כמה נורמלי לקחת משכנתא לזוג צעיר

אבק

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
נכתב ע"י גרפצוק;n4962390:
אנו זוג צעיר שמעוניין לרכוש דירה בעז"ה בירולשים - השאלה היא כמה נורמלי ומקובל לקחת משכנתא?
נשמח לתגובות ועיצות שלכם

3456.52 ש"ח

• תודה
Reactions: aba

לאה גרין

משתמש רשום
נכתב ע"י טרוצער;n4962751:
חבל שהבעל לא "דרש" מהשווער, הרי הוא יושב ולומד, לא?:rolleyes:

דירה בירושלים עולה לפחות 1.300.000. אם הם רוצים לקחת משכנתא של חצי מליון ז"א שיש להם הון עצמי של לפחות 800.......

גלינג

משתמש סופר מקצוען
נורמלי לגמרי.
גם אם בעוד 10-15 לא תוכלו לעמוד בזה הקרן שלכם גדלה מאד מהנקודה הנוכחית. הן ע"י ההחזרים ובעיקר מעליית שווי הנכס.

R Yagel

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
- לעניות דעתי זה המון!!!!!
300000 זה הכי הרבה שהייתי שמה על הגב של זו"צ - ובשנה הראשונה בכלל לא הייתי נותנת להם לשלם -- זה מאוד קשה להתחיל את החיים - עם משכנתא שרובצת על הראש
אבל כל אחד שיעשה את החישובים שלו

Dvori B

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י R Yagel;n4963195:
300000 זה הכי הרבה שהייתי שמה על הגב של זו"צ - ובשנה הראשונה בכלל לא הייתי נותנת להם לשלם -- זה מאוד קשה להתחיל את החיים - עם משכנתא שרובצת על הראש

כדאי להם לחכות לשנה שניה ואז לשלם עוד 100,000 על אותה דירה? ולשלם בינתיים שכירות 3000 בחודש? או שהכוונה שההורים יקחו על עצמם את המשכנתא בשנה הראשונה בנוסף להתחיבויות שלהם?

מינוף

משתמש מקצוען
אוטומציה עסקית
נכתב ע"י R Yagel;n4963195:

נראה שהאנשים שמסתובבים כאן מנותקים מהעולם או שהם בני 40+
רוב הזוגות שקונים דירה לוקחים על עצמם משכנתא עם החזר חודשי מעל 3,000 במקרה הטוב
[חוץ מהליטאים ש.........]

אסתי וויס

משתמש צעיר
גם אני בדקתי וראיתי שכיום אין ברירה והחזר על משכנתא בסביבות 2500-3000 לזוג זה הממצוע ואם יש משכורת סבירה אפשר לעמוד בזה, כי עדין גם על שכירות צריך לשלם וזה רק עולה.

יראת

משתמש מקצוען
בענייני דירות - כל יום שמחכים - זה חבל! בימי חיי לא ראיתי תקופה אחת שהמחירים ירדו או אפילו לא עלו.
ברכישת דירה - אין סיכון - כי זה לא אוכל שאכלתם וזהו. תמיד אפשר פשוט למכור.
מכירה מקרוב זוג שלקחו לפני כ-8 שנים משכנתא של 300,000 (כולה פריים) וכבר סגרו אותה (כן, גם אני מקנאה)
הבעל אברך והאישה מורה.
בהצלחה, אבל אם זה מאיים על שלוות הנפש, אולי כדאי לחשוב על מגורים במקום זול יותר.

מאיר גולן

משתמש רשום
נקודה נוספת שחייבים לשים לב אליה.

זה כמובן לגמרי ברור שזה תלוי במצב הכלכלי של כל אחד כמה הוא יכול לשלם משכנתא

וכמובן צריך לשים לב לכך שיכול להיות שעובדים בעבודה שבה המשכורת לא כ"כ עלה, ולעומת זאת בעז"ה יהיו ילדים שיש להם ג"כ עלות וא"א לחשבן את עשרים וחמש שנה הקרובות לפי ההכנסה וההוצאה של היום.

אבל נקודה נוספת:

שליש מהשכנתא נלקחת בפריים, שהיא כיום מאוד נמוכה ומאוד משתלמת, הבעיה היא, שככל הנראה במשך השנים הקרובות היא תעלה, (היא נמצאת עכשיו בשפל משמעותי)
מה שאומר, שאם אתם לוקחים הלוואה והחלטתם שאתם יכולים לעמוד בתשלום של 3.000 הרי שיש סיכוי סביר מאוד שתוך כמה חודשים / שנים ההחזר יעלה במאות שקלים

תותח שיווקי

משתמש פעיל
נכתב ע"י מינוף;n4963325:
נראה שהאנשים שמסתובבים כאן מנותקים מהעולם או שהם בני 40+
רוב הזוגות שקונים דירה לוקחים על עצמם משכנתא עם החזר חודשי מעל 3,000 במקרה הטוב
[חוץ מהליטאים ש.........]

כולל הליטאים, שגם אחרי שההורים משני הצדדים חונקים את עצמם למוות (כמובן שאין להשוות בין הורי החתן להורי הכלה...) עדיין נשאר סכום ענק שצריך להשלים.

תותח שיווקי

משתמש פעיל
נכתב ע"י מאיר גולן;n4963637:
נקודה נוספת שחייבים לשים לב אליה.

זה כמובן לגמרי ברור שזה תלוי במצב הכלכלי של כל אחד כמה הוא יכול לשלם משכנתא

וכמובן צריך לשים לב לכך שיכול להיות שעובדים בעבודה שבה המשכורת לא כ"כ עלה, ולעומת זאת בעז"ה יהיו ילדים שיש להם ג"כ עלות וא"א לחשבן את עשרים וחמש שנה הקרובות לפי ההכנסה וההוצאה של היום.

אבל נקודה נוספת:

שליש מהשכנתא נלקחת בפריים, שהיא כיום מאוד נמוכה ומאוד משתלמת, הבעיה היא, שככל הנראה במשך השנים הקרובות היא תעלה, (היא נמצאת עכשיו בשפל משמעותי)
מה שאומר, שאם אתם לוקחים הלוואה והחלטתם שאתם יכולים לעמוד בתשלום של 3.000 הרי שיש סיכוי סביר מאוד שתוך כמה חודשים / שנים ההחזר יעלה במאות שקלים

א. הפריים כבר כמה שנים נמצא בשפל.
ב. המשכנתא שלי כבר שנתיים לא עלתה בשקל.

מאיר גולן

משתמש רשום
נכתב ע"י תותח שיווקי;n4963641:

אם אני לא טועה, ב2104 הפריים היה כפול ממה שהוא כעת

וב2013 עוד יותר וכן הלאה

תקן אותי אם אני טועה

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ממי שאני מכירה הסכום מתחיל ב400,000 ונגמר ב1100,000 ...

אבל!!!
צריך לבדוק תמיד ולקנות דירה שהערך עולה או במקרה הפחות טוב לא יורד, שאם מגיעים למצב שאין אפשרות לשלם, יוכלו למכור ולא להפסיד.

מינוף

משתמש מקצוען
אוטומציה עסקית
נכתב ע"י תותח שיווקי;n4963638:
כולל הליטאים, שגם אחרי שההורים משני הצדדים חונקים את עצמם למוות (כמובן שאין להשוות בין הורי החתן להורי הכלה...) עדיין נשאר סכום ענק שצריך להשלים.

אני לא כ"כ מתמצא בעולם הליטאי אבל ברור שמקבלים שם יותר בממוצע יותר משאר המגזרים
ששם הממוצע עומד בין 100,000 ל - 150,000 ש"ח לכל צד
יתרה מזאת לציבור הליטאי יש כל מיני פרויקטים בערי הפריפריה שמחירם נמוך משמעותית
לי יש כמה חברים שהמשכנתא שלהם עומדת על 4000-5000 ש"ח לחודש והם עוד נקראים מסודרים

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י תותח שיווקי;n4963641:

א' מסביר את ב'
בגלל שהריבית רק יורדת המשכנתא שלך לא עלתה בשקל.
אבל כרגע הריבית נמצאת במצב הכי נמוך, ולא סביר שתשאר שם, לכן מי שלוקח היום סביר שהריבית תעלה לו בשנים הקרובות.

תותח שיווקי

משתמש פעיל
נכתב ע"י מינוף;n4963712:
אני לא כ"כ מתמצא בעולם הליטאי אבל ברור שמקבלים שם יותר בממוצע יותר משאר המגזרים
ששם הממוצע עומד בין 100,000 ל - 150,000 ש"ח לכל צד
יתרה מזאת לציבור הליטאי יש כל מיני פרויקטים בערי הפריפריה שמחירם נמוך משמעותית
לי יש כמה חברים שהמשכנתא שלהם עומדת על 4000-5000 ש"ח לחודש והם עוד נקראים מסודרים

תן להסביר לך משהו:
ה'ברוך' שבו הליטאים נמצאים עמוק הרבה יותר משאר המגזרים.
א. ישנה איזו טענה כלפי ההתנהלות הליטאית, טענה שאמורה להסביר את ההתנהלות הספרדית בעיקר וגם החסידית "מדוע שהורה יקנה דירות לעשרת ילדיו, יקנה כל אחד דירה אחת לעצמו". אז במצב הקטסטרופלי של היום, זוג צעיר שקיבל סכומי עתק מההורים עדיין יצטרך להיחנק עם משכנתא ענקית וגם לשלם דירות לילדיו. ככה שאנחנו לוקים בכפליים.
ב. אתה מדבר על 'כל מיני פרוייקטים' בפריפריה... פשוט חה חה חה.... יש לך מושג כמה זוגות ליטאיים מתחתנים בשנה? 2000!!! כן, אלפיים זוגות חדשים בשנה! זה אומר שגם עפולה - גבעת המורה, וגם כמה בודדים בצפת וגם הכמה מאות משפחות שגרות בכרמיאל וכדו' עדיין לא מגרדים את קצה קצה הביקוש! לעומת זאת - יש לך פרוייקטים עצומים של קרלין וצאנז בטבריה, ויזניץ בעפולה, בעלז בכל מיני מקומות שלא לדבר על גור בערד וחצור שמתאכלסים בין יום ומקררים קצת את המצב.
ג. גם אם נרצה יום אחד להתארגן ולהתלבש על מקומות כמו הר יונה או פוריה עילית, עדיין אנחנו בעמדת נחיתות קשה מול החסידים למשל. בכל חסידות שמכבדת את עצמה יש 'ועדת הדיור' שאליה מתנקזים מאות הורים שיש בידם סכום של לא יותר מ-300000 ש"ח, והועדה רק צריכה להחליט עבורם לאיפה ילכו, האם לעמנואל או לעפולה, למשל, במקרה של ויז'ניץ. ההורים יודעים שגם אם ירצו אין מצב להישאר בערי המרכז ולכן תפקיד ועדת הדיור רק להחליט לאן הולכים.
אצל הליטאים לעומת זאת, החלטות של ועדה כזו או אחרת שוות כקליפת השום, כל זמן שאדם שיש לו בת טובה ורוצה שידוך טוב ויש אנשים שמשלמים עבור הבחור בו הוא חושק 800000 ש"ח אין לו ברירה אלא ליישר קו (לפעמים זה נגמר ביישור קו במוניטור במחלקת יפול נמרץ רח"ל...), וברגע שנותן את הסכום הזה אין סיכוי שהזוג ילך לפריפריה גם אם תסביר לו באותות ובמופתים כמה טוב וכיף שם.
ד. סתם הארה שעלתה לי: כשהייתי צעיר יותר קרו אינסוף מקרים של הורים שהתמוטטו מהתקפות לב בשל חובות מנישואי ילדים. היתה תקופה שכל שבוע נפטר מישהו. המקרה שהרעיד את הציבור והעלה את המקרים האלו למודעות היתה פטירתו של אב"ד מאקאווא ב"ב זצ"ל שעה קלה לפני חופת בנו. ושמתי לב ל-2 דברים: 1. רובם ככולם היו חסידים, משום מה. למרות ההתחייבויות המטורפות של הליטאים עבור נישואי הילדים. 2. כבר כמה שנים שרוב רובם של הנפטרים צעירים זה מהמחלה הידועה רח"ל ולא מהתקפי לב. תקנו אותי אם אני טועה. מה ההסבר?

דג בבל

משתמש רשום
נכתב ע"י תותח שיווקי;n4963916:
סתם הארה שעלתה לי: כשהייתי צעיר יותר קרו אינסוף מקרים של הורים שהתמוטטו מהתקפות לב בשל חובות מנישואי ילדים. היתה תקופה שכל שבוע נפטר מישהו. המקרה שהרעיד את הציבור והעלה את המקרים האלו למודעות היתה פטירתו של אב"ד מאקאווא ב"ב זצ"ל שעה קלה לפני חופת בנו. ושמתי לב ל-2 דברים: 1. רובם ככולם היו חסידים, משום מה. למרות ההתחייבויות המטורפות של הליטאים עבור נישואי הילדים. 2. כבר כמה שנים שרוב רובם של הנפטרים צעירים זה מהמחלה הידועה רח"ל ולא מהתקפי לב. תקנו אותי אם אני טועה. מה ההסבר?

פשוט מאוד, אברך ליטאי לא יכול לשלם 800000 ש"ח גם אם הוא התחייב על זה בזקנו של מוחמד כך שחוץ להאנח על ההתחייבות לא נשאר לו מה לעשות
חסיד שהתחייב 120000 צריך פשוט לשלם את זה
לא נשאר לו אלא לחטוף התקף

אסטרונאוטית

משתמש פעיל
נכתב ע"י דג בבל;n4963953:
פשוט מאוד, אברך ליטאי לא יכול לשלם 800000 ש"ח גם אם הוא התחייב על זה בזקנו של מוחמד כך שחוץ להאנח על ההתחייבות לא נשאר לו מה לעשות
חסיד שהתחייב 120000 צריך פשוט לשלם את זה
לא נשאר לו אלא לחטוף התקף

אה, אז פשוט מאוד
הליטאים מתחייבים ולא משלמים, נכון?

צפורן

משתמש מקצוען
נכתב ע"י תותח שיווקי;n4963916:
תן להסביר לך משהו:
ה'ברוך' שבו הליטאים נמצאים עמוק הרבה יותר משאר המגזרים.

ד. סתם הארה שעלתה לי: כשהייתי צעיר יותר קרו אינסוף מקרים של הורים שהתמוטטו מהתקפות לב בשל חובות מנישואי ילדים. היתה תקופה שכל שבוע נפטר מישהו. המקרה שהרעיד את הציבור והעלה את המקרים האלו למודעות היתה פטירתו של אב"ד מאקאווא ב"ב זצ"ל שעה קלה לפני חופת בנו. ושמתי לב ל-2 דברים: 1. רובם ככולם היו חסידים, משום מה. למרות ההתחייבויות המטורפות של הליטאים עבור נישואי הילדים. 2. כבר כמה שנים שרוב רובם של הנפטרים צעירים זה מהמחלה הידועה רח"ל ולא מהתקפי לב. תקנו אותי אם אני טועה. מה ההסבר?

הסברת מצוין את ה'ברוך' הגדול...

לעניין ההארה שלך,
לגבי החסידים שנפטרו בעבר, באותה תקופה החסידים והליטאים נתנו אותו דבר. (אולי חוץ מחסידי גור שכבר הלכו לערד וחצור)
לגבי סיבת הפטירה, היום יש:
1. יותר מודעות לאורח חיים בריא
2. יותר כאלו שלא לוקחים את ההתחייבות שלהם ללב (ולא לכיס ולא לשום מקום בעצם)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה