עזרה כיצד לתפור הצרה למכנס?

רְפָאֵל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
למדתי בעבר בקורס תפירה אצל "נוכלת" שרימתה אותי ועוד מאות נשים.
נכנסתי לקורס במטרה ללמוד דברים בסיסיים כמו תפעול מכונה, מכפלות, הצרות, תיקונים קלים וכדו' עבור בעלי ועבורי.

נכנסתי לדיי הרבה שיעורים ואיני יכולה לומר שאפילו את הבסיס קיבלתי.
במשך שיעור שלם הייתי מתחננת לסיוע מהמורות ובגלל שיש כ"כ הרבה לומדות אין תועלת, מה גם שכשהייתה בעיה בתפירה המורות היו מגיעות ופותרות את הבעיה מבלי ללמד מה צריך לעשות..
העיקר שאשלים את הבגד שהתחלתי.

הייתי שואלת שאלות אך כמעט תמיד התשובה הייתה שעם הניסיון זה יגיע..
לא לימדו איך עושים מכפלת/הצרה אלא מלמדים לתפור חצאית מאפס ועל ידי זה מכירים את הכל..
זו השיטה.

אז חצאית תפרתי אבל עד היום בקושי לעשות מכפלות אני מצליחה.

רציתי לדעת, יש איזושהי דרך ללמוד לעשות הצרה/מכפלות למכנסי גברים וחצאיות בלי קורס שלם?
המלצה כלשהי?
אולי יש למישהי כאן סרטונים ללימוד?
(יש לי מכונת תפירה ואוכל לתרגל)

תודה.

נערך לאחרונה ב:

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מכנסי ילדים
תצרי מהתפר הפנימי (שעובר במפשעה)
גודל קבוע.

רְפָאֵל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני צריכה לראות לפחות פעם אחת איך להניח ומהיכן להתחיל את התפירה.

יש למישהו רעיון?

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מכפלת נסתרת למכנס של גברים זה יותר מסובך
להצר זה קל יותר - לא מהצד של המפשעות אלא משני צידי הגוף
הופכים את המכנס או החצאית, ועושים תפר יותר בפנים...
(חבל שאני לא יכולה לעזור לך יותר מזה כרגע.. אבל זה ממש פשוט..)

רְפָאֵל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מכפלת נסתרת יותר מסובך? החייט לוקח על זה פחות כסף. מעניין..

בהצרה פשוט תופרים ישר לכל האורך וזהו?
אין משהו נוסף שצריך לדעת? חשבתי שזה יותר מורכב..
תפירה כזו לא תיצור מעין קימוטים/כפלים בצדדים אחר כך?

תודה רבה על העזרה. אני אנסה..

דפוס פוסטר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא תמיד, כדי לא לפגוע בגומי אם יש, צריך לפתוח את "המכפלת" של הגומי או החגורה, להצר הכל, ואז לסגור את מקום הגומי.
לדעתי תופרת תיקונים כן צריכה לדעת לתפור בגדים מהבסיס, כדי לתקן בצורה מושלמת.
אבל אם לא אכפת על מראה מהוקצע, אפשר לתפור ישר בלי לפתוח מכפלות וענינים.

אות לי

משתמש סופר מקצוען
לא הבנתי אם מדובר בבגדי ילדים או גברים
מכנסיים למה לך להסתבך ? תקני פליזלין וכמה דקות המכפלת מוכנה
להצר מכנסיים של גבר זה גם לא מסובך, תופרים הפוך ממרכז החיבור שבחלק האחורי
של המכנס עד למרכז המכנס, אח"כ פורמים ומגהצים
לפעמים צריך לשחק גם עם הלולאות של החגורה אבל לפרום זה קל עם סכין יפני
ולתפור חזרה במכונה.

רְפָאֵל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מכפלות איכשהו עוד מסתדרת.
מה זה פליזלין?

ההסבר שלך לא ברור אות לי, מה כוונתך עד מרכז המכנס?

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מכפלת נסתרת יותר מסובך? החייט לוקח על זה פחות כסף. מעניין..

אין משהו נוסף שצריך לדעת? חשבתי שזה יותר מורכב..
תפירה כזו לא תיצור מעין קימוטים/כפלים בצדדים אחר כך?

תודה רבה על העזרה. אני אנסה..
מכפלת נסתרת אולי לוקחת לחייט מהר, אבל צריך ללמוד טוב איך עושים את זה במכונה, זו טכניקה שאני בכל אופן מתקשה איתה, למרות שאני ממש בסדר בתפירה.
בהצרה תפר ישר לכל האורך, לא אמור להיות שום בעיה אחר כך - בהנחה שאת מניחה ישר ותופרת ישר
מקסימום אם את פוחדת תעשי על תפר גדול שקל לפרום...

תמרהלה

משתמש פעיל
מכפלת נסתרת למכנס של גברים זה יותר מסובך
להצר זה קל יותר - לא מהצד של המפשעות אלא משני צידי הגוף
הופכים את המכנס או החצאית, ועושים תפר יותר בפנים...

(חבל שאני לא יכולה לעזור לך יותר מזה כרגע.. אבל זה ממש פשוט..)

במכנסיים של גברים א"א להצר מהצדדים זה פשוט לא לעניין זה יהרוס את כל הצורה של המכנס
הצורה היא להצר בתפר האמצעי מאחורה עד מרכז המכנסיים איפה שיש מפגש של 4 תפרים (צומת x )

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
במכנסיים של גברים א"א להצר מהצדדים זה פשוט לא לעניין זה יהרוס את כל הצורה של המכנס
הצורה היא להצר בתפר האמצעי מאחורה עד מרכז המכנסיים איפה שיש מפגש של 4 תפרים (צומת x )
ככה אני עושה, כמובן דורש אח"כ גיהוץ ויצא מעולה
אבל אולי אני לא מספיק מקצועית...

רְפָאֵל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי

וגם כך פשוט לעשות פס ישר עד למטה?

אות לי

משתמש סופר מקצוען
מה זה פליזלין?
סרט הדבקה בגיהוץ שמחליף את התפירה
ההסבר מצוין
וגם כך פשוט לעשות פס ישר עד למטה?
את ככל הנראה לא מבינה מה היא כתבה, אין למטה זה במרכז החגורה - X זה ברור לחלוטין.

רְפָאֵל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אבל המטרה להצר את האיזור של הרגליים.. זה רחב מאד..

באמת אני לא מבינה.
חבל.
חשבתי שאולי יש סרטונים למישהי.

רקפת3

משתמש סופר מקצוען
מה שכתבו להצר מהאמצע זה למכנס שרחב במותן.
למכנס שהשרוולים שלו רחבים, כדאי להצר מהתפר שבין הרגליים - הכמות והמיקום משתנים לפי הצורך... בד"כ אפשר לעשות 1 סמ מהתפר, אם המכנס גדול גם בגובה הישיבה - פתח המפשעה נמוך מדי - להמשיך את התפר גם שם, תפר אחד ארוך ל2 הרגליים ביחד.
אם זה רק בשרוול אז לרדת בהדרגה עד לאפס לפי המקום שבו כבר לא רחב.

• תודה
Reactions: GRN

תמרהלה

משתמש פעיל
אבל המטרה להצר את האיזור של הרגליים.. זה רחב מאד..

באמת אני לא מבינה.
חבל.
חשבתי שאולי יש סרטונים למישהי.

מה הכוונה רגליים ?
אם את רוצה להצר את איזור המותן והעכוז זה אפשרי לפי מה שהסברתי

אם השרוול של המכנס עד לרצפה זה הבעיה הפתרון הוא לקנות מכנס אחר במידה יותר קטנה או גיזרה צרה ( slim fit )
אין אפשרות להצר את השרוולים של המכנס בלי לפגוע בגיזרה

רְפָאֵל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איננו רוצים slimfit.
פשוט מכנסיים ישרות לכל האורך בשרוולי הרגליים.

רקפת הבהירה לי קצת את הדברים.
עכשיו זה יותר ברור, פשוט לא הבנתי שהכוונה הייתה להצר במותן.
אני התכוונתי לשרוולי הרגליים כיוון שבמותן בעלי קונה כבר מותאם פחות או יותר.

תודה. אנסה.

נירוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני למדתי שמכנסים שרוצים להצר רק ברגליים עושים פס אלכסון מסוף הכיס עד למטה, באזור הכיס נצמדים לתפר הקים ואז מתרחבים לאט לאט (בד"כ 1-2 ס"מ מספיק בהחלט)
מצרפת לך שירטוט (של צייר...) איך זה נראה מהצד הפנימי של המכנס.
ואגב, גם אני למדתי בכזאת שיטה והיום אני יודעת לעשות תיקונים מעולה, בקורס לומדים לתפור ומזה מבינים לבד איך לעשות תיקונים (אבל בגלל השיטה הזאת אני לא יודעת לתפור חלק עליון כי בקורס תפרנו מה שרצינו ואני תפרתי רק חצאיות...)

קבצים מצורפים

• הצרה.jpg
    הצרה.jpg
    KB 166.9 · צפיות: 75

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה