שיתוף לחן חדש והתחלה של עיבוד- הארות יתקבלו בברכה

רות וליס

מנהלת קהילת מוזיקה וסאונד והפקות אולפן
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
טוב ממש זלגתם
הנושא פה הוא מקצועי
השרשור נפתח לחוות דעת על הלחן.
אין פה מקום כל כך לפטפטת הזו.

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
...

נערך לאחרונה ב:

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
...

נערך לאחרונה ב:

אלזער

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תודה לכולם!
ממש יפה ומשמח לראות איך מפרגנים פה ברוחב לב [אני בטוח שחלקכם באותה אומנות, ולפעמים זה מקשה לפרגן...].

שלחתי לכמה אנשים במוזיקה, ואני מקווה שהם יקשיבו ואולי גם יתעניינו [לפחות שיקשיבו...] .

אם זה לא יעבוד, אני מתחבט מאוד אם להשקיע את הזמן ולהוציא את זה או לא,
אם אני עושה את זה לבד זה יקח לי כ15 שעות עבודה, בסופם אני יוכל לשלוח את השיר לכמה פלטפורמות כמו כיכר השבת ומוזיקה מכל הלב [במייל] וכדומה, והוא אולי יושמע פעם או פעמיים בקול חי מיוזיק.
נכון, יתכן וזה ימריא יותר ממה שאני חושב, אבל האם זה שווה את העבודה? האם שווה שאני יעבוד 15 שעות כדי שכמה אנשים ישמעו את השיר ויהנו ממנו לחמש דקות. אם הייתי יודע מה יקרה עם השיר וכמה אנשים זה ירגש ויחבר היה לי דרך למדוד מאמץ מול תועלת, אבל כאן אין לי מושג כמה השיר שווה מבחינה ערכית. ולהמר על 15 שעות עבודה וטון אנרגיות, אני לא יודע אם אני רוצה...

ישנם אומנים שהיצירה מתפרצת מהם והם חייבים שיפוצו מעיינותיהם חוצה, אני [לפחות במוזיקה] לא כזה.

אמר אותו יהודי מפיאסצנה: "הדבר הכי גדול בעולם הוא לעשות טובה למישהו אחר"
בשבילי, אם זה יעשה טובה למישהו אחר, שווה את המאמץ, אם לא, רק בשביל קצת צומי וכבוד, אני ישקיע בדברים אחרים...

אני משער שחלק מהקוראים לא ירגישו בנוח עם סגנון ההתייחסות שלי, אולי לחלק יצא לקרוא בעבר פה בפורום את התאוריות שלי על מכירת שירים והוצאת סינגלים, ובאמת כל אחד צריך למצוא את המקום שלו.

אני זוכר שזמר ומוזיקאי יר"ש שאני בקשר איתו, היתה איזה תקופה שהוא הלך לפי גישה של איזה משגיח שהוא גם מלחין ומוזיקאי גדול, ושם את המוזיקה על אש נמוכה, בהמשך הוא כפר בגישה הזאת ועזב אותה לגמרי ועכשיו הוא משקיע את כל מרצו במוזיקה.
בזמנו הוא שלח אותי לפגוש את אותו משגיח והמשגיח אמר לי על השאיפה להלחין (ולהשפיע על העולם דרך לחנים) שיותר חשוב ליהנות מגפילטע פיש בסעודת שבת ואני יכול להלחין שירים למגירה, הוא אמר לי איזה משפט על זה שאם הוא עובר ליד בית כנסת ושומע ששרים שירים שהוא הלחין, נו שויין, זה לא כל כך מרגש אותו [בזמנו זה היה נראה לי מאוד מוזר].
(אני לא יודע אם כדאי לכם לנסות לנחש מי זה אותו משגיח כי סביר שלא תנחשו [ולא, זה לא הרב הלל פלאי]).
זה נשמע שיהיה מעניין לשבת איתך על קפה.
אולי תוציא במקום ספר על 'מחשבה ומוזיקה' או משהו כזה ;):D:D !!!
זה ודאי יהיה רב מכר

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
זה נשמע שיהיה מעניין לשבת איתך על קפה.
אולי תוציא במקום ספר על 'מחשבה ומוזיקה' או משהו כזה ;):D:D !!!
זה ודאי יהיה רב מכר
אפשר לכוס קפה וירטואלית ;)
וברצינות- אמנם אני לא מיבין גדול וכל מה שיש לי זה רק עודף מחשבות וקצת נסיון חיים, מי שחושב שאולי יש לי מה לתרום או לעזור לו בתחום של מוזיקה וכו' מוזמן בשמחה לפנות למייל בקובץ המצורף.

קבצים מצורפים

• מייל.txt
    19 ביטים · צפיות: 16

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
שלחתי את השיר לחבר שלי, מוזיקאי מדופלם וחבר של כמה זמרים, הוא ביקש ממני את הערוץ שירה כדי לתת פסנתר משלו ולשלוח הלאה.

ממש מדהים השדרוג שהוא עשה לאקורדים. (כנראה לכן לומדים מוזיקה באוניברסיטה...)

קבצים מצורפים

• פיתחי לי- לואי.mp3
    6.2 MB · צפיות: 28

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  24  פעמים

לוח מודעות

למעלה