עזרה לאלופי האקסל שבינכם

ממוקד

משתמש מקצוען
אני מחפש נוסחה שתחשב אוטומטית סכום מטבלה לפי תאריך
כלומר- שנניח אני רוצה שבתא A5 (לפי הדוגמא שבתמונה המצורפת) יתעדכן מספר מסויים לפי חודש, ובעמודה B וC (לצורך העניין) יהיה רשימת תאריכים ומספרים
אני מצרף תמונה לדוגמא
1594678868570.png

אני רוצה שיהיה לי בA5 את המספר המעודכן לתאריך של היום

כמו"כ אשמח אם תוכלו להתאים את זה גם לגוגל שיטס (במקרה שמדובר בפקודות מאקרו וכאלו)

תודה רבה

ריחיים

משתמש פעיל
קראתי את השאלה כמה פעמים ולא הצלחתי להבין מה את/ה רוצה?
מה הכוונה המספר המעודכן לתאריך של היום? ממה נגזר המספר?

אילה אחת

משתמש מקצוען
יש את האתר תותח אקסל, אני בטוחה שתמצא שם משהו (אולי סכום ביניים יתאים אבל גם אני לא בדיוק הבנתי מה אתה רוצה)

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אני מחפש נוסחה שתחשב אוטומטית סכום מטבלה לפי תאריך
כלומר- שנניח אני רוצה שבתא A5 (לפי הדוגמא שבתמונה המצורפת) יתעדכן מספר מסויים לפי חודש, ובעמודה B וC (לצורך העניין) יהיה רשימת תאריכים ומספרים
אני מצרף תמונה לדוגמא
צפה בקובץ המצורף 688407

אני רוצה שיהיה לי בA5 את המספר המעודכן לתאריך של היום

כמו"כ אשמח אם תוכלו להתאים את זה גם לגוגל שיטס (במקרה שמדובר בפקודות מאקרו וכאלו)

תודה רבה

לנוסחה קוראים וילוקאפ.
בתא A5 אמור להיות כך:

=VLOOKUP(A2,B1:C12,2)​
1594710660744.png

(הנוסחה מתהפכת בהדבקה בפרוג, לכן צירפתי גם כקובץ תמונה).

וילוקאפ היא נוסחה שמחפשת ערך בטבלה.
וכך יש למלא את הסוגריים:

-התא שממנו אמורה להבדק ההתאמה לטבלה (במקרה שלנו A2)
פסיק
-הטבלה שממנה אמורים להלקח הערכים (לוודא שהיא ממויינת לפי סדר עולה. וכן שהתאריכים מוגדרים כתאריך).
פסיק
-העמודה בטבלה, ממנה יש לקחת את הערך לתא. (במקרה שלנו, עמודה 2, כי עמודה 1 היא התאריכים, ועמודה 2 היא הסכומים).

אפשר גם להגדיר, בפסיק נוסף, אם רוצים רק התאמה מדוייקת (חד-חד ערכית) לטבלה, או שאפשר להסתפק בקירוב. במקרה דנן, שלא כל התאריכים מופיעים בטבלה אלא רק תאריך אחד לחודש, עדיף לבחור בהתאמה מקורבת.

1594711005947.png

ממוקד

משתמש מקצוען
לנוסחה קוראים וילוקאפ.
בתא A5 אמור להיות כך:

=VLOOKUP(A2,B1:C12,2)​
צפה בקובץ המצורף 688504
(הנוסחה מתהפכת בהדבקה בפרוג, לכן צירפתי גם כקובץ תמונה).

וילוקאפ היא נוסחה שמחפשת ערך בטבלה.
וכך יש למלא את הסוגריים:

-התא שממנו אמורה להבדק ההתאמה לטבלה (במקרה שלנו A2)
פסיק
-הטבלה שממנה אמורים להלקח הערכים (לוודא שהיא ממויינת לפי סדר עולה. וכן שהתאריכים מוגדרים כתאריך).
פסיק
-העמודה בטבלה, ממנה יש לקחת את הערך לתא. (במקרה שלנו, עמודה 2, כי עמודה 1 היא התאריכים, ועמודה 2 היא הסכומים).

אפשר גם להגדיר, בפסיק נוסף, אם רוצים רק התאמה מדוייקת (חד-חד ערכית) לטבלה, או שאפשר להסתפק בקירוב. במקרה דנן, שלא כל התאריכים מופיעים בטבלה אלא רק תאריך אחד לחודש, עדיף לבחור בהתאמה מקורבת.

צפה בקובץ המצורף 688515
תודה על ההשקעה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה