התייעצות לימודי UX-UI במכללות החרדיות השונות - מה יש לכם לומר?

חלוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרוג,
אימאג'
סיעור מוחות

מה הרמה?
מי יותר מומלץ?
מה ההבדלים?

צרצרית

משתמש מקצוען
סיעור מוחות מבטיחים השמה מטורפת... ומשכורות גבוהות מאד
מעניין אם אכן זה כך בשטח.

תפוח אדמה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
אני מהצד של המעסיקה
קודם כל, כל מעצבת שמכבדת את עצמה צריכה שיהיה לה גם UX-UI
אם מקומות הלימוד מבטיחים מספרים דמיוניים ועבודה בהייטק, זה כבר באמת בעיה שלהם.
(ראיתי בית ספר שמספר שמרוויחים בזה 20-30 אלף שקל... אז אולי אחת או שתיים שהתברגו בהייטק, או עצמאיות שאחרי שנים של עבודה מגיעות לסכום הזה, חוץ מזה זו הטעיה גסה ממש)
המשכורת של זה דומה לשכר של מעצבת רגילה. אבל כן נותן לך עדיפות אם יש לך את זה.
ואם את מתבססת על עיצוב להייטק, אז ההיטק במצב מאוד קשוח עכשיו. אין כמעט השמה חדשה, בעיקר פיטורים.
השוק הזה מוצף, כמו כל מקצוע
אבל.. אם את טובה ממש, ויצרת לך בידול אמיתי את תמצאי עבודה טובה.
לגבי מקום לימודים
שווה לבדוק כל מקום לגופו של ענין, מי המרצים, מה הם מציעים, איפה הבוגרות השתלבו.

אני אישית למדתי את התחום הזה לפני הרבה שנים, בנטקראפט, והעסק שלי מתבסס עליו (לא רק) והצוות שלי כולל מאפיינות ומעצבות UX-UI.

אה ועוד משהו,
יש המון המון בוגרות מסלולי עיצוב ו-UX-UI יש מעטות שבאמת יודעות לתת עבודה טובה ומקצועית. בסוף זה באמת תלוי בכשרון אישי והבנה, והרבה רצון להתקדם ורעב לעבוד

נערך לאחרונה ב:

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
כמי שער לדרישות ומגמות השוק, אומר זאת בצורה הכי ברורה. (גילוי נאות. אני מנהל של פרוג, ואחראי על תוכניות הלימוד והפדגוגיה)

למי אני ממליץ כיום ללכת ללמוד UXI:
מעצבת גרפית
שרוצה לשפר את יכולותיה בסטודיו שלה, או להתקבל כמעצבת שיודעת גם UXI למקומות עבודה העוסקים בדיגיטל.

למי אני לא ממליץ ללכת ללמוד UXI:
אדם שרוצה לעסוק בתחום הזה, ולא כמשפר יכולת קיימת בעיצוב. (אין מקומות רבים שמחפשים שכיר בתחום UXI, בחברת הייטק של מאות מתכנתים יעסיקו בודדים מאד ב UXI, לא שאין מקומות עבודה, יש, אבל השוק תחרותי).

חלוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני מהצד של המעסיקה
קודם כל, כל מעצבת שמכבדת את עצמה צריכה שיהיה לה גם UX-UI
אם מקומות הלימוד מבטיחים מספרים דמיוניים ועבודה בהייטק, זה כבר באמת בעיה שלהם.
(ראיתי בית ספר שמספר שמרוויחים בזה 20-30 אלף שקל... אז אולי אחת או שתיים שהתברגו בהייטק, או עצמאיות שאחרי שנים של עבודה מגיעות לסכום הזה, חוץ מזה זו הטעיה גסה ממש)
המשכורת של זה דומה לשכר של מעצבת רגילה. אבל כן נותן לך עדיפות אם יש לך את זה.
ואם את מתבססת על עיצוב להייטק, אז ההיטק במצב מאוד קשוח עכשיו. אין כמעט השמה חדשה, בעיקר פיטורים.
השוק הזה מוצף, כמו כל מקצוע
אבל.. אם את טובה ממש, ויצרת לך בידול אמיתי את תמצאי עבודה טובה.
אישית אני מקבלת בוגרות של סיעור מוחות והן פשוט מעולות. אני חושבת סיעור מוחות באמת מתעלה מעל כולם.
אני אישית למדתי את התחום הזה לפני הרבה שנים, בנטקראפט, והעסק שלי מתבסס עליו (לא רק) והצוות שלי כולל מאפיינות ומעצבות UX-UI.

אה ועוד משהו,
יש המון המון בוגרות מסלולי עיצוב ו-UX-UI יש מעטות שבאמת יודעות לתת עבודה טובה ומקצועית.

כמי שער לדרישות ומגמות השוק, אומר זאת בצורה הכי ברורה. (גילוי נאות. אני מנהל של פרוג, ואחראי על תוכניות הלימוד והפדגוגיה)

מעצבת גרפית
שרוצה לשפר את יכולותיה בסטודיו שלה, או להתקבל כמעצבת שיודעת גם UXI למקומות עבודה העוסקים בדיגיטל.

אדם שרוצה לעסוק בתחום הזה, ולא כמשפר יכולת קיימת בעיצוב. (אין מקומות רבים שמחפשים שכיר בתחום UXI, בחברת הייטק של מאות מתכנתים יעסיקו בודדים מאד ב UXI, לא שאין מקומות עבודה, יש, אבל השוק תחרותי).

תודה על התשובות הכנות והמפורטות!

@תפוח אדמה, את יודעת לומר אם סיעור מוחות בעדיפות גם על מכללות לא חרדיות כגון ג'ון ברייס, האקריו וכדו?

ומה דעתך, תכונות של ניתוח ומחקר, קריאטייביות והבנה בעיצוב, שאפתנות ופרפקציוניזם,
ביחד עם הרבה עניין בתחום (אתרים ואפליקציות ש'עושים את זה נכון' פשוט משמיטים לי את הלסת, וכן להיפך.... ובא לי להיות מי שמייצר את המושלמות הזאת!)
יכולים להוביל להיות מקצועית ומובדלת, או שכל זה מצוי גם אצל בוגרות שיצאו מהלימודים בינוניות, עם יתרונות לדיגיטל ותו לא?

תפוח אדמה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
תודה על התשובות הכנות והמפורטות!

@תפוח אדמה, את יודעת לומר אם סיעור מוחות בעדיפות גם על מכללות לא חרדיות כגון ג'ון ברייס, האקריו וכדו?

ומה דעתך, תכונות של ניתוח ומחקר, קריאטייביות והבנה בעיצוב, שאפתנות ופרפקציוניזם,
ביחד עם הרבה עניין בתחום (אתרים ואפליקציות ש'עושים את זה נכון' פשוט משמיטים לי את הלסת, וכן להיפך.... ובא לי להיות מי שמייצר את המושלמות הזאת!)
יכולים להוביל להיות מקצועית ומובדלת, או שכל זה מצוי גם אצל בוגרות שיצאו מהלימודים בינוניות, עם יתרונות לדיגיטל ותו לא?
לא נכנסת לבית ספר זה או אחר,
אני חושבת שזה קצת מוטעה להגיד את זה
כי אני באיזור מסויים בארץ שבו כל הבוגרות שהגיעו אליי או רובן מסיעור מוחות וסמינר מעולה בירושלים.

בגדול, צריך לבדוק כל מקום לימודים מה הוא מציע, ומה התוצרים של התלמידות. יותר מסיפורים איפה הן השתלבו וכמה הן מרוויחות. כי יש בזה הרבה אחיזת עיניים.

מה שאני חושבת שלא פחות חשוב בממשקים ואפליקציות, זה קודם כל הבנה על הכלי הזה, ולכן תלמידה שאין לה סמארטפון, קשה לה להבין את המונחים בלי להתנסות.
אבל שנית - הבנה בפסיכולוגיות התנהגותיות, הבנה שיווקית, וזה בסוף מה שמביא אותך לנקסט לבל.

תפוח אדמה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L

מעצבת גרפית

מדויק!

חלוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תודה שטרחת לשתף אותי בתובנות שלך! זה מקדם אותי להבין לאן אני חותרת.
את מוכנה להתקדם איתי טיפה הלאה?
במידה וההתאמה שלי לתחום היא בול, ויהיו לי תוצרים ברמה גבוהה מאד, מה אפשרויות התעסוקה, חוץ מחברות הייטק, שיניבו רווחים יותר ממעצבת גרפית וגם יתנו את העיסוק ב'נישה' הספציפית, שכל כך מעניינת אותי?

אגב, יש מצב שאת שולחת לי הודעה באישי?

הת"ת המרכזי

משתמש פעיל
בסיעור מוחות שניים מקורס זה שנה טובה
למיטב ידיעתי ככה זה ברוב המקומות אין הרבה משרות
ללמוד UI/UX זה די לשים כסף על קרן הצבי

חיוש

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
כמי שמכירה היטב את התחום. אין לי אלא להסכים וגם להתפעל ממה שפרוג כתב כאן.(חיים דיקמן?).
אין הבטחות שווא. אומר כאן באופן ברור את מה שקורה בשוק.

חלוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בסיעור מוחות שניים מקורס זה שנה טובה
למיטב ידיעתי ככה זה ברוב המקומות אין הרבה משרות
ללמוד UI/UX זה די לשים כסף על קרן הצבי

כמי שמכירה היטב את התחום. אין לי אלא להסכים וגם להתפעל ממה שפרוג כתב כאן.(חיים דיקמן?).
אין הבטחות שווא. אומר כאן באופן ברור את מה שקורה בשוק.

תודה לכל מי שתרם את דעתו בנושא,
ובהחלט הכנות של מנהל פרוג - @prog, ממש לא מובנת מאליה, הייתי צריכה לציין את זה קודם.

אשמח אם תוכלו לעזור לי ולומר,
האם UXI זה או הייטק או כלום, או שיש משהו באמצע? ולא גרפיקאית שמשפרת ביצועים (ונניח לעניין השכר... לא המטרה כרגע, והמילה הייטק לא עושה לי את זה.. אולי להיפך)
אולי בעצם להיות פרילנס?
והמשרות שכן קיימות, הייטק ולא הייטק,
מי משיג אותן? מי שהכי כישרוני? למי שיש קשרים? מי שמגיע כבר מתחום ההייטק?
כל התשובות נכונות?

כל מידע בעניין יעזור לי,
לפני שאשים את כספי, על קרן הצבי...

נערך לאחרונה ב:

הת"ת המרכזי

משתמש פעיל
UI/UX זה עיצוב אפליקציות ומערכות מורכבות
על פי רוב זה דברים שצריכים תכנות ואי אפשר לבנות עם תוספים
(להבדיל מאתרי תדמית ואתרי מכירות פשוטים)
צריכים להיות שכירים
למרות שעוד דקה תקפוץ מישהי
ותגיד שהיא פתחה עסק עצמאי ויש לה לקוחות עד אין קץ
פרוג שזה האכסניה שלנו מצוינים
וגם סיעור מוחות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה