קופירייטינג כמה עולים לימודי קופרייטר?

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
עוקב

חמצוץ

משתמש סופר מקצוען
ואגב, הניסוח המתאים יותר הוא
"כמה עולים לימודי קופירייטינג, או קורס פרסום,קופי וקריאייטיב", לא?

מ. שני

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
ואגב, הניסוח המתאים יותר הוא
"כמה עולים לימודי קופירייטינג, או קורס פרסום,קופי וקריאייטיב", לא?
בפרוג הקורס הזה הולך יחד (אולי יש גם בנפרד).
וזה עולה בסביבות ה- 13,000 ש"ח, אבל יש אפשרות של מימון כזה או אחר.

כּוֹתָר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הכי חשוב!!!
@דוד ריזל נראה שיש לך הרבה כזו...
לפי תיק העבודות שלך.
משתדל לקחת אותך כהשראה (עוד לא בתחום אבל בהחלט מתעניין וחושב אולי בעתיד הקרוב ושאינו...)
תודה,
מחמאה מתוקה מחמצוץ.

חמצוץ

משתמש סופר מקצוען

חמצוץ

משתמש סופר מקצוען
נו על זה כבר התבטא המשורר:

אז מתברר שלא רק לפי תיק העבודות אלא גם לפי ניק התגובות...
ואגב, כנסו לאתר (יש קישור בפרופיל) של הרב @דוד ריזל.
מרתק!
האמת, לא צריך להרחיק נדוד, ללחוץ, להמתין שיתרענן, ולדפדף, ולמצוא.
יש בחתימה!
כמה גאוני... :p

חמצוץ

משתמש סופר מקצוען
@פרוגמטי, אם לא אכפת לך, אנסה לבנות כאן פרופיל חלקי לגביך.
יהודי צעיר (לפחות רוח צעירה), בלי התמחות רשמית בשום דבר, שמתעסק, לפי החתימה, עם עופות בזווול (המתיחה במקור).
יום אחד התגלה אצלך (לפחות ביחס לפורום) כישרון כתיבה מגניב, חמוד, שלדעתך (כך אני מריח) גם גולש לתחום השיווק, הפרסום והקופירייטינג.
הלך לי?
כי אם כן, הייתי מציע להקים קבוצת תמיכה לבעלי מאפיינים מסוג זה...:eek::eek::eek:

כוכב מבריק

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
כמה אפשר להרוויח
התשובה היהודית-
תלוי.

בקצרה,
כמו כל עצמאי - תלוי מי אתה, תלוי מה החוזקות, תלוי מה ההשקעה השיווקית, תלוי מה ההשקעה בזמנים, תלוי איך המכירות, תלוי איך הביטחון העצמי, תלוי איך הניהול זמנים... (להמשיך?).

ובהרחבה,
כקופירייטר -
> או שיש לך מלאנטות עבודה בחודש משתפי"ם כאלו ואחרים עם מעצבים ודומיהם.
> או שיש לך כמה ריטיינרים טובים (שאז אתה בעצם סוג של שכיר...)

התזה שלי להצלחה אמיתית -
> או להיות מקצוען על בנישה שבחרת להתגדר בה, שאנשים פשוט ישתוקקו לקבל ממך דווקא את זה.
> או לתכלול את פעולות השיווק השונות ללקוח מעבר להיותך 'קופירייטר'. (עמידה מול אנשי ביצוע, מערכות עיתונים ושאר ירקות)
[זה תחושה מהניסיון - ה'עמך' לא מבין מה הפירוש 'קופירייטר', (שיח מצוי - "מה זה בעצם? זה כאילו אתה זה שכותב את המשפטים היפים האלו? או זה שמביא את התמונה? או "אתה בעצם גרפיקאי? וכן הלאה) לא מה הוא עושה ובוודאי לא מה הסיבה 'לשלם' לו על זה... בניגוד למשל ל'מעצב' שברור מה הוא עושה ומה הערך שהוא נותן, אם הקופירייטר בחר שלא להתגדר בנישה מסויימת כנ"ל הוא יצטרך לתת 'ערך' אחר וברור כמו פתרון הכאב ראש השיווקי על כל הנלווה לכך]

כנלע"ד. אשמח לשמוע.

גבריאל פ.

שירותי קופירייטינג ופרסום - הפקת דפוס והפצה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי

קופי 100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
התשובה היהודית-
תלוי.

בקצרה,
כמו כל עצמאי - תלוי מי אתה, תלוי מה החוזקות, תלוי מה ההשקעה השיווקית, תלוי מה ההשקעה בזמנים, תלוי איך המכירות, תלוי איך הביטחון העצמי, תלוי איך הניהול זמנים... (להמשיך?).

ובהרחבה,
כקופירייטר -
> או שיש לך מלאנטות עבודה בחודש משתפי"ם כאלו ואחרים עם מעצבים ודומיהם.
> או שיש לך כמה ריטיינרים טובים (שאז אתה בעצם סוג של שכיר...)

התזה שלי להצלחה אמיתית -
> או להיות מקצוען על בנישה שבחרת להתגדר בה, שאנשים פשוט ישתוקקו לקבל ממך דווקא את זה.
> או לתכלול את פעולות השיווק השונות ללקוח מעבר להיותך 'קופירייטר'. (עמידה מול אנשי ביצוע, מערכות עיתונים ושאר ירקות)
[זה תחושה מהניסיון - ה'עמך' לא מבין מה הפירוש 'קופירייטר', (שיח מצוי - "מה זה בעצם? זה כאילו אתה זה שכותב את המשפטים היפים האלו? או זה שמביא את התמונה? או "אתה בעצם גרפיקאי? וכן הלאה) לא מה הוא עושה ובוודאי לא מה הסיבה 'לשלם' לו על זה... בניגוד למשל ל'מעצב' שברור מה הוא עושה ומה הערך שהוא נותן, אם הקופירייטר בחר שלא להתגדר בנישה מסויימת כנ"ל הוא יצטרך לתת 'ערך' אחר וברור כמו פתרון הכאב ראש השיווקי על כל הנלווה לכך]

כנלע"ד. אשמח לשמוע.
א. שכחת לציין את האופציה הקלאסית של עבודה במשרד פרסום.
ב. לא יודע מה זה אומר התמקצעות בתחום מסוים. אשמח להסבר.
ג. ריטיינר זה לא שכיר. כמובן תלוי למה התחייבת אבל הגמישות במה שנוגע לשעות העבודה כמעט תמיד קיימת, בשונה משכיר.
ד. היה משהו נוסף אבל שכחתי. אולי בגלל השעה..

כוכב מבריק

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
א. שכחת לציין את האופציה הקלאסית של עבודה במשרד פרסום.
צודק. משום מה הרגיש לי שהשאלה לגבי להיות עצמאי (אולי בגלל שאני כזה)
ב. לא יודע מה זה אומר התמקצעות בתחום מסוים. אשמח להסבר.
לא כתבתי תחום כתבתי נישה,
זה יכול להיות ברמת התחום [כתיבה שיווקית לרשימות תפוצה/כתיבה לאתרים/כתיבת תסריטים/וכו']
זה יכול להיות ברמת קהל היעד [ ייחודיות במוסדות וארגונים/ייחודיות בכתיבה לעצמאיים בתחום מסויים/וכל הממציא הרי זה משובח]
ג. ריטיינר זה לא שכיר. כמובן תלוי למה התחייבת אבל הגמישות במה שנוגע לשעות העבודה כמעט תמיד קיימת, בשונה משכיר.
ריטיינר אחד זה מעולה בשביל להתחיל איתו חודש ובשאר הזמן לעשות מה בא לך.
אני כתבתי לגבי כמה ריטיינרים שאולי יש גמישות בשעות העבודה אבל תכלס' יש מצב שאין לך שעות להתגמש בהם... (ככה חוויותיי כמעצב, אולי מי שרק כותב לא)
ד. היה משהו נוסף אבל שכחתי. אולי בגלל השעה..
לילה טוב.

נערך לאחרונה ב:

מ. שני

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
חברים, מי שרוצה באמת ללמוד פרסום, שיפנה להנהלת פרוג, שם ישמחו להסביר לו, ולכוון אותו,
בתור אחד שכעת לומד את זה, מאוד נהניתי מההכוונה, ומהסבלנות שהם גילו כלפי, גם כשנדנדתי להם, כשעדיין לא הייתי ברור בעצמי...
בהצלחה לכולם, זה תחום מדהים למי שמתאים, כמובן...

קופי 100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
חברים, מי שרוצה באמת ללמוד פרסום, שיפנה להנהלת פרוג, שם ישמחו להסביר לו, ולכוון אותו,
בתור אחד שכעת לומד את זה, מאוד נהניתי מההכוונה, ומהסבלנות שהם גילו כלפי, גם כשנדנדתי להם, כשעדיין לא הייתי ברור בעצמי...
בהצלחה לכולם, זה תחום מדהים למי שמתאים, כמובן...
מעריך מאוד את הלויאליות.
אני כמתעניין הייתי שמח לשמוע גם חוות דעת של בוגרים שסיימו את הקורס בשנים האחרונות ולהבין כמה אחוזי השמה בפועל יש למסיימים.

אולי מעניין אותך גם...