עזרה כתיבה יומית - אולי יש לכם רעיון לפרויקט חדש?

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
בשעה טובה סיימתי לפני סוכות את הפרויקט שלי של כתיבה יומית (של סיפורים קצרצרים) לפי פרקי תהלים. בד בבד בחלק מהזמן הזה גם ערכתי פרויקט יומי של כתיבת שירים על פי ספר לימוד על התשובה.
אני רוצה להמשיך עם הרעיון הזה - למצוא משהו שהוא גם לימוד יומי וגם שאפשר לכתוב בעקבותיו סיפור קצרצר.
חשבתי להמשיך את מה שהתחלתי לפני כחצי שנה - סיפורים על אשתו של רבי עקיבא (ואולי אחר-כך לבסס עליהם ספר), אבל אני לא כל-כך יודעת איך אפשר למצוא בצורה מסודרת את כל המדרשים הסיפוריים על רבי עקיבא.
יש למישהו אולי רעיון לזה?
או שיש רעיון אחר ללימוד ולכתיבה יומיים?
תודה!

@Simcha

משתמש מקצוען
או שיש רעיון אחר ללימוד ולכתיבה יומיים?
החיים שלנו מלאים בסיפורים קיימים ובסיפורים אפשריים. הסיפורים נמצאים אצל כל עובר אורח, בן משפחה, מוכר בסופר ואפילו עמוק בלב שלנו.

כל סיטואציה יכולה להפוך לסיפור מרגש אודות טוב לב שנגלה, או לימוד זכות שנצליח להאיר. כל מפגש יכול להוביל אותנו לתובנות מחודשות שיקדמו אותנו במילוי תפקידנו בעולם.

על כן, אציע לך לאתגר את עצמך להצליח למצוא בכל יום סיטואציה מאותו היום, ידיעה בה נתקלת, מחשבה שהתעוררה בקרבך או סתם משפט שנתן לך השראה ולהפוך אותו לסיפור בעל ערך מוסף שמאיר את הנקודה הפנימית הנגלית באותן הפינות.

בהצלחה!

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
סיפורים על אשתו של רבי עקיבא
זכור לטוב
אני לא כל-כך יודעת איך אפשר למצוא בצורה מסודרת את כל המדרשים הסיפוריים על רבי עקיבא.
אפשר לעשות חיפוש בגמרא על המילים 'רבי עקיבא' בויקיטקסט, בר אילן, וכן כה עשו חכמינו, וכמובן לשאול במשפחה מי שמתמצא, וכן כאן בפורום.

וי שלוק

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צריך לשאול את הרבנים הגאו' מהפורום שמעלינו (טכנית!) 'פורום עריכה תורנית', מהיכן ואיך הם שואבים את חכמתם. הם ידעו לכוון איך לבצע את החיפוש.
לא יודע את מי לתייג.

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
צריך לשאול את הרבנים הגאו' מהפורום שמעלינו (טכנית!) 'פורום עריכה תורנית', מהיכן ואיך הם שואבים את חכמתם. הם ידעו לכוון איך לבצע את החיפוש.
לא יודע את מי לתייג.
@מוישה

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
תודה לכולם.
על כן, אציע לך לאתגר את עצמך להצליח למצוא בכל יום סיטואציה מאותו היום, ידיעה בה נתקלת, מחשבה שהתעוררה בקרבך או סתם משפט שנתן לך השראה ולהפוך אותו לסיפור בעל ערך מוסף שמאיר את הנקודה הפנימית הנגלית באותן הפינות.
זה רעיון יפה, ובהחלט מאתגר יותר... נוח יותר להיצמד למשהו קבוע שמעורר לכתיבה. וחוץ מזה, אני רוצה להרוויח פה גם לימוד יומי...
ממליצה לך על ספר קהלת.
בדיוק סיימתי ללמוד אותו בלימוד התנ"ך היומי/שבועי שלי. ספר קשה מאוד להבנת העומק שלו... אין ספק שהעומק שלו מיוחד.
אולי באמת אחזור אליו בעתיד לצורך כתיבת סיפור יומי. תודה!
הם ידעו לכוון איך לבצע את החיפוש.
רעיון טוב. אם כי שאלתי את בעלי, והוא גם לא ידע כל-כך איך לעזור לי... (ויש לו פרויקט השו"ת וגם ניסיון בחיפושים...)
אולי כתיבה על ספר ' מסילת ישרים'.
רעיון יפה! צריכה להסתכל בו קצת, כדי לראות שאני מצליחה להבין את שפתו ואת עומקה לפני שאחליט ללכת על זה.

בינתיים - אתמול נתקלתי במדרש על רבי עקיבא, וכתבתי סיפור בעקבותיו מנקודת מבטה של אשתו. אז אולי באמת אצליח ללכת בכיוון הזה...

שירי411

משתמש צעיר
מאוד אהבתי את הכתיבה היומית שלך.
סוג של עבודת ה' כזאתי.
חמוד ביותר.
אפשר לשדרג את הרעיון לעשות את זה בקבוצה
כל יום למשל,
זורקים את האימרה, הפרק לקבוצה והיא במהלך היום, צריכה לכתוב כתיבה יומית קצרה עליה.
שיהיה לך בהצלחה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה