יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום

מס אפס

משתמש צעיר
עשיתי השבוע מחזור מטריא לבינלאומי ,
זה סרט מהצד של טריא עד שהם מביאים הסכמה לדרגה שניה ,
מצד הבנק זה היה ממש חלק

typ

משתמש חדש
שלום אני לוקח משכנתא של 1500,000 דרך יועץ, והוא מציע לי להוריד כמה שיותר מהחלק של המ"צ אפי' במחיר עליית הריבית בקל"צ והפריים, כדי להינצל מהמ"צ שהוא גרוע עקב עליית הקרן מחמת עליית המדד.
שמעתי בעבר רעיון - לקחת מ"צ בכמות גבוהה דווקא, וכך להוזיל משמעותית את הריבית של הפריים והקל"צ, ולאחר תקופה למחזר (לא להחזיר, כי אני צריך את כל הכסף) רק את החלק של המ"צ למסלול שוה יותר, וכך לחגוג על 2 החתונות.
אשמח לחוו"ד האם באמת יש כזאת אפשרות? או שזה תיאוריה שלא יכולה להתיישם?

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
שלום אני לוקח משכנתא של 1500,000 דרך יועץ, והוא מציע לי להוריד כמה שיותר מהחלק של המ"צ אפי' במחיר עליית הריבית בקל"צ והפריים, כדי להינצל מהמ"צ שהוא גרוע עקב עליית הקרן מחמת עליית המדד.
שמעתי בעבר רעיון - לקחת מ"צ בכמות גבוהה דווקא, וכך להוזיל משמעותית את הריבית של הפריים והקל"צ, ולאחר תקופה למחזר (לא להחזיר, כי אני צריך את כל הכסף) רק את החלק של המ"צ למסלול שוה יותר, וכך לחגוג על 2 החתונות.
אשמח לחוו"ד האם באמת יש כזאת אפשרות? או שזה תיאוריה שלא יכולה להתיישם?
כמובן שהבנק לא יוותר על מרווח, אם המ"צ היה כ"כ רווחי לבנק עד כדי שהוא היטיב משמעותית את שארית המסלולים, תקבל הצעה למחזר אותו לפריים פלוס בהתאם לרווחיות.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לא חייבים להסכים איתי. וזה הגיוני שיהיה חילוקי דעות.
לדעתי. כן להכניס 10-15 אחוז מצ. גם אם כרגע אין כיוון לפרעון.
א. זה בפני עצמו שווה כי זה יוריד את האחרים יפה. ויום יבוא והסטטיסטיקה כנראה תגיע שממוצא משכנתא הוא כ10 שנים. בפרט אצל צעירים יחסית.
ב. זה יגרום להתאמץ לסגור את החלק הזה.
ג. לקחת הלוואות פתיחת חשבון או סינרגיה ויפרעו.

אחת מ1000

משתמש פעיל
דחוווף
מישהו שמבין במשכנתא יכול לעזור לי
להגיד לי אם התוכנית הזאת למחזור משכנתא טובה? איך הריביות?

קבצים מצורפים

• 20220906_004740.jpg
    20220906_004740.jpg
    KB 61 · צפיות: 33

אחת מ1000

משתמש פעיל
האמת שאני לא יודעת מה בדיוק עשו לנו, זה סכום נמוך מדי למחזור? איך הריביות?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מה היה קודם? חסר פה פרטים

אחת מ1000

משתמש פעיל
אוקי, אני אחר הצהריים אני אבדוק אם יש לי עוד פרטים...
תודה בכל אופן...

typ

משתמש חדש
לא חייבים להסכים איתי. וזה הגיוני שיהיה חילוקי דעות.
לדעתי. כן להכניס 10-15 אחוז מצ. גם אם כרגע אין כיוון לפרעון.
א. זה בפני עצמו שווה כי זה יוריד את האחרים יפה. ויום יבוא והסטטיסטיקה כנראה תגיע שממוצא משכנתא הוא כ10 שנים. בפרט אצל צעירים יחסית.
ב. זה יגרום להתאמץ לסגור את החלק הזה.
ג. לקחת הלוואות פתיחת חשבון או סינרגיה ויפרעו.
תודה רבה על התשובה המפורטת,
לפי"ז מה דעתך על התמהיל הבא (בהתחשב במצב העכשווי של השוק):
א) 15% מצ ריבית 3.2 ל25 שנה, ב) 45% פריים + 0.3 (ריבית 3.8) ל30 שנה, ג) 40% קל"צ ריבית 4.4 ל30 שנה.

א) 15% מצ ריבית 3.2 ל25 שנה, ב) 45% פריים + 0.3 (ריבית 3.8) ל30 שנה, ג) 40% קל"צ ריבית 4.4 ל30 שנה.
הצעה יפה מאוד!
אם יש כיוון לפרוע אח"כ את המ"צ, אולי כדאי לבקש להעלות את הריבית שם כדי להוריד כמה שניתן את הריבית בקל"צ

typ

משתמש חדש
הצעה יפה מאוד!
אם יש כיוון לפרוע אח"כ את המ"צ, אולי כדאי לבקש להעלות את הריבית שם כדי להוריד כמה שניתן את הריבית בקל"צ
תודה רבה על התשובה!
מה אומרים שאר היועצים שנמצאים בפורום (לדוגמה ari1980 שענה קודם) על הריביות בקל"צ והפריים?.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
תודה רבה על התשובה המפורטת,
הקל"צ נחמד, הפריים סביר, והמ"צ יקר!
מה אחוז המימון?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה