כמה מהחברים העלו רעיון לפתוח תת-פורום שיהיה סגור לעוסקים בפועל במקצועות העריכה

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
האם לדעתכם נצרך דבר כזה?
אנא הביעו דעתכם בנידון, ע"מ שנראה אם קיים ביקוש

אושר

משתמש מקצוען
לא נראה לי שיש צורך כזה - בלאו הכי מי שאינו מבין בזה אינו מתערב בדיונים פה בפורום, אז בשביל מה - בשביל להרגיש 'חשיבות'?

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
הפורום נותן אפשרות לכאלו שאינם אנשי מקצוע, להתמקצע.
לכאלו שעושים פעם אחת משהו ונתקלים בבעיה, למצוא פתרון.
כמו שכתב אושר - האורחים לא מפריעים.
ואם יעשו כאן ככה, אפשר לומר שלום ל"פרוג", יסגרו לנו את כל הפורומים וישאירו רק את ה "איש לרעהו".

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י מיכל123;448339:
ואם יעשו כאן ככה, אפשר לומר שלום ל"פרוג", יסגרו לנו את כל הפורומים וישאירו רק את ה "איש לרעהו".

ולכן מראש שללתי את הרעיון לסגור את הפורום לחברים בלבד.

מה שהציעו הוא לפתוח תת-פורום נוסף, בשביל העוסקים בתחום בפועל.

מציעי העצה מוזמנים לתת כאן נימוקים והסברים לְמה זה יועיל.

מאירי5

משתמש רשום
נכתב ע"י מיכל123;448339:
דוקא אני הייתי בין התומכים ברעיון. אמת שיש לאפשר לכולם לראות וללמוד ולהתמקצע, אבל אין זה סוד שכל מקצוע יש לו פורום סגור משלו שבו אין זכות לאנשים אחרים להתערב ולהביע דעה או חוות דעת אם אינו מונח ממש בענין.
עיין ערך פורומי תג, עיצוב גרפי, כותבות חרדיות, חדר מורים, ועוד ועוד, שכולם נועדו לתת פינה "שקטה" ואישית לחברי המקצוע בלי שכל אחד יביע את דעתו.
ובפרט בענינים אישיים של מתן עצות ולימוד מכשלונות שבו אנשים משתפים מנסיונם ולפעמים אין זה נעים לכבס את כל הכביסה לעיני כולם, כך שיש תועלת בפרטיות מה.

לכן אני דוקא בעד.
(וכמו שציין אברהם, אין צורך לסגור את כל הפורום אלא די בתת פורום שיהיה סגור).

חיטובים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
כמה עורכים יש כאן? נראה לי די מעט.

haozar

משתמש רשום
רעיון נפלא.
לפעמים מי שעוסק בתחום בפועל רוצה להתייעץ בעניין מסוים הקשור לעריכה וכדו'. והרבה רוצים לעזור ועוזרים, אך בד"כ יש העוזרים ממה ששמעו פה ושם, אבל לא התנסו בעריכה בפועל!

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נניח שאני בעד, איך ניתן לעקוב אחרי בעלי מקצוע בלבד, האם תשאל אותו איך כותבים רבינו? או איך מנקדים רמאי?
שלא כבפורומים אחרים, בהם יש תוכנות שאפשר לבחון אותם על ידי כך.
כאן מדובר בחוש כתיבה וסגנון, ישנם כאלו שאף אינם יודעים לפתוח מחשב, מורי ורבי בהלכות הכתיבה למשל, מעולם לא לחץ על אנטר, והוא מה'גדולים', מחירו, לדוגמא, כמעט כפול ממני, וזאת ללא הקלדה.
מבלי לנפח, אני חושב שאני לא כל-כך גרוע, אבל הוא - אין, פשוט אין עליו...

נסחפתי קצת, כוונתי לומר, שאין אפשרות לסגור לבעלי מקצוע בלבד, שכן המקצוע אינו כלם-כך מוגדר, יש חובבניים, יש עיתונאיים, יש עורכים, יש הוגי דעות, יש מסגנני ברכות יש 'חורזים' ויש עוד ועוד, כל אחד ותחומו הוא.
איך אפשר לאחד את כולם, ובמקביל לפסול את אלו שלא מתאימים?

אולי אפשר פשוט, לבקש עבודות קודמות? כמו בכל מקום עבודה? אבל אז יש דרישה לחשיפה. מאידך, אולי בפורומים סגורים - ה'חשיפוביה' אינה כה מפחידה...

געוואלדיג

משתמש צעיר
עימוד ספרים
עד כה הועלו פה (ע"י מאירי ועוד) שתי תשובות המתמקדות בשאלה שהציב מכובדנו אברהם.

א. כל מקצוע יש לו פורום סגור משלו שבו אין זכות לאנשים אחרים להתערב ולהביע דעה או חוות דעת אם אינו מונח ממש בענין.
[השגת הגעוואלדיג: שלא כדברים האלה, דומני שבכל הפורומים הסגורים - העוסק במקצוע הספיציפי כן ניתנת לו האפשרות להגיב ולייעץ מבלי להתחשב במידת מומחיותו אם איפה קטנה היא או גדולה. ואכן גם בפורומים אחרים קורה לפעמים שמקבלים עצה מתלמיד שאינו מומחה ונופלים בפח. האחריות חלה על כתפי המשתמש בלבד. הוא זה שצריך לבדוק האם משיא העצה הוא אכן בר סמכא].

ב. מתן עצות אישיות ולימוד מכשלונות שבו אנשים משתפים מנסיונם אשר לפעמים אין זה נעים לכבס את כל הכביסה לעיני כולם, כך שיש תועלת בפרטיות מה.
[השגת הגעוואלדיג: בכשלונותי אתבייש אך מפני עורכים יודעי דבר שבין כה יורשו להשתתף בתת-פורום הסגור. לא אתבייש לעולם מבער לא יבין לבושה מה זו עושה].

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י עדיאל;448407:
נניח שאני בעד, איך ניתן לעקוב אחרי בעלי מקצוע בלבד, האם תשאל אותו איך כותבים רבינו? או איך מנקדים רמאי?
שלא כבפורומים אחרים, בהם יש תוכנות שאפשר לבחון אותם על ידי כך.
כאן מדובר בחוש כתיבה וסגנון, ישנם כאלו שאף אינם יודעים לפתוח מחשב, מורי ורבי בהלכות הכתיבה למשל, מעולם לא לחץ על אנטר, והוא מה'גדולים', מחירו, לדוגמא, כמעט כפול ממני, וזאת ללא הקלדה.
מבלי לנפח, אני חושב שאני לא כל-כך גרוע, אבל הוא - אין, פשוט אין עליו...

נסחפתי קצת, כוונתי לומר, שאין אפשרות לסגור לבעלי מקצוע בלבד, שכן המקצוע אינו כלם-כך מוגדר, יש חובבניים, יש עיתונאיים, יש עורכים, יש הוגי דעות, יש מסגנני ברכות יש 'חורזים' ויש עוד ועוד, כל אחד ותחומו הוא.
איך אפשר לאחד את כולם, ובמקביל לפסול את אלו שלא מתאימים?

אולי אפשר פשוט, לבקש עבודות קודמות? כמו בכל מקום עבודה? אבל אז יש דרישה לחשיפה. מאידך, אולי בפורומים סגורים - ה'חשיפוביה' אינה כה מפחידה...

אולי פשוט אפשר לאשר השתתפות בפורום הסגור, רק לאחר תקופת השתתפות בפורום הפתוח, ומעקב אחר מומחיותו של המשתתף.
זאת כמובן, למקרה של פתיחת פורום שכזה, שאני, כאמור, מפקפק בתועלתו. מה גם שכאשר יפעל פורום כזה, לא יהיה מי שיפעיל את הפורום הפתוח, והדרה קושיא לדוכתא...

מאירי5

משתמש רשום
ההצעה שלך נשמעת טוב.
לגבי ההסתייגות שלך (מי יפעיל את הפורום הפתוח) יהיה גם יהיה מי שיפעיל אותו.
נראה לי שרוב הדברים יועלו בפתוח ורק מיעוטם יהיו לפורום הסגור בלבד.

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
הרעיון לעצמו הוא צעד מבורך כי זה בוודאי יועיל להעורכים כי כל אחד יסייע בתחומו כמאה"כ "ותשועה ברוב יועץ".

ולגבי ההסתייגות שהעלו פה איך נקבע מי הוא עורך או לא, כל מי שרוצה לקבל אישור כתיבה להפורום ישלח כמה דפי נסיון למנהל הפורום ולפי זה ייקבע.
או אחרי זמן שמנהל הפורום יראה שאין המשתמש מסייע להנושאים של הפורום שיסגור בפניו את הפורום
וכן למה לא יהי' הפורום פתוח, כי מי שלא עוסק בתחום לא יודע להעריך את התחום וכל אחד תחת הניק שלו יגיב באופן שלו, ומנסיון של הפורום של אוצר החכמה הרבה נושאים עוברים לפסים אחרים רק בגלל דברים כאלו וגם ירגישו יותר חופשי להעלות דברים לפעמים אף קטנים אבל משמעותים ביותר, כי הוא יודע שרק עורכים שיש להם נסיון בתחום יספקו לו תשובה ולפעמים אף מיידית.

געוואלדיג

משתמש צעיר
עימוד ספרים
גם אם הייתי בעד הרעיון, הייתי מציע לחכות קצת עם זה. הפורום הנוכחי התעורר זה עתה אחרי תרדמת של תקופה, ויש להביט אנה פניו מועדות ואז להחליט.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה