כללי כריכה לספר קודש

hamefoar

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הסטנדרט האמיתי שזה 16.7*23.6 כמו שכתב ידידי ר' @ישראל ר
כיון שרוב ההדפסות נעשות על גיליון סטנדרטי של 70*100, ממילא הסטנדרט האמיתי הוא 16.5*23.5. היה לי כעת כאב ראש רציני עם ספר שעשיתי לו כריכה ושערים, אבל העימוד נעשה ע"י מעמד אחר, ושם הוא עשה רוחב של 16.7. שלחתי הצעות מחיר לכמה דפוסים, וכמה חזרו אלי שההצעת מחיר תקיפה רק אם לא אתעקש על 16.7 אלא אקח בחשבון שזה יהיה 16.5. אחרת יהיה יקור מסוים.
(שאלתי את אחד מאלו שלא חזרו אלי האם יש בעיה עם 16.7, והוא אמר לי שהוא לא 'טרח' להגיד לי שאני עלול לקבל 16.5, כי 2 מ"מ זה לא משמעותי...)

אציין, שבמקרה ואין גרפיקה שגולשת אל הבליד, ניתן כן להרוויח את המלימטרים הללו מעבר ל-16.5 או 23.5, אך כיון שכהיום ברוב הספרים נעשים שערים והנצחות עם גרפיקה שגולשת אל הבליד, צריך לקחת זאת בחשבון.

אמנם ניתן לבקש הדפסה על גליון גדול יותר, ואז ניתן לעשות מידות עמוד אפילו של 25.5*17.5. אין לי מושג כמה זה משפיע על מחיר.
ניתן לראות כאן גדלי דפים שנראה שהעלה בעבר @נקי_כפים.

tyncs

משתמש רשום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לא ממש לא! יש גודל 17.5*24.5 כמו מקראות גדולות של עוז והדר והמקרא מפורש וחק לישראל של עוז והדר וכדו'.
וגודל הכריכה לזה הוא 25.5*17.5

אן אמעראצעסדיקע שאיילע:
שמתי לב שבגובה מוסיפים לכריכה 1cm, אבל ברוחב לא מוסיפים אלא זה נשאר 17.5
למה לא מוסיפים לרוחב?

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אן אמעראצעסדיקע שאיילע:
שמתי לב שבגובה מוסיפים לכריכה 1cm, אבל ברוחב לא מוסיפים אלא זה נשאר 17.5
למה לא מוסיפים לרוחב?
בגלל הביג!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה