליחה לא רע.

א) המיזם התורני שלנו הוא גדול מאוד,ואלפי לומדים ילמדו וייעזרו בו בעז"ה. מדובר ביצירה תורנית מהפכנית שתיתן הרבה מוטיבציה להשתתף בה.

ב) אינני יודע מדוע בחרתם בשו"ת אבני דרך על פני אלפי יצירות דומות - שו"תים בנושאים אקטואליים (למעשה, רוב השו"תים הם בנושאים אקטואליים לזמנם..) - היצירה שלנו אינה שו"ת כלל - מדובר במיזם שונה ולמען מטרה שונה.

יונתן1

משתמש צעיר
עריכה תורנית
נכתב ע"י חכם עתיק;2495896:
אינני יודע מדוע בחרתם בשו"ת אבני דרך על פני אלפי יצירות דומות - שו"תים בנושאים אקטואליים (למעשה, רוב השו"תים הם בנושאים אקטואליים לזמנם..) - היצירה שלנו אינה שו"ת כלל - מדובר במיזם שונה ולמען מטרה שונה.

מפני שחיפשתי חיבור העונה לקריטריון הבא: "יצירה תורנית גדולה, ייחודית ומרתקת - בה אנו מסדרים שאלות המגיעות מעולם המעשה, במציאות החיים המודרנית כיום - על פי סדר השולחן ערוך". אם יש מעבר לכתוב כאן - לא נביאים אנחנו.

העיקר, שיהיה בהצלחה, ונשמח להתבשר על הוצאת הכרך הראשון (לא בציניות).

העתק שמש

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
בפרוייקט השו"ת יש על כל סימן בשו"ע את התשובות מהשו"תים השונים

ערך רב

משתמש פעיל
עריכה תורנית
נכתב ע"י loters;2505871:

כנראה התכוונת בפרוייקט "אוצרות השו"ת", מבית "אוצרות התורה" בשילוב הכרטסת הידועה והמקיפה מבית "אוצר הפוסקים".

[וגם אם לא התכוונת, הוא מקיף ומכיל פי כמה וכמה מהציונים של פרוייקט השו"ת.]

חכם עתיק

משתמש רשום
נכתב ע"י loters;2505871:

אני מכיר היטב את העבודה של פרוייקט השו"ת ונעזר בה רבות למיזם שלנו - היא אמנם עבודה מאוד מאוד בוסרית וחסר בה הרבה מאוד עריכה, אבל זה עדיין מיזם חשוב. את היצירה של אוצר הפוסקים אינני מכיר לצערי - אבל התרשמתי שמדובר במשהו איכותי בהרבה.

ערך רב

משתמש פעיל
עריכה תורנית
נכתב ע"י חכם עתיק;2510610:
אני מכיר היטב את העבודה של פרוייקט השו"ת ונעזר בה רבות למיזם שלנו - היא אמנם עבודה מאוד מאוד בוסרית וחסר בה הרבה מאוד עריכה, אבל זה עדיין מיזם חשוב. את היצירה של אוצר הפוסקים אינני מכיר לצערי - אבל התרשמתי שמדובר במשהו איכותי בהרבה.

באמת חבל שאתה לא מכיר אותו.
התוכנה של "אוצרות השו"ת" מקשרת את המפתח של אוצר הפוסקים עם הספרים הסרוקים מתוך המאגר של אוצרות התורה, שהסריקה שלהם איכותית ביותר ללא תחרות.
המפתח מסודר הן על פי עניינים בסדר א"ב, והן על פי סימני השו"ע עם כל הענינים הקשורים לסימן. כמו כן יש לך אפשרות לחפש על פי מלים הן במפתח, והן בגוף הטקסט [ברמה מסויימת]
ואם פגעת בנושא מסוים, הוא מביא אותך מהר מאד לשאר הנושאים הקשורים לאותו סימן בשו"ע שהנושא קשור אליו. ועוד ועוד.

ומחירו ממש לא יקר: 1200 ש"ח לפי פרסומי "טל מערכות" המשווקת אותו.
לדעתי, אם תשתמש בו לצורך המיזם שלך, תברך על כל שקל שהוצאת לקנייתו.

נ. ב. יש לי את המאגר ואני נהנה ממנו מאד.
אין לי שום קשר ליוצריו או משווקיו.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
במקום לגייס מתנדבים להוציא לאור את הרעיון הכביר
תגייס בשלב זה תורמים שיעזרו לך לממן צוות שיעשה את המלאכה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה