לייקים על מאמרים מאובקים

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אני ירוק כאן. רק לאחרונה התודעתי לאתר מופלא זה. לאחר שיטוטים כה וכה בין מבואות האתר, כשהגעתי לפורום כתיבה וספרות, הרגשתי שמצאתי את שאהבה נפשי. זהו מקום נפלא לאוהבי קריאה. טובי הסופרים שבציבור החרדי נמצאים פה. בין אלו שכבר כתבו וכותבים ספרים, ובין אלו שלגביהם 'ס'פאס'ט נישט' בכלל להודות שהם אוחזים בעט וכותבים "דברים בטלים" באיזה אתר...
כתולעת ספרים [לשעבר], שאין ממונו בידו לקנות ספרים בחנויות, ואין זה מ'כבודו' לשוטט בין הספריות, אני מוצא את הפורום כמקום האידאלי לקריאה [בחינם!] של חומרים כתובים מבריקים ומושחזים, גם על נושאים כאלו שאי אפשר למצוא בספרים ש'מותר לקרוא'...
כעת אגש לעניין שלשמו התכנסנו. כמובן שאיני מסתפק בחומרים שהועלו לאחרונה, ואני חופר וממשמש באשכולות עתיקים, משומרים ומאובקים, ומוצא בהם דברים מרחיבי אופקים, שמדבש ומחלב מתוקים. שאלתי וחקירתי לזקני הפורום, אשר אלפי לייקים תלויים תחת שמם, היא האם יש להם עניין שאלחץ על הכפתור 'אהבתי', על מנת שידעו שפלוני אלמוני היה משועמם, ונהנה מאיזו תגובה שכתבו הם אי פעם באיזה אשכול נידח, שכבר הספיקו לשכוח מזמן מה היה נושא האשכול, או שבאמת לא חסרים להם לייקים, ורק כשהם מעלים נושא חדש, יש להם עניין כעת לדעת אם הציבור אהב או לא, אבל תגובה לנושא ישנה, לא ממש 'עושה להם את זה'.
אשמח לתשובות בהקדם.

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אני ירוק כאן. רק לאחרונה התודעתי לאתר מופלא זה. לאחר שיטוטים כה וכה בין מבואות האתר, כשהגעתי לפורום כתיבה וספרות, הרגשתי שמצאתי את שאהבה נפשי. זהו מקום נפלא לאוהבי קריאה. טובי הסופרים שבציבור החרדי נמצאים פה. בין אלו שכבר כתבו וכותבים ספרים, ובין אלו שלגביהם 'ס'פאס'ט נישט' בכלל להודות שהם אוחזים בעט וכותבים "דברים בטלים" באיזה אתר...
כתולעת ספרים [לשעבר], שאין ממונו בידו לקנות ספרים בחנויות, ואין זה מ'כבודו' לשוטט בין הספריות, אני מוצא את הפורום כמקום האידאלי לקריאה [בחינם!] של חומרים כתובים מבריקים ומושחזים, גם על נושאים כאלו שאי אפשר למצוא בספרים ש'מותר לקרוא'...
כעת אגש לעניין שלשמו התכנסנו. כמובן שאיני מסתפק בחומרים שהועלו לאחרונה, ואני חופר וממשמש באשכולות עתיקים, משומרים ומאובקים, ומוצא בהם דברים מרחיבי אופקים, שמדבש ומחלב מתוקים. שאלתי וחקירתי לזקני הפורום, אשר אלפי לייקים תלויים תחת שמם, היא האם יש להם עניין שאלחץ על הכפתור 'אהבתי', על מנת שידעו שפלוני אלמוני היה משועמם, ונהנה מאיזו תגובה שכתבו הם אי פעם באיזה אשכול נידח, שכבר הספיקו לשכוח מזמן מה היה נושא האשכול, או שבאמת לא חסרים להם לייקים, ורק כשהם מעלים נושא חדש, יש להם עניין כעת לדעת אם הציבור אהב או לא, אבל תגובה לנושא ישנה, לא ממש 'עושה להם את זה'.
אשמח לתשובות בהקדם.
כבר חקרו החוקרים בין דפי הפורומים כאן מה עניינו של ה"שלח תודה", ולא נרחיב את כל כפלי היריעה. אבל כדאי לקחת בחשבון שכמו שציינת את בעלי אלפי הלייקים - יש משמעות לכמות הלייקים/תודות מבחינת דירוג המשתמש, הן מבחינה טכנית של האתר שמשקלל את הנתונים ונותן נקודות (ובלשון פרוג: מוניטין גבוה מזמין לקוחות), והן בעיני הקוראים והצופים שמייחסים חשיבות לדבריו של בעל המאה...
כך שכשאתה נותן לייק/תודה אתה בהחלט נותן תמורת-מה לכותב שנהנית מדבריו, וכך נאה ויאה.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כבר חקרו החוקרים בין דפי הפורומים כאן מה עניינו של ה"שלח תודה", ולא נרחיב את כל כפלי היריעה. אבל כדאי לקחת בחשבון שכמו שציינת את בעלי אלפי הלייקים - יש משמעות לכמות הלייקים/תודות מבחינת דירוג המשתמש, הן מבחינה טכנית של האתר שמשקלל את הנתונים ונותן נקודות (ובלשון פרוג: מוניטין גבוה מזמין לקוחות), והן בעיני הקוראים והצופים שמייחסים חשיבות לדבריו של בעל המאה...
כך שכשאתה נותן לייק/תודה אתה בהחלט נותן תמורת-מה לכותב שנהנית מדבריו, וכך נאה ויאה.
בשביל זה הדגשתי 'אלפי לייקים', בגלל שכפי שאפשר לראות כאן, אחרי שעברת את האלף לייקים כבר אין תוספת נקודות על לייקים. ובאמת, מי שיש לו 10,000 לייקים, משנה לו עוד לייק?

רחשי הלב

משתמש מקצוען
אם ב'ס'פאסט נישט' עסקינן, הרי שמאז ניטל טעם הלייקים באשכולו של מנהלנו היקר הת' ר' @מ"ם שי', אל תצפה מאף אחד לענות בכנות על העניין הזה.
אבל אני לא 'אף אחד', אז בהחלט אשמח לקבל פידבק גם על דברים עתיקים. למרות שלדעתי לא תמצא הרבה כאלו.

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
בשביל זה הדגשתי 'אלפי לייקים', בגלל שכפי שאפשר לראות כאן, אחרי שעברת את האלף לייקים כבר אין תוספת נקודות על לייקים.
אין לי מושג איך בנוי הניקוד. בפועל יש הבדלים גם מעל 1000 נקודות (יש "שרי אלפים" שעדיין אינם מוגדרים כ"סופר מקצוענים". אבל אולי יש לזה פרמטרים אחרים).

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
אני אשתדל לענות בכנות
מלכתחילה, לא אוהב לייקים. כבר אמרתי את זה בעבר. זה סוג של יוצא זיין, ראינו אותך. ראיתם? תגיסו. ווקשה. תעירו תעוררו תפרגנו. לייק לא עושה לי את זה. (מלבד באתגר וכיו"ב ששם זה נפק"מ, או התייחסות לתגובה שזה סוג של אישור לדעה)
אבל, כשאני רואה שמישהו מלייק לפוסט ישן שלי, זה משמח אותי. (בפרט שהכללים אומרים לא להקפיץ פוסטים ישנים) אני מרגיש שאני מעניין מישהו. ואני מודה לו בליבי.
אז כן. זה עושה לי את זה.

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
@yonatanr

תמיד משמח לשמוע שגרמנו הנאה וקורת רוח למישהו. גם לאחר זמן.

ובאותו עניין. סיפרה לי בת משפחתי שפגשה סופרת דגולה מבוגרת, שאי פעם הייתה עימה בקשר.
היא סיפרה לה כי מידי פעם היא מדפדפת בספריה, ונהנית מהם.
הסופרת התרגשה מאוד. והודתה לה על השיתוף. באמרה כי היא מחכה למילים אלו המעניקות לה כח.

הפקות כתיבה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
אני חושבת שיש הבדל בין לייק על פורום רגיל או תגובה, לבין לייק על קטע טוב.
ובכן, בשבילי לפחות, וכנראה שבשביל עוד כמה,
קטע טוב שכתבתי לא נמחק מליבי גם אחרי שהעלה קורי עכביש, ולקבל עליו לייק זה כמו לפגוש ידיד ישן שמחמיא לי על התשובה שהבן שלי ענה כשהיה בכיתה ב' והיום הוא אבא.

הגשש

משתמש מקצוען
קטע טוב שכתבתי לא נמחק מליבי גם אחרי שהעלה קורי עכביש, ולקבל עליו לייק זה כמו לפגוש ידיד ישן
מתחבר מאוד למילים.
@yonatanr גם אני נהנה לקבל לייק על פוסטים ישנים ולו רק כדי להיכנס ולקרוא בהם שוב.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אהה! באר-כיון משכן כבודך!

אכן מומלץ מאוד לסייר מדי פעם בארכיון, ללמוד ולהוסיף לקח. צריך להוסיף את זה לחוקה.
ותודות? למה לא.
דומני שחלק מהחברים ציינו שהם בכלל לא מקבלים התראות על התודות שמגיעות אליהם.
מעניין לבדוק האם אלו שציינו כאן שהם שמחים מתודה על אשכול ישן הם אותם אלו שכתבו שם שהם לא מקבלים התראות על כך...

רק היזהר והישמר מאוד לא להקפיץ את האשכולות הישנים בתגובות.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
משעשעת העובדה שכפי שכל אלו מעל גילאי שש עשרה עדיין מכנים כל גיהוץ רב קו בשם ״ניקוב״, כך כל זקני הפורום (אלו שעוד היו פה בזמנים של @עדיאל ) נוהגים לכנות את הלייק - צלצול...

רחשי הלב

משתמש מקצוען
משעשעת העובדה שכפי שכל אלו מעל גילאי שש עשרה עדיין מכנים כל גיהוץ רב קו בשם ״ניקוב״, כך כל זקני הפורום (אלו שעוד היו פה בזמנים של @עדיאל ) נוהגים לכנות את הלייק - צלצול...
נתן קשישא, הגיע הזמן להעלות אשכול נוסטלגי על הפורום... להיזכר בכל מיני ניקים שהיו בטוחים שהפורום יקרוס ברגע שיעזבו, או בפרשיות שהסעירו את הפורום...

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נתן קשישא, הגיע הזמן להעלות אשכול נוסטלגי על הפורום... להיזכר בכל מיני ניקים שהיו בטוחים שהפורום יקרוס ברגע שיעזבו, או בפרשיות שהסעירו את הפורום...
לכולי עלמא הפורום הוא הבל ורעות רוח, אבל מהסוג שקשה לעזוב...

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קטו

א לֹא לָנוּ יי לֹא לָנוּ כִּי לְשִׁמְךָ תֵּן כָּבוֹד עַל חַסְדְּךָ עַל אֲמִתֶּךָ:ב לָמָּה יֹאמְרוּ הַגּוֹיִם אַיֵּה נָא אֱלֹהֵיהֶם:ג וֵאלֹהֵינוּ בַשָּׁמָיִם כֹּל אֲשֶׁר חָפֵץ עָשָׂה:ד עֲצַבֵּיהֶם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם:ה פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ:ו אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יִשְׁמָעוּ אַף לָהֶם וְלֹא יְרִיחוּן:ז יְדֵיהֶם וְלֹא יְמִישׁוּן רַגְלֵיהֶם וְלֹא יְהַלֵּכוּ לֹא יֶהְגּוּ בִּגְרוֹנָם:ח כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם:ט יִשְׂרָאֵל בְּטַח בַּיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:י בֵּית אַהֲרֹן בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יא יִרְאֵי יי בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יב יי זְכָרָנוּ יְבָרֵךְ יְבָרֵךְ אֶת בֵּית יִשְׂרָאֵל יְבָרֵךְ אֶת בֵּית אַהֲרֹן:יג יְבָרֵךְ יִרְאֵי יי הַקְּטַנִּים עִם הַגְּדֹלִים:יד יֹסֵף יי עֲלֵיכֶם עֲלֵיכֶם וְעַל בְּנֵיכֶם:טו בְּרוּכִים אַתֶּם לַיי עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:טז הַשָּׁמַיִם שָׁמַיִם לַיי וְהָאָרֶץ נָתַן לִבְנֵי אָדָם:יז לֹא הַמֵּתִים יְהַלְלוּ יָהּ וְלֹא כָּל יֹרְדֵי דוּמָה:יח וַאֲנַחְנוּ נְבָרֵךְ יָהּ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה