כל אחד והמאירקה שלו

רחשי הלב

משתמש מקצוען
מוישה חיים נטל בזרתו את צרור המפתחות בחיפזון, נשק למזוזה ויצא מהבית.

כבר ממרומי הקומה השביעית באו לאוזניו הדי קולות נסערים שבקעו מתחתית חדר המדרגות.

רק אחרי שדילג בזריזות כמה גרמי מדרגות הצליח לזהות כי הנסער הראשי הוא יוסף שלוימה, שכנו הליטוואק מקומה ראשונה.

"זה לא יאומן", כך הליטוואק, "כזו בריונות, כזה 'אני ואפסי עויד', הכל אני ואני, הכל מגיע לי, הכל שלי, איי....מי שלא לומד מוסר...."

מחרה מחזיק אחריו האברכון מהיחידה של שלומציון, "כאלו הם! הכל בכוחנות, בחוסר התחשבות, לא יודעים מהי חלוקה הוגנת..."

מוישה חיים האט את קצב ירידתו עד כדי 'חשיבעס', תלה חיוכון בזוית הימנית של פיו, ניגש אליהם והניח יד על כתפו של יוסף שלוימה.

"איי, ר' יוסף. נכון שהרוחות סוערות, נכון שזה מצב נפיץ, אבל כולנו יודעים מה רבה רעת המחלוקת, הלא הרמב"ם מתאר כמה עיירות נחרבו וכמה משפחות נהרסו מחמתה... אל לך ידידי, אל תכניס ראשך לעניינים אלו, עלולים אנו להגיע למצב של בכיה לדורות, לפילוג בכלל ישראל..."

"אל תגזים. מה הקשר כלל ישראל?!"

"מה זאת אומרת מה הקשר? עינינו הרואות איך מויכוח מטופש על שישים לפה וארבעים לשם הגענו עד למצב הזה!"

תלו בו שניהם עיניים תמהות.

"רגע.... מי מדבר עכשיו על הבחירות? אנחנו מדברים על זבולונקרנץ בקומה אחרונה שהחליטו לבנות שתי יחידות על השטח המשותף בגג!!"

לקח למוישה חיים שתי שניות של עיכול עד שאדמימות רותחת פשטה בלחייו והחרון מילא את אפו.

"ככה??? לא לא..... היו לא תהיה!!!! צריך לעשות סוף לדבר הזה! זו עילה למלחמה. אי אפשר להמשיך לתת להם לעשות ככל העולה על רוחם!!"

מרחוק התקרב אליהם זליגמן שעוד הספיק לשמוע את המשפט האחרון.

"נו, שא!! רבויתי, למה להכניס לפה מחלוקת מבחוץ?!"

מוקדש לכל הבורחים והסולדים והמבכים את המחלוקת הנוראה עד שזה מגיע למאירקה שלהם....

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
נפלא. בבא קמא במיטבו.

מאיר14

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
האמת.. כשראיתי את הכותרת, נבהלתי.
חשבתי מי יודע מה כבר תפרו עלי.

יפה יפה, כתיבה זורמת ונושמת.
נשמח שתטעים אותנו עוד ממשנתך הקמאי"ת.

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
מוישה חיים נטל בזרתו את צרור המפתחות בחיפזון, נשק למזוזה ויצא מהבית.

כבר ממרומי הקומה השביעית באו לאוזניו הדי קולות נסערים שבקעו מתחתית חדר המדרגות.

רק אחרי שדילג בזריזות כמה גרמי מדרגות הצליח לזהות כי הנסער הראשי הוא יוסף שלוימה, שכנו הליטוואק מקומה ראשונה.

"זה לא יאומן", כך הליטוואק, "כזו בריונות, כזה 'אני ואפסי עויד', הכל אני ואני, הכל מגיע לי, הכל שלי, איי....מי שלא לומד מוסר...."

מחרה מחזיק אחריו האברכון מהיחידה של שלומציון, "כאלו הם! הכל בכוחנות, בחוסר התחשבות, לא יודעים מהי חלוקה הוגנת..."

מוישה חיים האט את קצב ירידתו עד כדי 'חשיבעס', תלה חיוכון בזוית הימנית של פיו, ניגש אליהם והניח יד על כתפו של יוסף שלוימה.

"איי, ר' יוסף. נכון שהרוחות סוערות, נכון שזה מצב נפיץ, אבל כולנו יודעים מה רבה רעת המחלוקת, הלא הרמב"ם מתאר כמה עיירות נחרבו וכמה משפחות נהרסו מחמתה... אל לך ידידי, אל תכניס ראשך לעניינים אלו, עלולים אנו להגיע למצב של בכיה לדורות, לפילוג בכלל ישראל..."

"אל תגזים. מה הקשר כלל ישראל?!"

"מה זאת אומרת מה הקשר? עינינו הרואות איך מויכוח מטופש על שישים לפה וארבעים לשם הגענו עד למצב הזה!"

תלו בו שניהם עיניים תמהות.

"רגע.... מי מדבר עכשיו על הבחירות? אנחנו מדברים על זבולונקרנץ בקומה אחרונה שהחליטו לבנות שתי יחידות על השטח המשותף בגג!!"

לקח למוישה חיים שתי שניות של עיכול עד שאדמימות רותחת פשטה בלחייו והחרון מילא את אפו.

"ככה??? לא לא..... היו לא תהיה!!!! צריך לעשות סוף לדבר הזה! זו עילה למלחמה. אי אפשר להמשיך לתת להם לעשות ככל העולה על רוחם!!"

מרחוק התקרב אליהם זליגמן שעוד הספיק לשמוע את המשפט האחרון.

"נו, שא!! רבויתי, למה להכניס לפה מחלוקת מבחוץ?!"

מוקדש לכל הבורחים והסולדים והמבכים את המחלוקת הנוראה עד שזה מגיע למאירקה שלהם....
למסגר ולתלות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה