כללי ניקוד ופיסוק

זו אני:)

משתמש רשום
היכן אוכל למצוא מידע על כללי ניקוד, כגון: אותיות דגושות וכדו' (להשתמש בנקדנית אני גם יודעת..., השאלה באיזו אופציה לבחור, וגם עד כמה זה מהימן ומדויק)
וגם: בציטוטים, היכן צריך למקם גרשיים (לדוגמה בסוף הציטוט, אחרי סימן קריאה או לפני. כשהציטוט מחולק לכמה קטעים, בכל קטע בנפרד או גרשים בתחילה וגרשיים בסוף?), וכן עוד כהנה..
מי שיוכל לענות (לא תשובות מהבטן או מהמקלדת), לתת כללים, או הפניות וקישורים למקורות מידע וידע, תבוא עליו ברכה.

זלמן כהנא

משתמש רשום
תוכל להיעזר בכללים הבאים (חובה למי ששולח את ידיו בכתיבה)

קבצים מצורפים

• כללי הפיסוק.docx
    KB 47.4 · צפיות: 23

זו אני:)

משתמש רשום
נכתב ע"י זלמן כהנא;n5018706:
תוכל להיעזר בכללים הבאים (חובה למי ששולח את ידיו בכתיבה)

דבר ראשון תודה.
דבר שני: מי חיבר את המסמך הזה?
דבר שלישי: עדיין חסר לי מידע על ניקוד, אשמח אם אתה, ו/או משתמשים אחרים, יעזרו בעניין, ושוב תודה לך ותודה מראש למי שיירתם לסייע.

נקדן זריז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
בספרי דקדוק של ילדים אפשר למצוא את רוב הכללים. אך בפועל רק לאחר קבלת והפנמת תיקונים מזה שעושה הגהת ניקוד אפשר להגיע לרמה גבוהה.
כפי שפעם נברתי בגוגל יש אתרים שיש בהם כל מיני כללי ניקוד אך אין לי היום את האפשרות למצוא אותם או את הקישור אליהם.

זלמן כהנא

משתמש רשום
בקובץ שצירפתי מובאים כללי הפיסוק כפי שפורסם ע"י האקדמיה ללשון (הכי תקני שיכול להיות)
לגבי ניקוד - מצטער, אבל זה פחות התחום שלי

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כדי לנקד נכון אין מנוס אלא ללמוד באופן שיטתי מתוך ספר דקדוק טוב. מהו ספר דקדוק טוב? זו שאלה קשה מאוד. ספר הדקדוק שלי (שהוא מצוין) הוא בן חמשים שנה בדיוק (הוהדר בתשכ"ז)... עדיין מכיל גם את מרבית כללי הניקוד המקראיים, בלי ה'הנחות' המתרבות והולכות של האקדמיה.

אוריתפ

Administrator
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
כללי פיסוק תוכלי למצוא באתר של האקדמיה, בכתובת:
http://hebrew-academy.org.il/topic/hahlatot/punctuation/

היתרון הוא שתוכלי להקיש ctrl+f ואז תופיע לך שורת חיפוש ותוכלי למצוא בקלות את הנושא שאת מבקשת.

כללי ניקוד צריך ללמוד בצורה יסודית.
כשאני למדתי, השתמשנו בספר של עזי ארנן- "דקדוק הפה והאוזן" (בזמני כבר לא היה אפשר להשיג אז קיבלו רשות לצלם בעבורנו את הספר כולו...).
הוא מעולה אבל כמובן לא מכיל את החידושים שחידשה האקדמיה ללשון העברית.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה