התייעצות להוסיף במשכנתא והשאר לשוק ההון

שלום שלוםם

משתמש מקצוען
אני מתכנן בעז"ה לקנות דירה במחיר סביבות 1,200,000 ויש לי הון עצמי של 500 אל"ש
אני מסתפק האם כדאי לי לשים בהון עצמי רק 400 אל"ש ואת המאה הנותרים לשים בשוק ההון
מה אתם אומרים על זה
ואני אשמח אם מישהו יכול להמליץ לי על יועץ שמתמצא בענינים הנ"ל
תודה מראש

ברכיק

משתמש פעיל
אני מסתפק האם כדאי לי לשים בהון עצמי רק 400 אל"ש ואת המאה הנותרים לשים בשוק ההון
מה אתם אומרים על זה
תודה מראש
אני באופן אישי חושב שאם תשקיע את היתרה של ההון עצמי לאורך זמן (15-20 שנה)מבחינה כלכלית זה רעיון טוב..
אבל מאד תלוי באופי שלך עד כמה זה מתאים לך.
אבל יתכן שגם כדאי כן לשים את כל ההון העצמי במשכנתא ואז לקבל החזר חודשי נמוך יותר ואת הפער להשקיע כל חודש שבזה יש פיזור סיכונים מסויים, אבל מצד שני זה מצריך ממש משמעת עצמית שבאמת תפקיד כל חודש..
כמובן אין באמור משום יעוץ וכו'

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מה אתם אומרים על זה
תודה מראש

scw

משתמש מקצוען
יוצרי ai
אבל יתכן שגם כדאי כן לשים את כל ההון העצמי במשכנתא ואז לקבל החזר חודשי נמוך יותר ואת הפער להשקיע כל חודש שבזה יש פיזור סיכונים מסויים, אבל מצד שני זה מצריך ממש משמעת עצמית שבאמת תפקיד כל חודש..
אפשר לפתור את הבעיה הזו בהו״ק קבועה לחשבון המסחר או לקופ״ג להשקעה.

ש. זינגר

משתמש צעיר
אין ספק שמבחינה כלכלית טהורה, יותר משתלם לשים את כל ה-500 אלף ש"ח בהון העצמי של המשכנתא. ככה תוכל לקצר את תקופת ההחזר ולחסוך הרבה מאוד בריבית.

מצד שני, אם אתה בטוח ביכולת שלך להחזיר את המשכנתא גם עם הון עצמי נמוך יותר, ואם אתה מחפש השקעה נוספת עם פוטנציאל תשואה גבוה יותר, אז השקעה בשוק ההון יכולה להיות אופציה מעניינת.

בסופו של דבר, ההחלטה תלויה בך, במצבך הכלכלי, בתיאבון לסיכון שלך ובתחושת הביטחון שלך לגבי החזר המשכנתא.

ש. זינגר

משתמש צעיר
לא בהכרח!

להוריד את ההחזר החודשי זה נחמד, אבל לא תמיד הכי משתלם. החיסכון האמיתי הוא בקיצור תקופת ההחזר. למשל, לקחת משכנתא ל-15 שנה במקום ל-30 שנה יכול לחסוך לך סכום עתק בריביות.

בכל מקרה, אני מאוד ממליץ להתייעץ עם יועץ משכנתאות ו/או מתכנן פיננסי כדי לקבל החלטה מושכלת שמתאימה לצרכים ולמטרות שלך.

scw

משתמש מקצוען
יוצרי ai
אין ספק שמבחינה כלכלית טהורה, יותר משתלם לשים את כל ה-500 אלף ש"ח בהון העצמי של המשכנתא. ככה תוכל לקצר את תקופת ההחזר ולחסוך הרבה מאוד בריבית.
אם התשואה שאתה יכול להשיג גבוהה יותר מהריבית של המשכנתא אז הבחינה הכלכלית שלך ממש לא טהורה
משכנתא זה ההלוואה הכי זולה בשוק.

להוריד את ההחזר החודשי זה נחמד, אבל לא תמיד הכי משתלם. החיסכון האמיתי הוא בקיצור תקופת ההחזר. למשל, לקחת משכנתא ל-15 שנה במקום ל-30 שנה יכול לחסוך לך סכום עתק בריביות.
קיצור תקופת ההחזר יחסוך לך 5% ריבית בשנה לעומת האפשרות שלך להרויח תשואה גבוהה יותר בשוק ההון

ברכיק

משתמש פעיל
לא בהכרח!

בכל מקרה, אני מאוד ממליץ להתייעץ עם יועץ משכנתאות ו/או מתכנן פיננסי כדי לקבל החלטה מושכלת שמתאימה לצרכים ולמטרות שלך.
במקרה הזה ממש לא יוכל לקצר ל15 שנה אם הבדל של 100 אלף שקל..
ואם נניח יקצר את תקופת המשכנתא ויתחיל להשקיע רק אחרי שיסיים את המשכנתא יפסיד את האפקט של הזמן שככה יכול להשקיע בסיכון גבוה

• תודה
Reactions: scw

ברכיק

משתמש פעיל
אם התשואה שאתה יכול להשיג גבוהה יותר מהריבית של המשכנתא אז הבחינה הכלכלית שלך ממש לא טהורה
משכנתא זה ההלוואה הכי זולה בשוק.

קיצור תקופת ההחזר יחסוך לך 5% ריבית בשנה לעומת האפשרות שלך להרויח תשואה גבוהה יותר בשוק ההון
עוד יותר מכך זה לא רק שירוויח את הפער בין ה5 אחוז ריבית שמשלם לבין נגיד 10 אחוז תשואה,
בגלל שמשכנתא זה מינוף מתמעט בעוד שהשקעה גודלת וכך בעצם התשואה גודלת
ובדוגמה במספרים: על 100 אלף במשכנתא ל20 שנה בריבית 5 % נשלם ריבית של 58389 שח,
ובהשקעה של 100 אלף שח ל20 שנה בריבית של 10% הצבירה תגיע ל672749 שח.
כמובן לא נכנס פה לעניני סיכון ומיסוי וכו' רק בא להראות את ההבדל בין משכנתא לתשואה בריבית דריבית

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מה אתם אומרים על זה
תודה מראש
כן, לך על זה

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה