מידע שימושי כרטיס סטודנט

• פותח הנושא manu
  • פורסם בתאריך
בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

ציפי11

משתמש פעיל
יש גוף שעובד עם מכללת ספיר, תשלום 295 ש"ח.
נותנים תעודת סטודנט לשנתיים (טוענים שהם היחידים)
ניתן להרשם בקלות דרך האתר: https://getravkav.com/
רק היום נרשמתי כך שאין לי עדיין מידע מעבר לזה.

יוחנן 1

משתמש מקצוען
יש גוף שעובד עם מכללת ספיר, תשלום 295 ש"ח.
נותנים תעודת סטודנט לשנתיים (טוענים שהם היחידים)
ניתן להרשם בקלות דרך האתר: https://getravkav.com/
רק היום נרשמתי כך שאין לי עדיין מידע מעבר לזה.
לא כתוב שם שזה לשנתיים.
כתוב 2021-2022 שזה שנה אחת.

ציפי11

משתמש פעיל
בשיחה איתם הם הסבירו שזה לשנתיים תשפ"ב ותשפ"ג בעצם זה עם שני אישורי לימודים .

טקטית

משתמש פעיל
כרגע המחיר הוא 270 לשנתיים, וזה הכי זול שאני מכיר, יכול להביא למי שרוצה בב"ב
סליחה-
מישהו קיבל מהם???
הזמנתי כבר לפני יותר משבוע.
דיברו איתי על תחילת השבוע הנוכחי.
וכלום בינתיים.
הרווח בכרטיס הדו שנתי כבר כמעט התפוגג!!

חי בן ראם

משתמש צעיר
מחפש מישהו שיסביר לי אחת ולתמיד התנהגויות כאלה אצל אנשים יראים ושלמים.
ענין זה נידון ידוע בפוסקים, ידוע גם דעת החזו"א בזה, כ"ש בתקופה זו, תשאל לדיינים הבקיאים בחו"מ (ולא בפרוג)
חמור מאד לכתוב כך ולהוציא לעז לחינם.

80108

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
סליחה-
מישהו קיבל מהם???
הזמנתי כבר לפני יותר משבוע.
דיברו איתי על תחילת השבוע הנוכחי.
וכלום בינתיים.
הרווח בכרטיס הדו שנתי כבר כמעט התפוגג!!
לא לא, זה כבר לא אקטואלי

בחיפוש

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
ענין זה נידון ידוע בפוסקים, ידוע גם דעת החזו"א בזה, כ"ש בתקופה זו, תשאל לדיינים הבקיאים בחו"מ (ולא בפרוג)
חמור מאד לכתוב כך ולהוציא לעז לחינם.
השאלה היא לא על האם בדיני חו"מ זה מותר, כתבתי:
ברשות התורה
השאלה היא שהפכנו ל"גנבים" בעצם...ובעיקר הבעיה שזה גורם לתרבות ש"כולם חייבים לנו": ל"צ לשלם מיסים כי חייבים לנו, ל"צ לשלם באוטובוס כי חייבים לנו, וכו' וכו' יש תופעה של אנשים שבפועל גנבים ברשות החוק או בפשטות: נבל ברשות התורה.
תנשום עמוק לפני שתקרא:

(להבדיל אלף אלפי הבדלות!!!!! בגרמניה הנאצית גם היה אסור לרצוח רק שלרצוח יהודי או צועני זה לא רצח...בפועל הם יצאו רוצחים ברשות החוק 'ביצעו פקודות').
והטענה האווילית ביותר שהיא הבסיס להכל היא: "אנחנו לא מקבלים תקציב שוויוני אז מותר לגנוב.... מישהו חייב לך תקציב? המדינה היא לא קופת צדקה, המדינה משקיעה את כספי הציבור איפה שזה יניב רווחים בדיוק כמו כל עסק (לדוגמא: כספי הפנסיה שלך לא מחולקים לכל החברות בשווה אלא מושקעות בחברות שיניבו רווחים, ואם יבוא אדם עם עסק שמפסיד ויגנוב מהם בטענה שאתה מפלה אותו הוא פשוט גנב...) ולכן משקיעים בסטודנטים שירכשו השכלה וירוויחו הרבה וישלמו מיסים ולא בישיבות וכו' וכו' וכל הטענות על אפליה במקרו הן הזויות. כמובן שבמיקרו יש פה ושם עוול כמו שיש אגב לכל ציבור שמקפחים במקומות מסויימים אבל זה מינורי עד אפסי ביחס למקרו.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
השאלה היא לא על האם בדיני חו"מ זה מותר, כתבתי: השאלה היא שהפכנו ל"גנבים" בעצם...ובעיקר הבעיה שזה גורם לתרבות ש"כולם חייבים לנו": ל"צ לשלם מיסים כי חייבים לנו, ל"צ לשלם באוטובוס כי חייבים לנו, וכו' וכו' יש תופעה של אנשים שבפועל גנבים ברשות החוק או בפשטות: נבל ברשות התורה.
תנשום עמוק לפני שתקרא:

(להבדיל אלף אלפי הבדלות!!!!! בגרמניה הנאצית גם היה אסור לרצוח רק שלרצוח יהודי או צועני זה לא רצח...בפועל הם יצאו רוצחים ברשות החוק 'ביצעו פקודות').
והטענה האווילית ביותר שהיא הבסיס להכל היא: "אנחנו לא מקבלים תקציב שוויוני אז מותר לגנוב.... מישהו חייב לך תקציב? המדינה היא לא קופת צדקה, המדינה משקיעה את כספי הציבור איפה שזה יניב רווחים בדיוק כמו כל עסק (לדוגמא: כספי הפנסיה שלך לא מחולקים לכל החברות בשווה אלא מושקעות בחברות שיניבו רווחים, ואם יבוא אדם עם עסק שמפסיד ויגנוב מהם בטענה שאתה מפלה אותו הוא פשוט גנב...) ולכן משקיעים בסטודנטים שירכשו השכלה וירוויחו הרבה וישלמו מיסים ולא בישיבות וכו' וכו' וכל הטענות על אפליה במקרו הן הזויות. כמובן שבמיקרו יש פה ושם עוול כמו שיש אגב לכל ציבור שמקפחים במקומות מסויימים אבל זה מינורי עד אפסי ביחס למקרו.
משרד התחבורה נותן הטבה לסטודנטים
לא מענין אותי מה המניעים. מענין אותי רק מה הקריטריונים.
נכון להיום החובה היא להציג כרטיס סטודנט ואישור לימודים - ואני יכולה לקבל אותם תמורת תשלום על קורס מוזל מאד.
משרד התחבורה לא הגדיר מהות קורס/ ציונים / מספר מפגשים וכו'.
(לדוג' משרד התמ"ת כדי לתת סבסוד למעון דורש הרבה יותר הוכחות ואישורים מסטודנט)

בחיפוש

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
לא מענין אותי מה המניעים. מענין אותי רק מה הקריטריונים.
זה בדיוק "נבל (מעשה גניבה ורמאות מבחינת המניעים) ברשות התורה (מעשה ברשות מבחינת הקריטריונים)".
הרי אם המדינה הייתה מסתפקת ב'הצהרה' שאתה סטודנט (ללא בדיקה ואכיפה) גם הייתי 'מצהיר' ועומד בקריטריונים אבל הייתי גנב.
אז כאן יצרו קורס פיקטיבי שלולא ההנחה לסטודנטים לא היה קיים (וגם עכשיו 99% לא שומעים אותו), ע"מ לקבל הנחה שלא מיועדת לך (הרי ברור לך מה יקרה ביום שזה יתגלה לרשויות, אז מה ההיתממות?).
אני מרגיש נבוך שצריך להסביר לאנשים שאמורים להיות יראי שמים דברים כ"כ פשוטים!!

נערך לאחרונה ב:

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
זה בדיוק "נבל (מעשה גניבה ורמאות מבחינת המניעים) ברשות התורה (מעשה ברשות מבחינת הקריטריונים)".
הרי אם המדינה הייתה מסתפקת ב'הצהרה' שאתה סטודנט (ללא בדיקה ואכיפה) גם הייתי 'מצהיר' ועומד בקריטריונים אבל הייתי גנב.
אז כאן יצרו קורס פיקטיבי שלולא ההנחה לסטודנטים לא היה קיים (וגם עכשיו 99% לא שומעים אותו), ע"מ לקבל הנחה שלא מיועדת לך (הרי ברור לך מה יקרה ביום שזה יתגלה לרשויות, אז מה ההיתממות?).
אני מרגיש נבוך שצריך להסביר לאנשים שאמורים להיות יראי שמים דברים כ"כ פשוטים!!
מי אמר שאתה צודק מבחינת המניעים? ולמה אני צריכה לחשבן מה כל אחד מתכנן ומה מניע אותו?
ואולי הם מעדיפים כך, שהם מקבלים את כל כמות הכסף הזו הענקית בתחילת שנה?
אתה מחשב כמה כסף נכנס בחודש הזה לקופת משרד התחבורה? מה הם עושים עם כל המיליונים האלו? אילו מניות ורווחים הם עושים מהכסף הזה.... לדעתי, זה המניע שלהם.

בדיוק כמו שאני לא מתענינת במניות ובהשקעות של משרד התחבורה
אני לא צריכה להתענין מה המטרה ומה המניע
אלא בצורה יבשה מה הקרטריון.
אם היו רוצים להחמיר קריטריונים, בבקשה.
לא החמירו - זכותם.

וד"א, הם לא כל כך תמימים וטפשים... תעשה קצת גוגל ותראה שכבר היו על הנושא כתבות בעבר... ולא הפסיקו עם זה.

ולענין יראת שמים - טפשי להגיב לך אפילו...

בחיפוש

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אילו מניות ורווחים הם עושים מהכסף הזה.... לדעתי, זה המניע שלהם.
הזוי כמה אדם נגוע אצל עצמו וממציא טענות מופרכות....
לשיטתך, אם הם כ"כ שמחים בכסף, למה שלא יתנו את האופציה הזאת לכלל האוכלוסיה? הרי הם ירויחו מליארדים,לא????

בחיפוש

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
למה אני צריכה לחשבן מה כל אחד מתכנן ומה מניע אותו?
לא צריך לערוך בירור מעמיק על מניעים נסתרים... פשוט לקרוא את שם הפרופיל, פרופיל סטודנט!
בדיוק כמו שפרופיל אזרח ותיק הוא לא ממניעים של עידוד מבוגרים להסתובב ברחובות ע"מ שידבקו בקורונה וימותו ונחסוך כספי קצבת זקנה... אלא פשוט לעזור לפנסיונרים כמה פשוט.

ונשמע שאת חושבת שמשרד התחבורה הוא משרד רווחי... לידיעתך התח"צ בארץ מסובסדת ואיננה רווחית.

סודו של המלאך

משתמש מקצוען
לגבי העניין ההלכתי
ההתר לא מתבסס על זה שמותר חס ושלום לגנוב מהמדינה בגלל שהיא מזניחה ומקפחת את לומדי התורה
אלא שפשוט מאוד כשתקראו את לשון החוק כל מי שנרשם ללימודים (של מינימום 60 שעות אקדמאיות) זכאי להנחה הזו, ולכן מי שנרשם למקום שבאמת עושה קורס (כמו לדוגמא מכללת ינר) החוק לא מחייב אותו להגיע כדי לקבל את התעודה אלא בעצם זה שהוא נרשם לקורס כזה מבחינה חוקית הוא זכאי לכרטיס סטודנט על כל הטבותיו.

מי שנרשם בכל מיני מקומות אחרים שלא אזכיר את שמם מבחינה הלכתית אכן כנראה מתבסס על מה שאומרים שמותר לגנוב את המדינה (רק שבזה הוא מסתבך שהר בקו שלו יחסם ועלות הכרטיס סטודנט + עלות החופשי שנתי שהוא יטעין ילכו לטמיון כשיגלו אותו בבדיקה המדגמית) ואין אני בא להכניס ראשי בדיון הלכתי זה לגבי לגנוב מהמדינה.

רק לסיום למי שכתב פה קודם ששוה למדינה להשקיע בסטודנטים כי הם מביאים כסף אבל הציבור החרדי לא מביא כסף ולכן לא שוה להשקיע בציבור זה, וכו... אני רוצה למחות שזה ממש תיאור הגמרא על אפיקורס - שאומר מה עוזרים לנו התלמידי חכמים בעולם (לשון הגמ' כמדומני - מאי אהנו לה רבנן) (סומך על החברה פה שיודעים את המקור לגמרא הזו.

חי בן ראם

משתמש צעיר
השאלה היא לא על האם בדיני חו"מ זה מותר, כתבתי: השאלה היא שהפכנו ל"גנבים" בעצם...ובעיקר הבעיה שזה גורם לתרבות ש"כולם חייבים לנו": ל"צ לשלם מיסים כי חייבים לנו, ל"צ לשלם באוטובוס כי חייבים לנו, וכו' וכו' יש תופעה של אנשים שבפועל גנבים ברשות החוק או בפשטות: נבל ברשות התורה.
תנשום עמוק לפני שתקרא:

לא הייתי מביא דעת המתירים, אבל מכיוון שהזכרת אתייחס במעט יותר מרמז,
לטענתם אין הכספים מתחלקים ביושר, וזה רחוק מלהיות מינורי עד אפסי....... ואפי' אם כולם יסעו בחינם עדיין לא החזירו עשירית.....,

גם בענין ההשקפה דנו הפו', ולא כל אחד יכול לומר נבל ברשות התורה, ולא יועילו לזה דוגמאות חריפות ככל שיהיו.
[כשיצאו בנ"י ממצרים צעקו המצרים לישראל אתם גנבים........ כמו""כ לענין עיר הנידחת צריך להשחית את כל העיר ואין חוששין שזה יהפוך את האדם לתרבות אכזרי, כמו שכתבו הספ', גם כאן לדעת המתירים (אפי' שזה לא מצוה) יש בזה להציל עשוק מיד עושקו.]

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  23  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה