כונן חיצוני לגיבוי. על מה תמליצו?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

שירה בירה

משתמש מקצוען
כונן חיצוני 2 טרה, Western Digital. יש כ"כ הרבה סוגים לחברה אחת..
הכונן לא מיועד לשימוש קבוע אלא לגיבוי מידי פעם.
אשמח לעזרת המומחים. שווה להשקיע ביקרים?
יש את הדגם הנ"ל במחיר 450 ש"ח
http://www.zap.co.il/modelofflinestores.aspx?modelid=852065
38316619c.gif

ויש עוד הרבה דגמים במחירים של 530+
http://www.zap.co.il/models.aspx?so...87339&db141821=710906&db141804=656089&noidx=1

תודה למגיבים!

שדכנית

משתמש רשום
מנסיון מר.
שווה להשקיע יותר בשביל שיהיה מוגן מנפילות.
שלי נפל או קיבל מכה-למרות שהיה בתוך נרתיק ועלה לי תיקון 70 ש"ח.

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
החברה שהעלית היא החברה שהכי פחות המליצו פה.

ngraphic

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מבררת גם על כוננים חיצוניים.

יש עדיפות לחיבור של חשמל על פני רק כבל USB?

.D.H.K

משתמש צעיר
‪מדריך קנייה - איך לבחור כונן קשיח חיצוני
יש ללחוץ על התמונה או להוריד

קבצים מצורפים

• איך לקנון כונן חיצוני.JPG
    1.7 MB · צפיות: 41

שירה בירה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י sarigold5;1831615:
החברה שהעלית היא החברה שהכי פחות המליצו פה.

נכתב ע"י asf;1831886:
תקנה transcend מומלץ מאוד מאוד

הלכתי על Western Digital מנסיון טוב שלי איתם ומהמלצות, לא ממליצים?

נכתב ע"י .D.H.K;1831694:
‪מדריך קנייה - איך לבחור כונן קשיח חיצוני
יש ללחוץ על התמונה או להוריד
תודה. קראתי זאת קודם.

שאלתי היא האם יש סיבה להשקיע ביקרים יותר?

למשל הדגם שהעלתי למעלה ב450 ₪ זהה למפרט של הכונן הזה שעולה 525 ₪. מה עדיף
http://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=869275
38925104c.gif

asf

משתמש פעיל
נכתב ע"י שירה בירה;1831925:
הלכתי על Western Digital מנסיון טוב שלי איתם ומהמלצות, לא ממליצים?

אני לא ממליץ בכלל על WD מנסיון מר שממש חדש נפל פעם אחת!! והלך לי לגמרי

משא"כ transcend לא עולה יותר מWD (ובהרבה מקומות יותר זול!!)

הנה השוואה של זאפ של 1ו2 טרה WD מול transcend
http://www.zap.co.il/compare.aspx?sog=c-harddrive&modelsid=882892,852065,852063,828380

שירה בירה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י asf;1832018:
אני לא ממליץ בכלל על WD מנסיון מר שממש חדש נפל פעם אחת!! והלך לי לגמרי

משא"כ transcend לא עולה יותר מWD (ובהרבה מקומות יותר זול!!)

הנה השוואה של זאפ של 1ו2 טרה WD מול transcend
http://www.zap.co.il/compare.aspx?sog=c-harddrive&modelsid=882892,852065,852063,828380

תודה.
הtranscend נחשבת לחברה מובילה ואמינה מאד, כמו הWD?

עשרים ושתים

משתמש מקצוען
המלצה שלי.
לא לקנות חתול בשק לכל חברה יש סדרות גרועות, שמים דיסק 5400 וחיבור usb3 שמים דיסק יעודי לחיבור usb ללא אפשרות ניתוק כך שאם יש תקלה בבקר קשה להציל את הנתונים.

אלא לקנות דיסק פנימי לנייד 7200 ולקנות קופסא לדיסק 2.5" usb3
עולה ביחד כ350 ש"ח והכי אמין והכי מהיר.

asf

משתמש פעיל
נכתב ע"י שירה בירה;1832056:
תודה.
הtranscend נחשבת לחברה מובילה ואמינה מאד, כמו הWD?

אתה נשמע כמו כל העולם כשהם משווים ישראל לחמאס :D

WD וtracnscend בכלל לא מגיעים אחד לשני

(זה דעתי...)

eli lev

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י עשרים ושתים;1832120:
המלצה שלי.
לא לקנות חתול בשק לכל חברה יש סדרות גרועות, שמים דיסק 5400 וחיבור usb3 שמים דיסק יעודי לחיבור usb ללא אפשרות ניתוק כך שאם יש תקלה בבקר קשה להציל את הנתונים.

רעיון אדיר (איך לא חשבתי על זה עד היום?)
אגב יש איזשהו קופסא ספציפית שאתה מכיר שהיא דקיקה במיוחד?

שירה בירה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י asf;1832138:
אתה נשמע כמו כל העולם כשהם משווים ישראל לחמאס :D

WD וtracnscend בכלל לא מגיעים אחד לשני

(זה דעתי...)

:eek:
אז למה במדריך לא רשמו את החברה הזו בכלל?
כדאי לבחור כונן חיצוני מחברה מוכרת, עם אמינות גבוהה
היצרניות הטובות והמובילות בתחום הן Western Digital, Seagate, Maxtor ,Hitachi ו-Samsung.

המלצה שלי.

צריך טכנאי לבנות את זה, או שכל אחד יכול (גם אם הוא לא הבין מה שכתבת)?
אפשרי לבקש מהמוכר בחנות כזה דבר?

תמים

משתמש פעיל
יש לי כבר שנתיים של סיליקון פאוור שאני מחבר אותו בתדירות די גבוהה [פעמיים שלוש בשבוע] ועובד יופי. רק פעם אחת שהוא נהיה איטי ונתקע עשיתי לו איחוי דיסק ועבד כמו חדש.

asf

משתמש פעיל
נכתב ע"י שירה בירה;1832285:
:eek:
אז למה במדריך לא רשמו את החברה הזו בכלל?
כדאי לבחור כונן חיצוני מחברה מוכרת, עם אמינות גבוהה
היצרניות הטובות והמובילות בתחום הן Western Digital, Seagate, Maxtor ,Hitachi ו-Samsung.

איך אלי לדעת למה לא כתבו את זה במדריך? :rolleyes: אני לא כתבתי את זה, ולא נראלי שאתה יודע מי כתב את זה,
(תעשה חיפוש פה בפרורום ותמצא אשכול שדנו על נושא זה ותראה שהמומחים של הפורום (לא אני;)) בכלל לא ממליצים על WD וכן על transcend וגם אני יכול להביא לך אנשים לספר סיפורים מה שקרה להם עם WD (שמת להם בלי נפילות)
(אגב: אני לא סוכן מכירות של transcend :D)

מה שאתה המלצת מעולה רק יש בעי אחת, נפילה/פגיע אחת והולך לך הדיסק.

מ.לוינגר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אחרי ההצלחה של הקבוצת רכישה של הכסא, אולי צריך לארגן קבוצה רכישה של דיסק חיצוני???

bris

משתמש סופר מקצוען
המלצה שלי.

לצערי אני ככ עסוק שאין לי כמעט זמן להגיב

יש לי ככ הרבה להעיר כאן

אבל רק ב2 מילים בקשר למה שהצעת

אם כבר הולכים על קופסא חיצונית (לא תמיד זה כדאי ואכמל) לשים לב שהבקר יהיה נורמלי , וכדאי גם תומך UASP

אני מעלה כאן 3 תמונות של אותו SSD (אינטל 1500) ב3 קופסאות שונות תראו את ההבדלים...
תן לחכם ויחכם עוד

קבצים מצורפים

• intel 1500 240gb uasp no uasp.PNG
    KB 93.4 · צפיות: 21
  • intel 1500 240gb uasp no1.PNG
    KB 81.1 · צפיות: 15
  • intel 1500 240gb uasp usb31.PNG
    KB 84.2 · צפיות: 16

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה