שיתוף - לביקורת להיתקע עם השופר

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
בס"ד

'שופרו של משיח' שלום, מדברת פנינה, במה אוכל לעזור?

-שלום לך, ברצוני להחזיר את השופר שקנינו ממכם לתקיעות של ראש השנה תש"פ.

אני אסביר, שמי בן ציון מלרע.
כן כן, זהו שם משפחתי, כשהורי עלו ארצה, החליפו את שמם מ'מלעיל' שפירושו ברומנית 'תותח', ל'מלרע' שפירושו בעברית, 'נודניק'.

את צודקת גבירתי, אני מגיע לעניין. בתפקידי אני המנהל של בית הכנסת 'אורות הדביר', ביישובנו הנפלא 'גינת ביתן'.
בזמן הזה, שלהי דאשתקד, פניתי אל חברתכם, שמה יצאה לפניה כמומחית לשופרות, רציתי לרכוש עבור קהילתנו שופר, שהתקיעה שלו תעביר למתפללים את הצמרמרות הדרושה, ובנוסף תיטיב עמם בשנה שתבוא, כך הבטחתם.

מה זאת אומרת איזה שופר? קרן של איל... אהה הדגם.... אני אקריא לך את הברקוד, 613/1987.

-בן ציון הנכבד, אני רואה שהשקעת, ברשותך ארחיב על השופר שרכשת.

'דודקו' היה איל צעיר שנולד באוסטרליה, בשנותיו הראשונות רעה בהרי ההימליה. את התיכון עשה במכלאות בבנגלדש שם נקטמה קרנו, הקרן המיוחסת עברה תהליך של עיבוד טבעי בשיכר תפוחים, מיובא מהולנד, ותוספת הצללת קול, בעזרת גבינת קשקבל. זהו תהליך שיגרתי לשופרות מאיכות נדירה.

משנת 1997 הוא בשוק. הספיק להיות רק אצל שני 'בעלי תקיעה' מפורסמים, ר' בעריש איזנבלאט 'מבריסקער שול' וצוף סביון, האספן הנודע מקיבוץ 'ישירים'.

אלינו הוא הגיע לפני שנתיים, צירפנו אותו לסדרת 'בוקע רקיעים'. וברוך ה' זכינו לשדך לו בעלים כמוך.

-הכל טוב ויפה גברת פנינה, אבל אני מעוניין להחזיר אותו, השופר אכן עשה מלאכתו נאמנה, הקולות יצאו אחד אחד בשלשות. הציבור התמוגג מנחת. אפילו מוישה הנרגן הודיע, שמבחינתו תש"פ כבר שנה מצוינת, ומכאן ואילך אפשר רק לרדת.

מכאן ואילך הכל התחיל לרדת....

הסוכות עפו, הצפות בתל אביב, לא הצלחנו לארגן סיום הש"ס בבית הכנסת. מעל הכל הקורונה, הדביקה את אשתי, דחתה את חתונת בתי וסגרה לנו את בית הכנסת. גם הבחירות לא יצאו כמו שרציתי, בטח בלי הריבונות.

אתם הבטחתם לי, שעם השופר שלכם, אני אגיע עד כיסא הכבוד. בפועל, השנה הרגשתי כמו מרור בחריין, ולא כמו תפוח בדבש. על כן אודה לכם מאוד שתתנו לי את כספי בחזרה. מיד אני אתקשר אל 'רוזנבוים שופרות', אצלו אתה פשוט תוקע, ולא תקוע.

אין שום בעיה... תעבירי אותי למי שאת רוצה... שנה שלימה נתתי לכם צ'אנס, אני אמתין עוד כמה רגעים.

פרסומת מוקלטת בהמתנה:

תקיעת שופר משחרור הכותל...

"תודה שפניתם ל'שופרו של משיח' תרועה שמתקדמת עבורכם...

אצלנו תוכלו למצוא את 'עקידת יצחק' שופר מרוקאי המתאפיין בסגנון חמים עם סיומת קצובה...

ברשותנו גם מגוון שופרות בוכרים מדגמי 'שברים פשוטים'...

וכמובן ההרקולס של השופרות- ה'בוקע רקיעים' האוסטרלי. עוצמה ליטאית עם רגש הונגרי, השופרות שלנו נותנים בראש, השנה...

שופרו של..."

-אהלן בן ציון מדבר יניב, מהמחלקה המשפטית, עברתי על עיקרי התלונה שלך, אנו חתומים על חוזה שמבטיח מצדנו תוצאות מופלאות, באם לא נהנית, תוכל לקבל את כספך.

אבל לפני שנתקדם לביטול תרועה, רצתי לשאול...

כתוב לי פה, שבגלל הקורונה נעדרת מהברית של נכדך. תגיד לי זה לא שנה מתוקה, שנולד לך בה נכד בריא ושלם?

חדווה שלך נדבקה בקורונה, היא הת שישים וחמש, ובקושי סבלה מהתסמינים, זה לא שנה מתוקה?

הזכרת את ההצפות בתל אביב, אתה זוכר את הכינרת ככה מלאה? איזה גשמי ברכה ירדו לנו בזכות השופר?

בנוגע לבית הכנסת שנסגר, ברור לי, שהריחוק גרם לכם לחוש הערכה מחודשת לבית הכנסת שלכם, זוהי בהחלט בשורה מתוקה.

אז היה לנו מרור השנה, והרבה, אבל עדיין מטפטף לנו דבש מהתפוח.

עוד דבר, אצלנו בחברה יש מוטו: "תכניסו את השופרות לפה של האנשים, ואל תשכחו את האנשים מאחורי השופרות' גם לך הייתי ממליץ לבדוק איך מתנהגים האנשים שמאחורי השופרות. יתכן שיש כאן משוגת אנוש, ולא כוח עליון.

שמחתי לדבר איתך בן ציון, ותתכונן, כי תשפ"א הולכת להביא לנו את המשיח. אז תשמור חזק על השופר, שיהיה לו במה לתקוע.

-שנה טובה לך ולכל לקוחותיך.

נערך לאחרונה ב:

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אודה על ביקורות:

מסר מעורפל/מסר ישיר
טרחנות יתר/סימני פיסוק
סגנון לא אחיד/וכו' וכו'

כשבט הביקורת האהוב עליכם.

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
מסר ישיר לגמרי.
אבל הרבה לפני שהרגשתי את המסר, התמוגגתי מטור מצוין.
אתה 'מלעיל' ברומנית.

וזו שורה שאני לא מבין איך עד היום היא לא היתה בקונטרס הקלישאות :) -
השנה הרגשתי כמו מרור בחריין, ולא כמו תפוח בדבש.
נהדר נהדר.

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
תענוג צרוף!
זורם ושנון, תודה!

הכי אהבתי את זה
זהו תהליך שיגרתי לשופרות מאיכות נדירה
השופרות שלנו נותנים בראש, השנה...

WOW איזו תמצות לשנה הזויה כזאת
הסוכות עפו, הצפות בתל אביב, לא הצלחנו לארגן סיום הש"ס בבית הכנסת. מעל הכל הקורונה, הדביקה את אשתי, דחתה את חתונת בתי וסגרה לנו את בית הכנסת. גם הבחירות לא יצאו כמו שרציתי, בטח בלי הריבונות.

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
וואו
איזה יופי!
כתוב נהדר, זורם ושנון, מקורי ומלא השראה.
מסר מעורפל/מסר ישיר
טרחנות יתר/סימני פיסוק
סגנון לא אחיד/וכו' וכו'
השמוע'ס של יניב קצת מפורט מדי. אולי כדאי לתת לו לירות את כל האיזכורים שהוא מביא יחד, ואז להפטיר משהו על זה שיש פה גם דבש וכדאי לראות אותו. הצורה הנוכחית נותנת למילים שלו גם מסר ישיר מדי, גם קצת טרחנות וגם טיפהלה זליגה מהסגנון.

על השורה האחרונה אחרונה אולי כדאי לוותר.

אצלנו תוכלו למצוא את 'עקידת יצחק' שופר מרוקאי המתאפיין בסגנון חמים עם סיומת קצובה...

וכמובן ההרקולס של השופרות- ה'בוקע רקיעים' האוסטרלי. עוצמה ליטאית עם רגש הונגרי, השופרות שלנו נותנים בראש, השנה...

שופרו של..."
עונג צרוף.

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צ'מע יש ביקורת. כן? כתבת:
היא הת שישים
בגלל שהה"א ליד הבי"ת ככה טועםי בהנף מקלדת?
אבל היניב סתם לי את הפה. למה לראות את הרע? הכל דבש. גם החום בבננה.
לא היה טרחנות יתר אלא טרחנות במידה הראויה, והמסר ישיר ומדויק, והסגנון מצוין.

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
לא בטוח, אבל אפשר להעביר את היתרת זכויות...
איזו חברה! מלכויות של ממש!
כנס לאתר, בלשונית 'זכרונות' (צד שמאל למעלה) אתה יכול לבדוק כמה יתרת הזכויות שלך, ולממש אותן בשופורות חדשים.

אוריצפת

משתמש מקצוען
קטע חזק ביותר. כתוב להפליא.

מעורר הרהורים של סיכום שנה.
נכון, היו כמה דברים טובים, אבל הכל מתגמד מול התמונות של היתומים בהלוויות של אבאמא.
בשביל יותר מדי אנשים, השנה היתה רעה מאוד.

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
קטע חזק ביותר. כתוב להפליא.

מעורר הרהורים של סיכום שנה.
נכון, היו כמה דברים טובים, אבל הכל מתגמד מול התמונות של היתומים בהלוויות של אבאמא.
בשביל יותר מדי אנשים, השנה היתה רעה מאוד.

אמת ויציב! שנה קשה.

אבל אני לוקח את הסיפור כמשל.
בראש השנה הקרוב, נעמוד ונצעק: "עת מתי?"
"לא רוצים עוד קורונה, היה קשה לנו עם תש"פ".

אבל אסור לשכוח, שכל אחד ברמה האישית, ויתכן שגם ברמת הכלל.
אם יתבונן יראה, שהקב"ה לא הסיר חסדו ממנו.
ויזכור להודות על הדבש, שהמתיק לו את הרגעים הקשים.

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
בס"ד

'שופרו של משיח' שלום, מדברת פנינה, במה אוכל לעזור?

-שלום לך, ברצוני להחזיר את השופר שקנינו ממכם לתקיעות של ראש השנה תש"פ.

אני אסביר, שמי בן ציון מלרע.
כן כן, זהו שם משפחתי, כשהורי עלו ארצה, החליפו את שמם מ'מלעיל' שפירושו ברומנית 'תותח', ל'מלרע' שפירושו בעברית, 'נודניק'.

את צודקת גבירתי, אני מגיע לעניין. בתפקידי אני המנהל של בית הכנסת 'אורות הדביר', ביישובנו הנפלא 'גינת ביתן'.
בזמן הזה, שלהי דאשתקד, פניתי אל חברתכם, שמה יצאה לפניה כמומחית לשופרות, רציתי לרכוש עבור קהילתנו שופר, שהתקיעה שלו תעביר למתפללים את הצמרמרות הדרושה, ובנוסף תיטיב עמם בשנה שתבוא, כך הבטחתם.

מה זאת אומרת איזה שופר? קרן של איל... אהה הדגם.... אני אקריא לך את הברקוד, 613/1987.

-בן ציון הנכבד, אני רואה שהשקעת, ברשותך ארחיב על השופר שרכשת.

'דודקו' היה איל צעיר שנולד באוסטרליה, בשנותיו הראשונות רעה בהרי ההימליה. את התיכון עשה במכלאות בבנגלדש שם נקטמה קרנו, הקרן המיוחסת עברה תהליך של עיבוד טבעי בשיכר תפוחים, מיובא מהולנד, ותוספת הצללת קול, בעזרת גבינת קשקבל. זהו תהליך שיגרתי לשופרות מאיכות נדירה.

משנת 1997 הוא בשוק. הספיק להיות רק אצל שני 'בעלי תקיעה' מפורסמים, ר' בעריש איזנבלאט 'מבריסקער שול' וצוף סביון, האספן הנודע מקיבוץ 'ישירים'.

אלינו הוא הגיע לפני שנתיים, צירפנו אותו לסדרת 'בוקע רקיעים'. וברוך ה' זכינו לשדך לו בעלים כמוך.

-הכל טוב ויפה גברת פנינה, אבל אני מעוניין להחזיר אותו, השופר אכן עשה מלאכתו נאמנה, הקולות יצאו אחד אחד בשלשות. הציבור התמוגג מנחת. אפילו מוישה הנרגן הודיע, שמבחינתו תש"פ כבר שנה מצוינת, ומכאן ואילך אפשר רק לרדת.

מכאן ואילך הכל התחיל לרדת....

אתם הבטחתם לי, שעם השופר שלכם, אני אגיע עד כיסא הכבוד. בפועל, השנה הרגשתי כמו מרור בחריין, ולא כמו תפוח בדבש. על כן אודה לכם מאוד שתתנו לי את כספי בחזרה. מיד אני אתקשר אל 'רוזנבוים שופרות', אצלו אתה פשוט תוקע, ולא תקוע.

אין שום בעיה... תעבירי אותי למי שאת רוצה... שנה שלימה נתתי לכם צ'אנס, אני אמתין עוד כמה רגעים.

פרסומת מוקלטת בהמתנה:

שופרו של..."

-אהלן בן ציון מדבר יניב, מהמחלקה המשפטית, עברתי על עיקרי התלונה שלך, אנו חתומים על חוזה שמבטיח מצדנו תוצאות מופלאות, באם לא נהנית, תוכל לקבל את כספך.

אבל לפני שנתקדם לביטול תרועה, רצתי לשאול...

כתוב לי פה, שבגלל הקורונה נעדרת מהברית של נכדך. תגיד לי זה לא שנה מתוקה, שנולד לך בה נכד בריא ושלם?

חדווה שלך נדבקה בקורונה, היא הת שישים וחמש, ובקושי סבלה מהתסמינים, זה לא שנה מתוקה?

הזכרת את ההצפות בתל אביב, אתה זוכר את הכינרת ככה מלאה? איזה גשמי ברכה ירדו לנו בזכות השופר?

בנוגע לבית הכנסת שנסגר, ברור לי, שהריחוק גרם לכם לחוש הערכה מחודשת לבית הכנסת שלכם, זוהי בהחלט בשורה מתוקה.

אז היה לנו מרור השנה, והרבה, אבל עדיין מטפטף לנו דבש מהתפוח.

עוד דבר, אצלנו בחברה יש מוטו: "תכניסו את השופרות לפה של האנשים, ואל תשכחו את האנשים מאחורי השופרות' גם לך הייתי ממליץ לבדוק איך מתנהגים האנשים שמאחורי השופרות. יתכן שיש כאן משוגת אנוש, ולא כוח עליון.

שמחתי לדבר איתך בן ציון, ותתכונן, כי תשפ"א הולכת להביא לנו את המשיח. אז תשמור חזק על השופר, שיהיה לו במה לתקוע.

-שנה טובה לך ולכל לקוחותיך.
מעניין...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה