כללי פיסוק למקורות בסוגריים

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
אודה לכללי פיסוק וכתיבה למקורות המובאים בסוגריים.

עורך תורני

משתמש צעיר
כמי שעבד במספר מכונים תורניים אציין כי לכל מכון כללים משלו, ואכן מעניין מה כללי הדקדוק אומרים בענין.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
אנא...

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
נו, אף אחד לא עונה אז אומר מה שאני יודעת אף שלא נראה לי שזה יכול להוסיף לך משהו שלא ידעת.

במילון אני רואה שכותבים את המקורות ללא פסיקים וללא גרשיים (ישעיה ו ד), (ירושלמי יומא מא ג)
במקורות התורניים ידוע שמקובל לפסק כך (ישעיה ו', ד') (ירושלמי יומא מ"א, ג') או ללא הפסיק בין הפרק לפסוק, אבל האותיות תמיד מלוות בגרש לאות בודדת (אחדות) ובגרשיים ל'מספר' רב ספרתי.
עמודי גמרא מקובל לציין (צג.) לדף צ"ג עמוד א, ו-(צג: ) לדף צ"ג עמוד ב'.

האם זה מה שביקשת לדעת?

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
כן, אבל לא רק. אשתדל להעלות דוגמאות בהמשך.

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
עוד כלל אותו אני בודה מליבי או יותר נכון מהיכרות טקסטים רבים:
אין פסיק ונקודה לפני סוגריים, (כך) וגם לא לפני הסוגר הסופי (כך,)

יום אביב

משתמש מקצוען
הצורה הנכונה היא 'שמואל א ד' ללא שום גרש.
לגבי סימני הפיסוק בתוך הסוגריים - תלוי מה תוכנו: אם הוא קצר ועוסק בביאור, יבוא ללא שום סימן פיסוק בתוכו אלא רק לאחריו לפי העניין. אם הוא ארוך ומכיל עניין שלם, יבוא סימן הפיסוק בתוך הסוגריים ורק בתוכם! אין כפל סימני פיסוק.

מאירי5

משתמש רשום
ממש כל מכון עושה איך שנראה לו הכי יפה. אין בזה כללים. יש יותר נפוץ ויש פחות נפוץ. העיקרון המנחה הוא מה שהכי מקל על הקורא ולא עוצר את שטף הקריאה או מסרבל אותה. (תלוי במה נראה שלכם)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה