חידות הגיון כדי להפעיל קצת את הראש בימים האלו...

מצב
הנושא נעול.

תלת מימד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
מי שרוצה יכול/ה לשתף פה גם, בחידות/חידודים וכ'ו מה שעולה בדעתכם:
(כתעסוקה לילדים וגם לגדולים)
לא נראה לי שיש מישהו שמתנגד עכשיו לכל תעסוקה שהיא...;) ;)
התחלנו?
אז אני הראשונה-(נראה מי יפתור)

חידה-
הכנעתי מלכים ושרים של מדינות

חיות גדולות וחיות קטנות

כל יצור חי ביכולתי להכניע

ואם טרם הגעתי

אז תכף אגיע

(ולא, זה לא הקורונה, חידה שנוצרה עוד לפני הימים המטורפים האלו...)

אילת א.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
כדאי להחזיר לכם קצת את החשיבה...
ממש נרדמתם ;) ;)
חידות
1.
אני תמיד שם,
אך במרחק,
בין השמים לארץ או הים,
ככל שתתקרב לכיווני אשאר רחוק,
מי אני?

2.
מכל מה שיש לך, עלי הכי קשה לשמור.
אם יש לך אותי, תרצה לחלוק אותי,
אך אם תחלוק אותי לא יהיה לך אותי יותר.
מי אני?

3.
אני חי רק במקום מואר,
אבל אם האור פוגע בי אני מת.
מי אני?

4.
אנחנו מכאיבות בלי לזוז,
מרעילות בלי לגעת,
וכשאנחנו משתחררות אי אפשר להשיב אותנו.
מי אנחנו?

אילת א.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
כדאי להחזיר לכם קצת את החשיבה...
ממש נרדמתם ;) ;)
חידות
1.
אני תמיד שם,
אך במרחק,
בין השמים לארץ או הים,
ככל שתתקרב לכיווני אשאר רחוק,
מי אני?

2.
מכל מה שיש לך, עלי הכי קשה לשמור.
אם יש לך אותי, תרצה לחלוק אותי,
אך אם תחלוק אותי לא יהיה לך אותי יותר.
מי אני?

3.
אני חי רק במקום מואר,
אבל אם האור פוגע בי אני מת.
מי אני?

4.
אנחנו מכאיבות בלי לזוז,
מרעילות בלי לגעת,
וכשאנחנו משתחררות אי אפשר להשיב אותנו.
מי אנחנו?
מקפיצה

לאה!

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
בין שני הרים מתוחה מנהרה צרה, בה יכולים לעבור 2 אנשים בלבד בו זמנית.

קבוצת בת ארבעה אנשים עומדת מצידה האחד של המנהרה. אחד מהם, מהיר צעד, יכול לעבור את המנהרה בדקה. השני, מהיר גם הוא, יכול לעבור את המנהרה בשתי דקות. השניים האחרים איטיים יותר – האחד יכול לעבור את המנהרה ב-4 דקות, ואילו האחרון – ב-5 דקות.

כאשר שניים מתוך הקבוצה עוברים את המנהרה, המהיר מביניהם יאט את צעדיו ויתאים אותם לקצב צעדיו של האיטי מביניהם.

בידי הקבוצה פנס אחד בלבד, אלא שהסוללה שלו עומדת להיגמר. מרגע שידליקו אותו, הוא יוכל לפעול 12 דקות בלבד.

כיצד תוכל הקבוצה כולה לעבור את המנהרה בתוך 12 דקות?

מימימו

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
בין שני הרים מתוחה מנהרה צרה, בה יכולים לעבור 2 אנשים בלבד בו זמנית.

קבוצת בת ארבעה אנשים עומדת מצידה האחד של המנהרה. אחד מהם, מהיר צעד, יכול לעבור את המנהרה בדקה. השני, מהיר גם הוא, יכול לעבור את המנהרה בשתי דקות. השניים האחרים איטיים יותר – האחד יכול לעבור את המנהרה ב-4 דקות, ואילו האחרון – ב-5 דקות.

כאשר שניים מתוך הקבוצה עוברים את המנהרה, המהיר מביניהם יאט את צעדיו ויתאים אותם לקצב צעדיו של האיטי מביניהם.

בידי הקבוצה פנס אחד בלבד, אלא שהסוללה שלו עומדת להיגמר. מרגע שידליקו אותו, הוא יוכל לפעול 12 דקות בלבד.

כיצד תוכל הקבוצה כולה לעבור את המנהרה בתוך 12 דקות?
מה הבעיה ה4 דק יהיה עם ה5 דקות והם יעברו את המנהרה ב5 דקות השניים האחרים יעברו אותה בשתי דקות ואפילו ישאר להם 5 דקות ספ'ר

אילת א.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה