שיר לַחְמָא שְׁמַנְיָא

אוריצפת

משתמש מקצוען
לַחְמָא שְׁמַנְיָא
מפטירין אחר הפסח: אפי!..

הֵן נִקְרָא הוּא "לֶחֶם עֹנִי"
שֶׁאֵינוֹ תּוֹפֵחַ
אַךְ לְאִישׁ אֲשֶׁר כָּמוֹנִי
............וְעוֹד אֵיךְ נִפֵּחַ
!

שָׁבוּעַ שֶׁל בֵּיצִים, בַּטָּטָה;
בְּקֹשִי רַב אֲנִי "סוֹחֵב".
כֻּלָם אוֹמְרִים לִי: "אֵיךְ גָּבַהְתָּ
!"
- דַּוְקָא כְּשֶׁאֲנִי שׁוֹכֵב...

אֶתְמוֹל עָלִיתִי לַמֹאזְנַיִם
וּלְפֶתַּע -
......הַמָּחוֹג דּוֹהֵר.
תְּצִלֶּינָה כָּל אָזְנַיִם
!
לַדִּיאֶטָה,
......וּמַהֵר
!..

אוריצפת

משתמש מקצוען
בעז"ה

נהנתי מהשיר השני בגלל העומק, ועכשיו בזכות החיוך... מה עם ספר? ישנו? במחשבה אולי?
ספר? אין שום טעם. זה לא הולך היום. איש אינו מעוניין בשירים.
הנה, אפילו כאן אני מצליח "לקצור" 20-30 צפיות לשיר-בוט. בספר "יצפו" עוד פחות.

סיפור8

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בעז"ה

קודם כל- אני בטוח לא כותבת כאן בתור ייעוץ או משהו, אין זה מקומי.
אבל מתוך המקום האישי שלי- לא יודעת... אני מרגישה שהייתי נהנית מספר של שירה איכותית, כשרה, נעימה, שרגע אחד מחוייכת ורגע אחד נכנסת עמוק ללב. זה דבר כל כך טוב. אצלי אני מניחה שזה היה נמצא במדף הספרים.
אני מסכימה על העניין שהדור שלנו אולי רץ אחרי דברים אחרים, אבל אני עדיין חושבת שיש מקום גם לדבר כזה נעים ומיוחד, והעובדה שאין הרבה כמוהו בשוק היא גם יתרון עבורו. אולי זו שאלה איך לשווק את זה- אולי ספר קטן, אולי עיצוב שונה, משהו שמזמין את הקורא לחוויה- הכל אפשרי. יכול להיות מאד שבשיווק נכון זה אפילו יילך יפה.
ומעבר להכל- אני חושבת שיוצר (ואני מרשה לעצמי להוסיף- ברמה שלך)- מגיע לו שיהיה אוסף של היצירות שלו מודפס, במיוחד לאחר שנים של יצירה. דפוס זה לדורות, כמו שאומר הביטוי- אבל הוא גם לנפש. כשיש כזה מרחב של יצירה זה רק מובן מאליו שהוא יראה אור ויקבל צורה של ספר ממשי.
עד כאן מתוך המקום שלי... בעיניי יש כאן כישרון נדיר ואפילו יפיפה, והכי טוב- מהֵלֶך הרוח שלנו. לא מובן מאליו.

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
ספר? אין שום טעם. זה לא הולך היום. איש אינו מעוניין בשירים.
הנה, אפילו כאן אני מצליח "לקצור" 20-30 צפיות לשיר-בוט. בספר "יצפו" עוד פחות.
למה?
במגזר הכללי מאד מקובלת הסוגה הזאת
בפורום הספציפי הזה אנשים פחות מתחברים

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
במגזר הכללי מאד מקובלת הסוגה הזאת
א. מנין לך?
ב. במגזר שלנו זה לא הולך על סף המוזר. נתפס כמשהו ארכאי או נשי. ומכאן ההסבר ל -
בפורום הספציפי הזה אנשים פחות מתחברים
הפורום משקף את הרחוב.

מה שכן, זו הנקודה -
ומעבר להכל- אני חושבת שיוצר (ואני מרשה לעצמי להוסיף- ברמה שלך)- מגיע לו שיהיה אוסף של היצירות שלו מודפס, במיוחד לאחר שנים של יצירה. דפוס זה לדורות, כמו שאומר הביטוי- אבל הוא גם לנפש. כשיש כזה מרחב של יצירה זה רק מובן מאליו שהוא יראה אור ויקבל צורה של ספר ממשי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה