סיפור לא לא לא ניתן!

קופי 100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
השעה עשר לפנות בוקר, רחובות העיר העתיקה בבני ברק מנומנמים, תריסי החנויות עודם מוגפים, אי שם ואי פה נראה פרח חסידים אץ רץ ואלונטית תלויה לו על שכמו.
איש עייף מגרד שאריות שומשום מן המדרכה שסביב מאפה הצבי, קולות תפילה מהוסים עולים ובוקעים מאיצקוביץ.
את תשומת ליבי תפס חסיד גור עליז שצעד מעדנות אוחז בידה של בתו המסורקת למשעי, אל הגן. טיש חאלעט מבריק מכסה את גופו ואבנט קשור לו בטבורו, ניחוח קפה של פארטוגס נודף סביבו, צועד בצעדים אדנותיים, משל כל הרחוב של אביו.
לא נדרשתי להתאמץ או להטות אוזן בכדי לשמוע אותו מפזם באוזני הילדה הקטנה במקצב של מארש פולני, שיר שזרק אותי 30 שנה לאחור.
במבטא השמור לו ולבני עדתו הוא שורר את השיר האלמותי, לא הוא יהיה זה שמנתק את השושלת ויחסוך מבתו את המורשת שעוברת מדור לדור.
עוד לפני שנים סביב מדורת לג בעומר בחיידר הם שוררו את השיר בעוז. הרוח לא יכלה לה לאש הגדולה, וגם כי החלו לנשב רוחות זרות ונחשולי מים איימו לכבות את הלהבה, עמדו פרחי החסידות וקולם זימר עריצים. בקול חזק הם שוררו את השיר שכעת הוא טורח ומנחיל לדור הבא למען לא תשכח מפי זרעו.
וכך, בלחן המסורתי ובמקצב המדובר, הוא הלך ברחוב וזימר לבתו ברגשה, "לא- לא- לא ניתן! לכבאי – השמן!"
וממשיך חזור וחרוז "לא- לא- לא ניתן! לכבאי – השמן!".

זקנים שבאותו הדור היו אומרים, שלא עמד משם עד שראה את כל הגולה בוערת כמדורת לג בעומר, והרואה אמר בני – ברקאי!

קופי 100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
האמת שהסיפור הזה נכתב לפני עשור. למרות שלא ביקשתי זאת בפה מלא, ציפיתי לביקורת על התוכן והסגנון, הצורה והתצורה. אבל משהיא בוששת לבוא, ומאידך הלייקים מזכירים לי את קיומו של הפוסט כל הזמן.
אז הנה אני מבקש. תנו בי קורת!
נ.ב. מה באמת פשר הלייקים שצצים אחרי ימים רבים. הלא הפוסט צלל עמוק במצולות הנשיה ובאין תגובות, אין מה שיקפיץ אותו. איך אם כן מגיעים אליו דורשי שלומי ומשגרים לי תודות וחיוכים?? אתמהה.
ובהזדמנות זו, מכיוון שניתנה רשות.. תודה מקרב לב לכל נותן תודה, לייק, סמייל ואף כועס.
אין לכם מושג כמה זה משמח ומרנין את ליבי.
תבורכו מן השמיים בכפל כפלייקים!

תלמוד

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
נ.ב. מה באמת פשר הלייקים שצצים אחרי ימים רבים. הלא הפוסט צלל עמוק במצולות הנשיה ובאין תגובות, אין מה שיקפיץ אותו. איך אם כן מגיעים אליו דורשי שלומי ומשגרים לי תודות וחיוכים?? אתמהה.
אם אתה העלית אותו באוב ממעמקי מחשבך מלפני עשור,
למה שהמשוטטים לא יבחינו בו כשהועלה לפני שלשה ימים בסך הכל.:)

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
לי הפריעו הכפילויות. כמה פעמים אפשר לומר את אותו דבר?
שצעד מעדנות
טיש חאלעט מבריק מכסה את גופו ואבנט קשור לו בטבורו
ניחוח קפה של פארטוגס נודף סביבו
צועד בצעדים אדנותיים, משל כל הרחוב של אביו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה