לימודים אקדמאים לנשים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

מאן דהו

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
האם מישהו מכיר איזושהי התארגנות של נשים [דתיות?] ללימודי תואר שני בתחומי החינוך או החברה במוסד אקדמאי [רצוי אוניברסיטה]?

איתיאלוש

משתמש רשום
הדמיות בתלת מימד
המשתמש נחסם
אם לא אכפת - - -
אתם בפורום חרדי!!!!!!!!!!
והכנס בארנה היה השנה!!!
לא חל חוק ההתיישנות.

בפרטי עשו כרצונכם. ע"ג הפורום - לא לתת לגיטימציה.

ציפורת הנפש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י איתיאלוש;n4932246:
אם לא אכפת - - -
והכנס בארנה היה השנה!!!
לא חל חוק ההתיישנות.

מחזקת את ידך!
אכן לנושאים אילו אין מקום באתר חרדי, ולא משנה הסיבה.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י איתיאלוש;n4932246:
אם לא אכפת - - -
והכנס בארנה היה השנה!!!
לא חל חוק ההתיישנות.

אתן רציניות?????

רבנים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
עם כל הכבוד למעירים,
עברתי על המצגת של גדולי הדור באותו הכנס בארנה המדובר, לא היה שם שום איזכור לגבי נשים נשואות, וחוץ מזה שבשאלת רב פרטית, רב אישר לנו ללכת על מוסד אקדמי חרדי...
על כן בטרם ממציאים חומרות חדשות, נא לבדוק את הדברים, וגם אם רבך לא מסכים אזי הנח לאחרים לקיים את מצוות רבם בנחת!

איתיאלוש

משתמש רשום
הדמיות בתלת מימד
המשתמש נחסם
נכתב ע"י רבנים;n4932633:
עם כל הכבוד למעירים,
עברתי על המצגת של גדולי הדור באותו הכנס בארנה המדובר, לא היה שם שום איזכור לגבי נשים נשואות, וחוץ מזה שבשאלת רב פרטית, רב אישר לנו ללכת על מוסד אקדמי חרדי...
על כן בטרם ממציאים חומרות חדשות, נא לבדוק את הדברים, וגם אם רבך לא מסכים אזי הנח לאחרים לקיים את מצוות רבם בנחת!

לא דובר על לימודים, וגם אלו אושרו רק בהיתר פרטי.
אלא על שיחה ע"כ ע"ג פורום.

דבורה לרר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
לא חושבת שהתגובה מתאימה....
יש נשים שקיבלו היתר מרב .... אולי זה המקרה?!

שםמשתמש

משתמש פעיל
במבח"ר יש הרבה קבוצות של תואר שני, תבררי שם.
ולכל המעירות - לכל אישה יש את הרב שלה ואת השיקולים שלה.
כולנו יודעות מה נאמר בארנה ואם כל זאת יש הוראת הפרט מול הוראת הכלל.
אני למשל לומדת תואר ראשון - באישור של רב חיים קנייבסקי אישית לאחר שאבי הסביר לו במדויק שזה לימודים אקדמאים ותואר וכו' והוא בירך את ידי.
אז לפני שתוקפים כדי לברר מה קורה בצד השני

לילי 1

משתמש מקצוען
באיזו עיר? בירושלים יש את המכללה החרדית(שדי גוססת), את המכללה בבית וגן ואת נוות ישראל(תחת מכללת הרצוג).
וברור שאחרי שאלת רב
(במשפחה שלי 3 בנות שאלו, שתיים כרווקות אחרי סמינר, בשלושתם תשובה חיובית)

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י שםמשתמש;n4932865:
במבח"ר יש הרבה קבוצות של תואר שני, תבררי שם.
ולכל המעירות - לכל אישה יש את הרב שלה ואת השיקולים שלה.
כולנו יודעות מה נאמר בארנה ואם כל זאת יש הוראת הפרט מול הוראת הכלל.
אני למשל לומדת תואר ראשון - באישור של רב חיים קנייבסקי אישית לאחר שאבי הסביר לו במדויק שזה לימודים אקדמאים ותואר וכו' והוא בירך את ידי.
אז לפני שתוקפים כדי לברר מה קורה בצד השני

גם אני לומדת לתואר ראשון, כמובן לאחר שאלת רב פוסק הלכה,
ועדיין - איני חושבת שמותר לתת לגיטימציה לרבים מעל גבי הפורום.
יש הבדל מהותי לבין הוראה לציבור לבין הוראה לפרט. לציבור צריך לדבר ב"שחור-לבן", והרבנים אמרו שאסור - אז אסור גם להזכיר את זה בפורום.
גם לאחר קבלת ההיתר שלי איני חושבת שאני עושה זאת מלכתחילה אלא מחוסר ברירה, והייתי ממליצה להנהלה לסגור את הדיון.

נפמן

משתמש מקצוען
לא מבינה מה המתקפה, אם מאן דהוא, היה שואל/ת על מסעדה, ומשהיא היתה מעירה לה שהיא ללא כשרות, זה לא לגיטימי?, אולי יש כאלו שיש להם היתר מרב לאכול ללא כשרות, יש הלכות של פקו"נ בתורה, אך זה לא משנה את התורה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה