כיסאות בר

nechamik

משתמש רשום
ראיתי באשכולות קודמים שאנשים מרוצים משולחן גבוה במטבח. רציתי להבין מה עושים אם נוספים עוד סועדים . זה לא כמו בשולחן מטבח רגיל שמביאים כסאות מהסלון/מרפסת.

save as

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
ראיתי באשכולות קודמים שאנשים מרוצים משולחן גבוה במטבח. רציתי להבין מה עושים אם נוספים עוד סועדים . זה לא כמו בשולחן מטבח רגיל שמביאים כסאות מהסלון/מרפסת.
בדר"כ בדלפק - יש מספר מוגבל של מקומות וא"א להוסיף עוד כסאות...
אם מדובר בעוד סועד אחד - אני מביאה 3 כסאות כתר שנמצאים אחד על גבי השני - וה"זוכה" המאושר יושב עליהם.

ותמיד יש את האופציה לשבת בסלון....

טיגריס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
קופץ על האשכול - ומה עושים עם ילדים, לא מסוכן להם??

תמר רנד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
לא נופלים מכסאות בר יותר ממה שנופלים מכסא רגיל.
מה שכן, במשפחות עם ילדים צריך לשים לב לקנות כסאות עם קו רוחבי כלשהו,
כדי שיהיה להם מין "סולם" לעלות עליו ולא יווצר מצב של "אמא, תעלי אותי" ו "אמא, תורידי אותי"

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא. יושבים ואוכלים יפה. הם מסתדרים לבד בירידה או שעוזרים להם.

להוסיף כסאות זה באמת בעיה.
כמו שאמרו עוברים לסלון או שמחכים שמישהו יגמור. תלוי באופי הארוחה.
ועוד רעיון קטן שהבן שלי בן 3 יזם מעצמו באיזה יום של חול המועד. הביא כסא קטן ועמד ליד הבר. הגיע בדיוק לגובה הנכון והיה נראה שדי נח לו (זו היתה יותר ארוחת נשנושים ופחות משהו רשמי)

nechamik

משתמש רשום
אז מה כ"כ טוב בשולחן בר? כי זו בעיה רצינית אם לא כולם יכולים לשבת יחד.

חילזון

משתמש מקצוען
כי לא נראה לי שזה לעניין לשים 7 כסאות בר
אז זה תלוי בהתנהלות של הבית ובגודל של השולחן בר. לי יש אי שמתאים ל-7 כסאות בר. אם מגיע מישהו נוסף זה אומר סעודה יותר חגיגית וממילא אוכלים בשולחן בסלון

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אז מה כ"כ טוב בשולחן בר? כי זו בעיה רצינית אם לא כולם יכולים לשבת יחד.
לכל אחד הכולם שלו. מתכננים כמות כסאות כמה שהכולם שלכם וכמה שהשטח יכול להכיל.
גם שולחן בגבה רגיל לא תמיד מאכלס את כל המשפחה.
יש כאלה שזה בנפשם אז מתכננים בהתאם. כשאני חשבתי על הסוגיה הזו אז אמרתי לעצמי שלא שווה לבזבז שטחים נכרים במטבח שבחלק גדול מהזמן לא ישמשו אותנו. בשביל ארוחת בקר אחת בחול המועד שבמקרה כל הבנים קמו לאותו מנין.
אבל כל משפחה השטח שלה, המבנה שלה, סדר היום וסדר העדיפויות שלה. לגמרי אינדודואלי.
לי יש 6 כסאות בר וזה נראה מעולה. מניחה שבשטח גדול מזה אין בעיה לתכנן יפה גם יותר כסאות.

לגבי השאלה הפותחת.
היתרון העיקרי בעיני בשולחן בר הוא הדו שימושיות של המשטח. שאותו שיש- משטח הכנה ובישול משמש גם לאכילה. כך שזה ניצול נכון של השטח.
היתרון השני זה הנקיון בעיניים כשפינת האכילה משתלבת בקו נקי וחלק עם משטחי השיש.
יתרון נוסף אם יש כיור באותו מישור של משטח האכילה הנקיון מאד נח וקל.

nechamik

משתמש רשום
לכל אחד הכולם שלו. מתכננים כמות כסאות כמה שהכולם שלכם וכמה שהשטח יכול להכיל.
גם שולחן בגבה רגיל לא תמיד מאכלס את כל המשפחה.
יש כאלה שזה בנפשם אז מתכננים בהתאם. כשאני חשבתי על הסוגיה הזו אז אמרתי לעצמי שלא שווה לבזבז שטחים נכרים במטבח שבחלק גדול מהזמן לא ישמשו אותנו. בשביל ארוחת בקר אחת בחול המועד שבמקרה כל הבנים קמו לאותו מנין.
אבל כל משפחה השטח שלה, המבנה שלה, סדר היום וסדר העדיפויות שלה. לגמרי אינדודואלי.
לי יש 6 כסאות בר וזה נראה מעולה. מניחה שבשטח גדול מזה אין בעיה לתכנן יפה גם יותר כסאות.

לגבי השאלה הפותחת.
היתרון העיקרי בעיני בשולחן בר הוא הדו שימושיות של המשטח. שאותו שיש- משטח הכנה ובישול משמש גם לאכילה. כך שזה ניצול נכון של השטח.
היתרון השני זה הנקיון בעיניים כשפינת האכילה משתלבת בקו נקי וחלק עם משטחי השיש.
יתרון נוסף אם יש כיור באותו מישור של משטח האכילה הנקיון מאד נח וקל.
תודה על התשובה המפורטת.
אכן צריך לחשוב היטב מה מתאים למשפחה שלנו.

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
לא נופלים מכסאות בר יותר ממה שנופלים מכסא רגיל.
מה שכן, במשפחות עם ילדים צריך לשים לב לקנות כסאות עם קו רוחבי כלשהו,
כדי שיהיה להם מין "סולם" לעלות עליו ולא יווצר מצב של "אמא, תעלי אותי" ו "אמא, תורידי אותי"
גם למבוגרים יותר נוח שיש איזושהי מדרגה לטפס עליה (וגם להניח עליה את הרגלים כשכבר יושבים)

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
אצלי הגובה של הדלפק משמש לאכסון מתחתיו. (יש תחתיו יחידת מגרות על גלגלים נשלפת - עם כלי הפבח.

חוץ מזה כל המעלות שכתבה @nori נכונות ומדויקות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה