שיתוף - לביקורת - כפרה עליך -

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
בסייעתא דשמייא

ח' תשרי
כביש החוף

- כפרה עליך, אתה יכול לזוז קצת, להיכנס עוד קצת פנימה, קר לי כאן, אני בצד ויש רוח חזקה

- הייתי זז בכיף, כפרה, אבל אני לא יכול לזוז מילימטר, דחוס פה משהו לא נורמלי, וגם מלוכלך פה אתה לא מבין מה זה

- בבקשה, תנסה בכל זאת, אני כבר לא יכול להחזיק מעמד

- אין מה לעשות כפרה, זה החיים, לפחות אנחנו יודעים ש'ייסורים מכפרים עוונות'

- כן? נראה לך? אתה יודע כמה עוונות אני סוחב???

- לא כפרה, אל תדבר ככה, עשרת ימי תשובה, זה לשון הרע!

- אל תגיד לי אל תדבר ככה, זה לא לשון הרע, זה שלי, זה התיק שאני סוחב על הגב

- כפרה, זה לא בדיוק שלך, הפילו את זה עליך, זה לא שאתה עשית את כל החטאים האלה, לא ככה?

- תראה, לך קל לדבר, עליך הרב של השכונה עשה, עלי עשו משפחה שלימה ועוד העבריינים של השכונה

- וואי, סליחה כפרה, לא ידעתי, זה באמת מוגזם

- תאמין לי, עם כל מה שאני סוחב, אני כבר מעדיף למות

- אולי אתה לא יודע אבל כפרה, אנחנו בדרך למשחטה

- וואו באמת? לא ידעתי, איזו הקלה, תגיד נכון לא רק ייסורים מכפרים גם מיתה מכפרת

- נכון כפרה, אבל רק אם החבר'ה שעשו עלינו כפרות יחזרו בתשובה...

נודד

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יפה מאוד!
הערה קלה:
השעיר לעזאזל נושא עליו את עוונות בני ישראל.
הכפרות בשונה ממנו משמשים כסימנא מילתא. הם ילכו לשחיטה וייטלו עליהם את עונש המיתה חלילה, ואנחנו ניכנס לחיים טובים. אין הם נושאים על גבם עוונות, בדיוק כמו שהדגים בתשליך אינם אוכלים את העוונות לתיאבון אלא משמשים כסימן שלא תשלוט בנו עין הרע כדגים הסמויים מן העין

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה