דרוש מידע יש למישהו את המספר של צרכניית יד אברהם במרכז מסחרי אונגוואר - רמות?

מצב
הנושא נעול.

משה ביק

משתמש מקצוען
צרכניית אונגוואר
כתובת: הרב וולנשטיין 1 ירושלים מיקוד: 97290
ישראל
מספר טלפון:
02-5860669

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ווואו
זכרונות ילדות
המכולת של אליסיאן
והיתה גם המכולת של אליסיאן, בין שתי חנויות.

מצד ימין הפלאפל של יונגרייז הג'ינגי שהיה מדבר עם אבא על נושאי צבא ותורה, ובאופן כללי נשא אקדח על החגורה שלו, שזה היה חשוב ביותר בעיני. ומספרי הסיפורים טענו שכשהתפוצץ צובר הגז בחצר של גן טרום חובה, הוא שלף את האקדח ויצא בריצה מהפלאפל. נתון שגרם להעלאת ההילה סביבו.

בצד השני היתה חנות בשר של חיה אלבוים, ופעם פעם היה אפשר להשיג שם קישקע אמיתי ממעים של פרה, ממולאים בתערובת צהבהבה של קמח ושומן, אני זוכר את השינים שלי קורעות את מעטה המעיים, בתאווה מהולה בגועל, מעין עולם הזה.
באופן כללי, רוב השידוכים בשכונה, נסגרו על הדלפק הרחב של החנות, ומי שרצה לקבל מידע איכותי ומעודכן, היה מתעדכן תוך כדי שהוא דוחה הצעות מפתות לרכישת ויטמינים ושיקויי רפואה שמשום מה נמכרו שם מאחורי הדלפק.

הסנדלר הקשיש תמיד, היה יושב על ארגז תנובה בין הפלאפל לאליסיאן, והלשונות ריכלו על כך שחצי מהמרכז המסחרי שייך לו, וכראיה הביאו את העובדה שהוא מכניס מדי ערב את האימום שלו, ואת ארגז התנובה, לתוך המחסן של יונגרייז, ראייה פורנזית מובהקת לכך שהוא בעל הבית הצנוע.

ובאמצע עמדה המכולת, הומה ושוקקת.
על הדלפק בכניסה נערמה תערובת בלתי אפשרית של מסטיקים בשקל, גוש גבינה צהובה ענקי, שבחיים לא היינו קונים ממנו בגלל שמי יודע מה עוד חתכו עם הסכין הזאת, פח זיתים מחליד, וסיגריות בכל מקום.
כולם עישנו, שלומי שחזר בתשובה, עזרא שהיה עוצם עין אחת למנוע מהעשן של הסיגריה לעלות לתוכה, בעודו מדפדף בכרטסת. תקווה האצילית עם הברט הכתום, ואורי, שנפטר יום אחד, ואיש לא ידע לספר למה.

בכל החניה המרוצפת חנו רק מעט רכבים, הרנו אקספרס של דוד גוטשטיין, האמבולנס של סינגר, והרכב הכחול המוזר של הנדלר, שלושה גלגלים היו לו.
כל שאר הרכבים היו ישנים, צבועים בצבע פשוט, ובעיקר מקרטעים.
הרכבים של אליסיאן בלטו בנוף בין המצולעים של השכונה, חדישים, שחורים ותמיד שטופים.
בנים ונכדים יצאו ונכנסו והסתובבו בג'ינס, טריקו, וג'ל בשערות, גוררים את הארגזים של אנג'ל, ופורסים לך גבינה צהובה בסכין הגדולה.

ואני הייתי כבר בן שש או שבע, ולכן יכלתי לחצות את המרוצפת ולהיכנס ל"יד אברהם" כדי לקנות לחם פרוס אחד, ושני חלב.
לקחתי שקית צהובה, ובמיומנות הוצאתי מתוך הארגזים שהיו עדיין בחוץ, לחם אחד שחור פרוס, וגם שתי שקיות חלב של תנובה, בד"ץ.
ניגשתי אל הקופה, וכמה שהייתי גבוה, עדיין הייתי צריך להתאמץ כדי שעזרא ירים את הראש מעיתון הבוקר ויתייחס אל הראש שלי שמציץ בין פחי הזיתים החלודים שהיו על הדלפק.

"כן ילד", פנה אלי עזרא פתאום בלי להסתכל בכלל לכיווני, "מה יש לך".
"לחם אחד", אמרתי לו.
"פרוס". הוא הניח ותיקתק במחשבון.
"כן", עניתי, תוהה מאיפה הוא יודע, "ושתי חלב".
"שבע תשעים" הוא סיכם והמשיך לקרוא בעיתון על הרעיון המוזר של הסכם אוסלו שעומדים לחתום עם ערפאת.
"לרשום לארלנגר!" הודעתי בחשיבות, והוא דיפדף בכרטיסיה, זה לא היה קשה, היינו בא' אז הוא מצא את הכרטיס שלנו במהירות.

נשארתי לעמוד שם בכניסה לחנות, משולם דהרי נכנס בינתיים לחנות, רכן מעל הקופה והסביר לעזרא, למה אין שום סיכוי שהסכם אוסלו יעבוד, כולם שקרנים שם, הוא אמר, ובסוף יתנו להם נשק והם ישתמשו בו נגדנו, ורבין הוא בוגד שצריך לעשות לו מה שעושים עם בוגדים.
פתאום חשדתי שהוא זה שכתב על הקיר בכניסה ל"הכתובת להעתקות" החנות שלנו ששימשה כמשכן למכונות צילום מעלות ניחוח חם של דיו, וכסניף של אמריקולור, הפוטו המתקדם מגאולה – "רעבין בוגד! רעבין שותף לרצח!".

שתי ילדות עם ילקוט מרובע סקוטי על הגב, ותיק אוכל תואם מתנודד על הצוואר, עברו משתי הצדדים שלי, הן קנו שוקו ולחמניה, ואני עמדתי וקינאתי בהן.

סוכן של ממתקי עונג עמד ממש לידי, ורשם בפנקס גדול כמויות של מרמלדה וסוכריות קריסטל.
"אתה בטוח שאתה לא רוצה רחת לקום?" הוא שאל את עזרא.
"שכונה של אשכנזים אני אומר לך", חזר עזרא, "אפילו הספרדים פה הם משתכנזים".

עברו כמה דקות של המתנה, ואני הספקתי לקרוא את הפרסומת של אלבום הרבנים החדש, שבחיים לא יקנו לי, שיננתי את כל המחירים של המסטיקים, אפילו המסטיק אבטיח הגדול, והבטחתי לעצמי שאני אלך להשוות אותם למחירים של "הסבתא", פתאום שמעתי את הקול של שלומי, הבן של אליסאן.

"ילד אתה צריך משהו?" הוא היה עסוק בפריקת ארגז של וופלים מן, "למה אתה עומד פה?"
"אני מחכה לעודף", עניתי בקול שקט וביישני.
"מחכה למה?" הוא שאל.
"לעודף"

הדי הצחוק שהתפשטו בחנות, וגרמו לעזרא לצחוק ולפלוט עשן תוך כדי שיעול, ליוו אותי כל הדרך הביתה, מהשלוש מדרגות, דרך השביל שבין הערבות, רצתי, אפילו לא התגלשתי על המעקה, פשוט רצתי שתיים שתיים במדרגות ועליתי הביתה.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
המכולת של אליסיאן

מצד ימין הפלאפל של יונגרייז הג'ינגי שהיה מדבר עם אבא על נושאי צבא ותורה, ובאופן כללי נשא אקדח על החגורה שלו, שזה היה חשוב ביותר בעיני. ומספרי הסיפורים טענו שכשהתפוצץ צובר הגז בחצר של גן טרום חובה, הוא שלף את האקדח ויצא בריצה מהפלאפל. נתון שגרם להעלאת ההילה סביבו.

בצד השני היתה חנות בשר של חיה אלבוים, ופעם פעם היה אפשר להשיג שם קישקע אמיתי ממעים של פרה, ממולאים בתערובת צהבהבה של קמח ושומן, אני זוכר את השינים שלי קורעות את מעטה המעיים, בתאווה מהולה בגועל, מעין עולם הזה.
באופן כללי, רוב השידוכים בשכונה, נסגרו על הדלפק הרחב של החנות, ומי שרצה לקבל מידע איכותי ומעודכן, היה מתעדכן תוך כדי שהוא דוחה הצעות מפתות לרכישת ויטמינים ושיקויי רפואה שמשום מה נמכרו שם מאחורי הדלפק.

הסנדלר הקשיש תמיד, היה יושב על ארגז תנובה בין הפלאפל לאליסיאן, והלשונות ריכלו על כך שחצי מהמרכז המסחרי שייך לו, וכראיה הביאו את העובדה שהוא מכניס מדי ערב את האימום שלו, ואת ארגז התנובה, לתוך המחסן של יונגרייז, ראייה פורנזית מובהקת לכך שהוא בעל הבית הצנוע.

על הדלפק בכניסה נערמה תערובת בלתי אפשרית של מסטיקים בשקל, גוש גבינה צהובה ענקי, שבחיים לא היינו קונים ממנו בגלל שמי יודע מה עוד חתכו עם הסכין הזאת, פח זיתים מחליד, וסיגריות בכל מקום.
כולם עישנו, שלומי שחזר בתשובה, עזרא שהיה עוצם עין אחת למנוע מהעשן של הסיגריה לעלות לתוכה, בעודו מדפדף בכרטסת. תקווה האצילית עם הברט הכתום, ואורי, שנפטר יום אחד, ואיש לא ידע לספר למה.

בכל החניה המרוצפת חנו רק מעט רכבים, הרנו אקספרס של דוד גוטשטיין, האמבולנס של סינגר, והרכב הכחול המוזר של הנדלר, שלושה גלגלים היו לו.
הרכבים של אליסיאן בלטו בנוף בין המצולעים של השכונה, חדישים, שחורים ותמיד שטופים.
בנים ונכדים יצאו ונכנסו והסתובבו בג'ינס, טריקו, וג'ל בשערות, גוררים את הארגזים של אנג'ל, ופורסים לך גבינה צהובה בסכין הגדולה.

ואני הייתי כבר בן שש או שבע, ולכן יכלתי לחצות את המרוצפת ולהיכנס ל"יד אברהם" כדי לקנות לחם פרוס אחד, ושני חלב.
לקחתי שקית צהובה, ובמיומנות הוצאתי מתוך הארגזים שהיו עדיין בחוץ, לחם אחד שחור פרוס, וגם שתי שקיות חלב של תנובה, בד"ץ.
ניגשתי אל הקופה, וכמה שהייתי גבוה, עדיין הייתי צריך להתאמץ כדי שעזרא ירים את הראש מעיתון הבוקר ויתייחס אל הראש שלי שמציץ בין פחי הזיתים החלודים שהיו על הדלפק.

"לחם אחד", אמרתי לו.
"שבע תשעים" הוא סיכם והמשיך לקרוא בעיתון על הרעיון המוזר של הסכם אוסלו שעומדים לחתום עם ערפאת.
"לרשום לארלנגר!" הודעתי בחשיבות, והוא דיפדף בכרטיסיה, זה לא היה קשה, היינו בא' אז הוא מצא את הכרטיס שלנו במהירות.

נשארתי לעמוד שם בכניסה לחנות, משולם דהרי נכנס בינתיים לחנות, רכן מעל הקופה והסביר לעזרא, למה אין שום סיכוי שהסכם אוסלו יעבוד, כולם שקרנים שם, הוא אמר, ובסוף יתנו להם נשק והם ישתמשו בו נגדנו, ורבין הוא בוגד שצריך לעשות לו מה שעושים עם בוגדים.
פתאום חשדתי שהוא זה שכתב על הקיר בכניסה ל"הכתובת להעתקות" החנות שלנו ששימשה כמשכן למכונות צילום מעלות ניחוח חם של דיו, וכסניף של אמריקולור, הפוטו המתקדם מגאולה – "רעבין בוגד! רעבין שותף לרצח!".

שתי ילדות עם ילקוט מרובע סקוטי על הגב, ותיק אוכל תואם מתנודד על הצוואר, עברו משתי הצדדים שלי, הן קנו שוקו ולחמניה, ואני עמדתי וקינאתי בהן.

סוכן של ממתקי עונג עמד ממש לידי, ורשם בפנקס גדול כמויות של מרמלדה וסוכריות קריסטל.

עברו כמה דקות של המתנה, ואני הספקתי לקרוא את הפרסומת של אלבום הרבנים החדש, שבחיים לא יקנו לי, שיננתי את כל המחירים של המסטיקים, אפילו המסטיק אבטיח הגדול, והבטחתי לעצמי שאני אלך להשוות אותם למחירים של "הסבתא", פתאום שמעתי את הקול של שלומי, הבן של אליסאן.

"מחכה למה?" הוא שאל.
"לעודף"

הדי הצחוק שהתפשטו בחנות, וגרמו לעזרא לצחוק ולפלוט עשן תוך כדי שיעול, ליוו אותי כל הדרך הביתה, מהשלוש מדרגות, דרך השביל שבין הערבות, רצתי, אפילו לא התגלשתי על המעקה, פשוט רצתי שתיים שתיים במדרגות ועליתי הביתה.
לא חבל על היופי הזה שיעלם בתהומות ארכיון אא"ר? עדיף להעביר לפורום כתיבה.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

רות גולדבלט

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
צילום מקצועי
המכולת של אליסיאן

"לחם אחד", אמרתי לו.

"מחכה למה?" הוא שאל.
"לעודף"

לא חבל על היופי הזה שיעלם בתהומות ארכיון אא"ר? עדיף להעביר לפורום כתיבה.
מסכימה ממש והייתי אומרת עדיף לכתוב בספר הזכרונות.

והרב ארלנגר העליתם כאן נשכחות לגמרי.
ממליצה לפרסם ב"לוח קיר" לכבוד איזה יומולדת עגול במהדורת נוסטלגיה.

(מסטיק אבטיח, הסבתא, הסנלדר, וכל שאר החנויות...נשפכתי!)

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מסכימה ממש והייתי אומרת עדיף לכתוב בספר הזכרונות.

והרב ארלנגר העליתם כאן נשכחות לגמרי.
ממליצה לפרסם ב"לוח קיר" לכבוד איזה יומולדת עגול במהדורת נוסטלגיה.

(מסטיק אבטיח, הסבתא, הסנלדר, וכל שאר החנויות...נשפכתי!)
לוח קיר עדיין קיים?

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
@יואל ארלנגר - קקטוס אנשים פה חושבים שאתה צוחק.
כולם מוזמנים...
גוטשטיין עדיין עם טרנטה (כבר לא עם הרנו שנתקעה שם לנצח קסטה של "פרחי מיאמי" שאפילו הוא לא הצליח להוציא אותה...), משפחת אליסיאן עדיין שם, ובהרי מגיע לטמבור רק לקנות סופר 7...
ה"סבא" (בעלה של ה"סבתא", היה גם ספר, בכל זאת בוכרי) נפטר לפני כשנה - ע"ה, במודעת האבל הדגישו "בנים רבני קהילות". הסבתא אמרה לי בחנוכה, קשה, מכינים הנרות ובוכים; הנה, מגיע לך חצי שקל קח מסטיק...
והדיבורים המהירים של פ. מאלבוים, והמזומן בגרביים....
הטרנטה של הנדלר, הכוחל המשולש, נעדר, היה מונח יפה על צלע ההר, כשזורייבין בנה את "ולנשטיין החדשה", היא נלקחה לבלי שוב.
יהי זכרו ברוך!

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
והיה את הסידקית
אחרי מעדני רמות
מי זוכר מה היה 2 חנויות אחרי הירקן? איפה שהמשחקים היום?
הדואר, עם האמריקאי החביב, שנאלץ לסגור אחרי שסניף כיסופים טען לגניבת לקוחות...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה