לימודי תחום העיצוב- שאלה מהותית

Royph

משתמש חדש
לילה טוב לכולם, אני בכלל לא בטוח שאני שואל במקום הנכון אז סליחה מראש אם לא.
יש לי התלבטות קשה בנושא של להתחיל ללמוד ולהכנס לתחום העיצוב,וההתלבטות כזו-
מצד אחד אני מרגיש שאמצא את מקומי בתחום, כל העניין הויזואלי מאד מעניין אותי- גרפיקה,צילום,עריכה,מידול 3D וכו,
היות ואנו נמצאים בפורום בעל אופי תורני(תודה לה' שיש מקום כמו האתר הזה)פה זה המקום הכי נכון לשאול ולהציף את המניעה העיקרית שיש לי ולמה עדיין לא התפתחתי בענף הזה- והשאלה בעיקר לגברים:
עניין של שמירת העיניים, אני מאד חושש שאני מכניס את עצמי מראש למקום ולתחום שמי שמנסה להישאר טהור מהבחינה הזו, לא יהיה לו פשוט וזה בלשון המעטה, נכון שלדוגמא-בתור עצמאי אתה יכול לבחור לעצמך את הפרויקטים ואני מעריך שכשנעשית אליכם, אנשי המקצוע, פניה בנוגע לתחילת פרויקט אתם נותנים את דעתכם גם על העניין הזה ללא ספק,ואתם יכולים לבחור ולסנן לכם את הפרוייקטים המתאימים,אבל מה קורה בעצם כשאתה בתחילת הדרך ונאלץ לוותר מראש ולצמצם את עצמך מבחינה תעסוקתית?הרי בתור מתחיל במילא הפניות לא יהיו מרובות, ועוד לא דיברתי על שכירים שמחפשים עבודה אצל מעסיק, לא כולם נמצאים במקומות בעל אופי תורני אני מעריך, מה קורה אם בפרוייקט אחד אתם עובדים והכל בסדר מהבחינה הזו אבל לאחר מכן מגיע פרוייקט אחר שנדרש שתעסקו בו ע''י המעסיק ושם,ה' ירחם.. בעצם אדם כזה,כפי שאני רואה את זה, נאלץ לצמצם את עצמו מאד מבחינת חיפוש עבודה ו\או פרוייקטים בתור עצמאי,הרי כמה מקומות תורניים כבר יש? לעומת ההיצע לא הרבה.. בקיצור הבנתם את השאלה, סליחה על אורך ההודעה ותודה רבה מראש לעונים.

איתן_ל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אני יכול לספר לך על עצמי ואולי זה יעזור לך לענות על השאלה:
אני עצמי בעל תשובה כבר הרבה שנים. מגיל קטן מאוד הייתי מצייר וזה התחביב העיקרי שלי עם היום.
ההורים שלי לא השקיעו בי בתחום הזה למרות הכישרון שכולם ידעו עליו, וכתוצאה מזה הזנחתי עם השנים את התחום הזה...אחרי הצבא נכנסתי ללמוד בישיבה 3 שנים וכמעט שזנחתי את תחום האומנות והציור בפרט לגמרי מתוך מחשבה, שבתור אדם חרדי אין לי הרבה אופציות להתפתח בתחום הזה וזה לא יתן לי כלום בחיים וגם ובעיקר מתוך חשש שזה יפגע באורח חיי התורני כפי שאתה תיארת את חששותך.

הלכתי ללמוד מקצוע קודש, ספרות סת"ם- הדבר שהכי קרוב לכאורה לעניין של רישום, ובאמת קיבלתי שבחים על צורת הכתיבה שלי עוד מהיום הראשון- אבל לא הייתי מסופק.
פתאום נחשפתי לאט לאט לעולם היודאיקה וממש אהבתי לראות איך אפשר לשלב אומנות בציור עם כתיבת סת"ם וזה קרץ לי.
בין לבין כשהייתי מתחיל עוד ללמוד גמרא ומשניות, הייתי מצייר לעצמי את המשניות בצד כדי להבין אותם טוב יותר, ואז הבנתי שאני יכול להתפתח בתחום הזה ולעזור גם לאנשים אחרים להבין דרך הציורים. דווקא את העידוד קיבלתי מחבריי לישיבה והכולל.

חיפשתי מקום ללמוד בו איור בצורה מקצועית למרות הכישרון כן צריך ללמוד שיטות ודברים שאי אפשר לרכוש ע"י למידה עצמית, לא מצאתי. רציתי ללמוד איור על קלף וטכניקות אך אחרי חיפוש הבנתי שבמגזר החרדי התחום הזה פתוח רק בפני נשים ואין מי שיכול ללמד גברים לצערי.
אח"כ החלטתי ללכת צעד קדימה ולחפש מקום שיוכל ללמד אותי את כל התחום בצורה היקפית לא רק יודאיקה וטכניקות.
המקום היחיד שמצאתי שהוא מתאים באופן יחסי למגזר החרדי זה פרוג לכן נרשמתי לקורס איור דיגיטלי- שזה מלמד אותך גם איור קלאסי וגם שימוש באמצעים טכנולוגים שהיום יותר נדרשים בשוק העבודה כמו שימוש בתוכנות וכו'.

אני חושב שכל אדם שקיבל כישרון צריך להבין שזה מהבורא יתברך- ולדעת לנצל את היכולת שלו ולנתב את זה לעבודת הבורא וזה לא סותר אלא נצרך. כמו שיש נגנים וזמרים, יש גם אומנים וציירים.

אפשר תמיד לשמור על כללי ההלכה וזה תלוי בך וביראת השמים שלך, בד"כ בתחום שלי אנחנו עצמאיים ואדונים לעצמינו כך שלאוב זה עסק שמקימים מהבית- זה לא חייב לפגוע בסדרים שלך, את יכול לשמור על העיניים ועל צניעות, לנצל את היכולות והכשרונות שלך, לקבל סיפוק, וגם להתפרנס בכבוד אפילו אם זה אומר שאתה אברך שלומד יום שלם. תלמד שני סדרים ביום ובערב תפנה 2-3 שעות לעבודה- או שתסדר את זה איך שנוח לך. בימי בין הזמנים יותר קל להתגמש מבחינת שעות. ושוב הכל תלוי רק בך ובמה שתבחר.

הכי חשוב שתעשה לשם שמים, לא בשביל כבוד ולא בשביל להתעשר או כל דבר אחר.

בהצלחה.

Royph

משתמש חדש
מדהים, תשובה יפה, ראויה ומפורטת.
תודה רבה רבה, נשמע שלאחר יגיעה וחיפוש רב הגעת אל מה שרצית בסוף, גם אם לא היה ברור וקצת מעורפל בהתחלה לאיזה כוון אפשר ללכת, יש סיעתא דשמיא,ברוך ה', והצלחת לעודד אותי ואולי באמת ללכת ולנסות לחפש את הנישה המתאימה לי,כמו שחיפשת אתה.
באופן טבעי בעולם שלנו, אם תשווה לעולם ערכים אחר "בחוץ", ישנם פחות אפשרויות כשאנחנו מדברים על הענף הזה היות ובאופן טבעי ומוצדק כמובן,אצלנו זה פחות 'מתירני' ו'פתוח',ובכל זאת, אם מחפשים טוב יש מקום גם אצלנו לבטא את הכשרון הזה. אגב, איורים למשניות זה דבר עצום,לא פעם איור כזה או אחר קיצר לי זמן הבנה של מהלך לפחות בחצי,וכשאני חושב על ילדים,עוזר ממש להמחיש להם ולגרום להם להימשך לסוגיה ולהבין אותה טוב יותר לרמתם,זו פשוט מצווה ענקית.
מאחל לך שתעלה מעלה מעלה גם ברוחניות וגם בגשמיות,אמן.

אגב, גם אני חוזר בתשובה.

איתן_ל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
שמחתי לעזור......שמח לדעת שאתה בעל תשובה אשריך.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עיצוב גרפי DIP
פיתוח / אפיון / עיצוב אתרים
פרסום וקופירייטינג
מה עם עימוד ועיצוב ספרי קודש?
או עיצוב סטייל וקסברגר?

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופירייטינג
עיצוב סטייל וקסברגר זה איור דיגיטלי
יש המון איור דיגיטלי, נכון, אבל לא רק.
יש גם עיצובים מופשטים, דפים לברכה, לוגואים מסוגים שונים.
כדאי לך להכנס לחנות של וקסברגר, לראות מוצר-מוצר, לנתח ולהבין מה העבודה.

אגב, מה עם עיצובים חדשים ומודרניים לברכונים? לזמירונים? לכל מיני דברים קטנים כאלו שצריכים עוד גיוון וקו מעניין?

איתן_ל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
יש המון איור דיגיטלי, נכון, אבל לא רק.
יש גם עיצובים מופשטים, דפים לברכה, לוגואים מסוגים שונים.
כדאי לך להכנס לחנות של וקסברגר, לראות מוצר-מוצר, לנתח ולהבין מה העבודה.

אגב, מה עם עיצובים חדשים ומודרניים לברכונים? לזמירונים? לכל מיני דברים קטנים כאלו שצריכים עוד גיוון וקו מעניין?
עקרונית וקסברגר עצמו הוא צייר- וכל מה שהוא עושה זה איור ממוחשב....גם הברכונים וכל דבר ודבר, כמובן צריך אח"כ סיוע של מעצב גרפי שהוא יכול להתאים את האיור למוצר עצמו, וגם כל אלה שעוסקים בבתי דפוס וכאלה.

נערך לאחרונה ב:

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופירייטינג
עקרונית וקסברגר עצמו הוא צייר- וכל מה שהוא עושה זה איור ממוחשב....גם הברכונים וכל דבר ודבר, כמובן צריך אח"כ סיוע של מעצב גרפי שהוא יכול להתאים את האיור למוצר עצמו, וגם כל אלה שעוסקים בבתי דפוס וכאלה.

אולי את מתעניינת בעיצוב גרפי- גם תחום מעניין
לא, חד משמעית יש אצלו גם עיצובים.
כפי שאמרתי - אם תקח מוצר-מוצר ותנתח - תראה את העיצובים שיש בהם מעבר לציור.
(וכציירת, אני מרשה לעצמי לפקפק בתואר 'צייר' שהצמדת לוקסברגר. זה לא ממש מדוייק למרות הרושם שזה עושה. ראיתי הדגמה בזמנו של טכניקות העבודה שלו.)

איתן_ל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
לא, חד משמעית יש אצלו גם עיצובים.
כפי שאמרתי - אם תקח מוצר-מוצר ותנתח - תראה את העיצובים שיש בהם מעבר לציור.
(וכציירת, אני מרשה לעצמי לפקפק בתואר 'צייר' שהצמדת לוקסברגר. זה לא ממש מדוייק למרות הרושם שזה עושה. ראיתי הדגמה בזמנו של טכניקות העבודה שלו.)
הוא לא צייר? זכורני שפעם ראיתי ראיון שעשו לו בהידברות- והוא אמר שמצייר מגיל קטן וזה עיסוקו העיקרי

טוליפ לבן

משתמש פעיל
או עיצוב סטייל וקסברגר?
למה את מתכוונת? שיצמד לשפה העיצובית ולקונספט שלהם?
אחד מספיק די והותר.
גם דפים יפים לכתיבת ברכות, יש בחנויות יצירה, ואפילו ב'הכל בשקל', יפים יותר וזולים יותר.
ברכונים, זמירות וסידורים מעוטרים - שוק מפותח ודי ממוצה.

מה מכל פעליו של יואל וקסברגר את רוצה שהוא יחקה?

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופירייטינג
הוא לא צייר? זכורני שפעם ראיתי ראיון שעשו לו בהידברות- והוא אמר שמצייר מגיל קטן וזה עיסוקו העיקרי
ככה הוא מגדיר את עצמו. נו, נו נו. התוצרים שלו שובי עין ולב, זה הכל. לא מעבר. אין בהם יותר מדי ערך אמנותי.

למה את מתכוונת? שיצמד לשפה העיצובית ולקונספט שלהם?
אחד מספיק די והותר.
גם דפים יפים לכתיבת ברכות, יש בחנויות יצירה, ואפילו ב'הכל בשקל', יפים יותר וזולים יותר.
ברכונים, זמירות וסידורים מעוטרים - שוק מפותח ודי ממוצה.

מה מכל פעליו של יואל וקסברגר את רוצה שהוא יחקה?
חיקוי זה לא למידה. אני מתכוונת שאפשר לקחת מוצר מסויים ולנתח מה מעצבים בו, ולמה האובייקט הספציפי צריך להיות מעוצב כך ולא אחרת.
שוק צריכה מפותח מאד זה שוק המסגרות, מפרידי השורה, הכותרות, וכל האלמנטים שנמצאים בספרי קודש בעיקר, וגם משמשים לעיצובים בסגנון אירופאי כבד. באופן אישי, אני כרגע מעצבת חוברת בסגנון כזה ולא יזיק לי אלמנטים נוספים ומעובדים יותר ממה שיש לי. כרגע, אני משתמשת במלאי הקיים בגלל חוסר הזמן, למשל.

ווקסברגר זה באמת די והותר, ודי מיצה את עצמו. ועדיין, יש מקום לגיוון ולחידושים. דפי ברכה מכובדים ויפים, הייתי שמחה לראות מלאי לכתיבה ביד, למשל.

והנה רעיון שונה מאד ויש לו שוק מצויין: עטיפות בהתאמה אישית. מכירים את השוקולדים שפרוג מחלקים בפורים? את העטיפות שאפשר להשיג בחנויות פוטו וכדומה? אפשר לעצב כאלו לבקבוקים (עד כמה שידוע לי, אין עדיין בשוק בתפוצה נרחבת, אבל דרוש ידע בטיפו.), בקבוקי יין (דורש פחות טיפו ויותר עיצוב), חטיפים אישיים, חבילות ופלים, קורנפלקס, והאמת שאין גבול לדמיון בשוק הזה. אני כרגע 'זורקת' את הרעיון לחלל האויר, אני לא בכיוון הזה כרגע, ויש המון מה לעשות איתו.

טוליפ לבן

משתמש פעיל
אני חושבת שנכנסת לדוגמאות מאד ספציפיות, תשימי לב להודעה הראשונית:
כל העניין הויזואלי מאד מעניין אותי- גרפיקה,צילום,עריכה,מידול 3D וכו,
הוא עוד מתלבט באיזה תחום מתוך הויזואל לבחור, לא מתוך הגרפיקה.
אולי הוא בכלל יתחבר לצילום וידאו?

Royph

משתמש חדש
תודה רבה לכם על ההתייחסות. למען האמת אני עדיין מתלבט, מנסה למצוא כל מיני מדריכים חינמיים שיתנו קצת מושג על כל מקצוע ומקצוע, וזה בסדר להיות ספציפי היות וזה חושף אותי לנישות חדשות ותחומים שבטוח לא הייתי מודע להם לולא העזרה שלכם.לצערי הרקע שלי הוא קטן מאד בכל הנוגע לתחום, אין לי רקע בעיצוב (אבל אני תמיד מוצא את עצמי מעלה רעיונות עיצוביים בכל מיני סיטואציות) או איור,או גרפיקה או בעצם כל תחום אחר בעולם הזה.. אני דיי מתחיל מאפס. הורדתי גרסה חינמית זמנית לפוטושופ ועובד עם מדריך מקוון בתור התחלה.בכל מקרה אם ניתן, אשמח שתרשמו סקירה כללית קצרה על העיסוק שלכם כשתמצאו את הזמן לכך,זה יעזור לי מאד בלקיחת ההחלטה בע"ה. תודה רבה רבה מראש לכולם..

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופירייטינג
אני חושבת שנכנסת לדוגמאות מאד ספציפיות, תשימי לב להודעה הראשונית:

הוא עוד מתלבט באיזה תחום מתוך הויזואל לבחור, לא מתוך הגרפיקה.
אולי הוא בכלל יתחבר לצילום וידאו?
באמת פחות שמתי לב...
לגבי בעיות של צניעות, מידול לאדריכלות בד"כ לא כוללת בעיות כאלו. כנ"ל צילום מוצרים.
אפשר בהחלט למצוא את הנישות שאין איתן שום בעיה.

למעלה