דרוש מידע להעביר התקן שבת ממקרר למקרר

ניהול 1

משתמש מקצוען
יש לי התקן שבת על מקרר,
וכעת רכשנו מקרר חדש ואני מעוניין להעביר אותו למקרר החדש.
משמרת השבת עצמם לא מוכנים לעשות את זה כי הם כבר לא עובדים עם החברה הזו, הם עברו לחברה מתקדמת.
האם זה משהו שאני יכול לעשות עצמאית?
או לחילופין - יש לכם המלצה על טכנאי מקררים בירושלים שידע לעשות את זה?
תודה.

ישיבשער

משתמש פעיל
יש אפשרות לכבות את הצג הדיגיטלי והאור על ידי הצמדת מגנט לאזורים מסוימים במקרר כדאי לבדוק

yossilang

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש אפשרות לכבות את הצג הדיגיטלי והאור על ידי הצמדת מגנט לאזורים מסוימים במקרר כדאי לבדוק
זה ממש לא מספיק כי במקררים של היום יש מערכות איורור וסירקולציה שמפסיקות לעבוד עם פתיחת המקרר וחוזרות לעבוד עם סגירת הדלת.

סטודיו לגרפיקה

משתמש מקצוען
יש לי התקן שבת על מקרר,
וכעת רכשנו מקרר חדש ואני מעוניין להעביר אותו למקרר החדש.
משמרת השבת עצמם לא מוכנים לעשות את זה כי הם כבר לא עובדים עם החברה הזו, הם עברו לחברה מתקדמת.
האם זה משהו שאני יכול לעשות עצמאית?
או לחילופין - יש לכם המלצה על טכנאי מקררים בירושלים שידע לעשות את זה?
תודה.
לכאו' מי שידע לענות על זה הוא @א. שטיגליץ
או שתעלו את השאלה במתמחים טופ👇

א. שטיגליץ

משתמש מקצוען
זה ממש לא מספיק כי במקררים של היום יש מערכות איורור וסירקולציה שמפסיקות לעבוד עם פתיחת המקרר וחוזרות לעבוד עם סגירת הדלת.
זה מספיק כי אם יש מגנט איך המקרר ידע שהדלת נפחתת ונסגרת?
זה לא מספיק רק למי שחושש לעליית טמפרטורה שמחמתה ידלק המדחס לאחר זמן (שכידוע הגרש"ז והרב עובדיה מקלים), וזה היה גם במקררים הישנים מאז ומתמיד.
במקררי אינורטר המדחס מגיב יותר מהר ולכן יש אומרים שעליית החום במקרר היא יותר בעיה מהמקררים הישנים כי התגובה יותר ישירה ויש אומרים שזה פחות בעיה באינורטר נוצר רק שינוי זרם ולא הדלקה של המדחס
לכאו' מי שידע לענות על זה הוא @א. שטיגליץ
לא התעסקתי עם התקני שבת,
אם זה בדיוק אותו מקרר הגיוני שתצליחו, לפתוח את הכרטיס ולהעביר את ההתקן מאחד לשני

בני2

משתמש מקצוען
זה לא מספיק רק למי שחושש לעליית טמפרטורה שמחמתה ידלק המדחס לאחר זמן (שכידוע הגרש"ז והרב עובדיה מקלים), וזה היה גם במקררים הישנים מאז ומתמיד.
במקררי אינורטר המדחס מגיב יותר מהר ולכן יש אומרים שעליית החום במקרר היא יותר בעיה מהמקררים הישנים כי התגובה יותר ישירה ויש אומרים שזה פחות בעיה באינורטר נוצר רק שינוי זרם ולא הדלקה של המדחס
מבלי להכנס לעומק העניין במקררים של היום (אינוורטרים) נראה שרוב הפוסקים והעוסקים בדבר סוברים שצריך התקן ולא מספיק לכבות את האור ואת חיישן פתיחת הדלת, יש המשך ישיר לפתיחה גם להפעלת הגוף חימום ואוולי לעוד דברים.

אם מעניין מישהו אני יכול להעלות קבצים שפורסמו בעבר ע"י חברות ההתקנים או אי מי מטעמם על דיון הלכתי וטכני.

@ניהול 1 כמו שכתב שטיגליץ אם זה אותו מקרר ככל הנראה יהיה אפשר להעביר.
לפי מה שהבנתי אין את אותו התקן על כל המקררים (למרות שהוא נראה אותו דבר בחוץ..) לכל סדרה של מקררים יש התקן, חופף גם לחברות מקבילות כמו בקו ובלומברג.

ניהול 1

משתמש מקצוען
מבלי להכנס לעומק העניין במקררים של היום (אינוורטרים) נראה שרוב הפוסקים והעוסקים בדבר סוברים שצריך התקן ולא מספיק לכבות את האור ואת חיישן פתיחת הדלת, יש המשך ישיר לפתיחה גם להפעלת הגוף חימום ואוולי לעוד דברים.

אם מעניין מישהו אני יכול להעלות קבצים שפורסמו בעבר ע"י חברות ההתקנים או אי מי מטעמם על דיון הלכתי וטכני.

@ניהול 1 כמו שכתב שטיגליץ אם זה אותו מקרר ככל הנראה יהיה אפשר להעביר.
לפי מה שהבנתי אין את אותו התקן על כל המקררים (למרות שהוא נראה אותו דבר בחוץ..) לכל סדרה של מקררים יש התקן, חופף גם לחברות מקבילות כמו בקו ובלומברג.
המקרר הישן הוא שארפ
החדש הוא LG
שאלתי את משמרת השבת האם הם יכולים להעביר, הם ענו לי שבגלל שהם כבר לא עובדים עם גלביט אז הם לא יכולים לעשות את זה. משמע שבעצם זה אפשרי.
אנסה מחר לשאול את גלביט לגבי שירות כזה.

אם זה בדיוק אותו מקרר הגיוני שתצליחו, לפתוח את הכרטיס ולהעביר את ההתקן מאחד לשני
ואם לא, זה אמור להיות מורכב יותר?

א. שטיגליץ

משתמש מקצוען
א. לא כל המקררים היום אינורטר.
ב. כטכנאי ממה שאני מכיר כאשר אתה מנתק את המגנט או המתג של הדלת, במקררים שהם לא אינוורטר (רוב המקררים) אין חששות במקררים הללו יותר מאשר המקררים הישנים שעליהם דברו הגרשז והרב עובדיה.
ואם לא, זה אמור להיות מורכב יותר?
אם זה לא אותו מקרר אז צריך טכנאי שמכיר את הכרטיס לדעת איך לחבר ואיפה לחבר

בני2

משתמש מקצוען
רק אומר, באמת שלא בא להתווכח, בשביל לפסוק צריך להיות גם טכנאי וגם פוסק. אם תרצה להתעמק אני יכול לשלוח לך חומר בעניין.
אנסה מחר לשאול את גלביט לגבי שירות כזה.
תצפה להתנערות גם מהם בתואנות שונות.
פעם ביקשתי מהם (לא יודע ממי..) רק את הכבל שמחבר בין ההתקן לתצוגה החיצונית לאחר שנקרע בעקבות התקנה לא מקצועית, וממש לא רצו לעזור לי. בסוף המצאתי פתרון בעצמי. זה חשבון פשוט אם יגידו לך שאי אפשר [מה גם שיכול להיות גם האמת], תשלם על התקן חדש. לדעתי הסיכוי לא גדול שההתקן באמת תואם את שתי המקררים.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
א. לא כל המקררים היום אינורטר.
ב. כטכנאי ממה שאני מכיר כאשר אתה מנתק את המגנט או המתג של הדלת, במקררים שהם לא אינוורטר (רוב המקררים) אין חששות במקררים הללו יותר מאשר המקררים הישנים שעליהם דברו הגרשז והרב עובדיה.

אם זה לא אותו מקרר אז צריך טכנאי שמכיר את הכרטיס לדעת איך לחבר ואיפה לחבר
שמו לי פעם מגנטים, אבל רק כשפותחים את 2 הדלתות יחד, זה כבוי. ככה זה אמור להיות?

yossilang

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
זה מספיק כי אם יש מגנט איך המקרר ידע שהדלת נפחתת ונסגרת?
כדאי לעיין בביטאון המצ״ב החל מעמוד 20 בדבר התקני שבת למקררים בטכנולוגיות שונות.

קבצים מצורפים

• 68בטאון_אספקלריה _חודש מנחם-אב תשפ''ד.pdf
    4.8 MB · צפיות: 11

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
כדאי לעיין בביטאון המצ״ב החל מעמוד 20 בדבר התקני שבת למקררים בטכנולוגיות שונות.
רבני משמרת השבת אמרו שזה לא מספיק ההתקן שלהם

בני2

משתמש מקצוען
אני מבין שהתכוונת לחזק את דברי.
לא אוהב להיגרר... אבל בכל זאת...
תבדוק טוב לקראת סוף עמוד 20, ועמוד 21 מדבר בדיוק על הפתרונות שאתה מדבר וכותבים במפורש שזה פתרונות של שעת הדחק ודיעבד, אך בכל קניית מקרר דעתם [ההלכתית!!] היא שחייב שיהיה התקן שבת מחברה שרבנים סמכו עליה את ידם.., יש שם גם נגיעה על מה הנדונים בהלכה, אבל בכל מקרה זה מה שמשתמע ולא אחרת.

א. שטיגליץ

משתמש מקצוען
לא אוהב להיגרר... אבל בכל זאת...
תבדוק טוב לקראת סוף עמוד 20, ועמוד 21 מדבר בדיוק על הפתרונות שאתה מדבר וכותבים במפורש שזה פתרונות של שעת הדחק ודיעבד, אך בכל קניית מקרר דעתם [ההלכתית!!] היא שחייב שיהיה התקן שבת מחברה שרבנים סמכו עליה את ידם.., יש שם גם נגיעה על מה הנדונים בהלכה, אבל בכל מקרה זה מה שמשתמע ולא אחרת.
נכון ושיטתו של הכותב היא כדעת כמה ת"ח להחמיר גם במקררים הישנים ודלא כגרש"ז וכגרע"י המקילים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה