כתב עת חופים גליון י

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
שלום!
מצורף בזה גליון י' מכתב העת חופים.
בגליון שיר אחד העוסק בתשובה, הצריכה לבוא מתוך אחד היסודות העיקרייים שלה- הכרת האחריות האישית המלאה. מה שפותח פתח גדול לשמחה ואופטמיות, אם אפשר לקלקל, אפשר גם לתקן.
חלקו הראשון של השיר עסוק בתשובה החלקית, שבעצם "מאשימה" את הבורא בכשלון, שהוא הכניסנו בניסיון. ואף שיש מקורות הנראים בכיוון זה, אחרי הכל, ישנה בחירה. וכעין דברי הרב באורות התשובה:
"בשעה שהאדם חוטא הוא בעלמא דפירודא, ואז כל פרט ופרט עומד בפני עצמו, והרע הוא רע בפני עצמו, ויש לו ערך רע ומזיק. וכשהוא שב מאהבה מיד מתנוצץ עליו אור ההויה של עלמא דיחודא, שהכל מתארגן בו לחטיבה אחת, ובקשור הכללי אין שום רע כלל, כי הרע מצטרף אל הטוב לתבלו ולהרים עוד יותר את יקרת ערכו. וכזה נעשים הזדונות לזכיות ממש"

כך גם גבי הבחירה החופשית, כל עת שהדבר בידנו, אין לנו לתלות באיש את התוצאות וגם לא להאשים את השי"ת... אך אחר כל ההשתדלות, והעמל, עלינו להאמין שבורא כל המוליך את עולמו לתיקון השלם, הוא המנהל הכל והביאנו למצב זה.

נ"ב-
שבוע שעבר לא העלתי גליון מחמת תקלה טכנית.
--
אביחיל-
הוצאה לאור וסטודיו לעיצוב ספרים
052-6509692

קבצים מצורפים

• גליון י.pdf
    KB 176.1 · צפיות: 24

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
האם אין בין ידידיך ולו נקדן אחד שינקד כשורה? שגיאות הניקוד גורמות לי תחושת חנק בשעת קריאת שיריך היפים. חבל!

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י אפכא מסתברא;507704:
האם אין בין ידידיך ולו נקדן אחד שינקד כשורה? שגיאות הניקוד גורמות לי תחושת חנק בשעת קריאת שיריך היפים. חבל!

לצערי אין לי חבר כזה. אם משהו מתנדב. אשמח. נראה לי בכל מקרה שמעתה אנקד רק מילים קשות. תודה על התגובה והמחמאה.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י eliezer;507108:
כך גם גבי הבחירה החופשית, כל עת שהדבר בידנו, אין לנו לתלות באיש את התוצאות וגם לא להאשים את השי"ת... אך אחר כל ההשתדלות, והעמל, עלינו להאמין שבורא כל המוליך את עולמו לתיקון השלם, הוא המנהל הכל והביאנו למצב זה.

להשלמת הדברים אני מוסיף את דברי "צדקת הצדיק" באות מ':

עיקר התשובה הוא עד שיאיר ה' עיניו, שיהיו זדונות כזכויות. רוצה לומר שיכיר ויבין שכל מה שחטא היה גם כן ברצון השם יתברך כמו שאמרו חז"ל (ברכות לא:) ג' פסוקים כו' ואתה הסבות את לבם ואשר הרעותי כו'... וכשמשיג לאור זה העצום אז שבו כל זדונותיו בלתי יוצאים מעומק ידיעת השם יתברך והוא ודעתו ורצונו הכל אחד, ומאחר שהשם יתברך רצה כן הרי הכל זכיות, וזוכה לכפרה גמורה שביום הכפורים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה