כונן חיצוני - צריך כונן מיוחד למקינטוש?

חותם1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אני מעונינת לרכוש כונן חיצוני של 1000 גיגה,
האם צריך כונן מיוחד למקינטוש
או שכל כונן יעבוד?
יש לכם המלצה על כונן חיצוני טוב?

ביג בייבי

משתמש רשום
כל כונן חיצוני טוב רק צריך להתקין אותו במיוחד למקינטוש ועל pc הוא לא יעלה לאחמ"כ.
ולי יש כונן 2 tb של טושיבה והוא מעולה..

ag

חבר קהילה: מעצבים גרפיים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י שלמה 6120;n4957454:
כל כונן חיצוני טוב רק צריך להתקין אותו במיוחד למקינטוש ועל pc הוא לא יעלה לאחמ"כ.
ולי יש כונן 2 tb של טושיבה והוא מעולה..

גיבובים חסרי פשר!
אין צורך בשום התקנה בשום מק. אין כזה דבר שהכונן לא יעלה אח״כ על pc.
אין שום בעיה בשום כונן. כולם מתאימים הן למק והן לפיסי בשימוש שוטף בלי שום בעיה במעבר ביניהם.
יש רק נקודה אחת שצריך לקחת בחשבון שהמק לא תומך בברירת מחדל במערכת nfts ולזה יש פתרון פשוט שמסדרים את זה פעם אחת.
בהצלחה.

ביג בייבי

משתמש רשום
טעות חביבי!
אני השתמשתי בכונן חיצוני על מחשב האיי מק שלי והוא לא עולה על אף מחשב pc אחר..
אגב שילמתי על כונן טושיבה 2tb הכי יקר בחנות..
והתייעצתי עם דוד שלי טכנאי במשרד הביטחון והוא אמר שהמעבר ממק לפי סי צריך התקנה מיוחדת..
אז אולי תלך לקורס ערב ושם תגבב את שטויותך.

ag

חבר קהילה: מעצבים גרפיים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אז מדובר בתקלה ספציפית ומקומית.
אני אישית, וכמוני חבריי, משתמשים יום-יום בכוננים ומעבירים ממערכות למערכות ללא שום בעיה ותקלה. אפי׳ שאין לי דוד במשרד הבטחון.

ShimmyLev

משתמש צעיר
חברים, אתם מערבבים בשר בחלב ומין בשאינו מינו.

1. כל כונן יתמוך במחשב מק. נידירים הכוננים שלא נתמכים במחשבי אפל (יש לי דיסק-און-קי עם מערכת הגנה בטביעת אצבע- וזה עובד על מק...).

2. פורמט הכונן הוא שחשוב: פורמט FAT32 ייקרא ויכתוב במק ובפיסי. המגבלה היחידה- גודל קובץ בודד אינו יכול לעבור את ה 4GB.
פורמט NTFS הוא קנייני של מיקרוסופט. הוא *נקרא* על המק אבל לא ניתן לכתוב. ניתן להתקין תוסף (יש חינמיים ויש שלא) שמאפשרים כתיבה של NTFS על המק.
אפשר לפרמט ל ExFAT, שעובד על שתי הפלטפורמות ללא בעיה.

3. גיבוי Time Machine חייב להיות מפורמט לאפל בלבד או כונן רשת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה